اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک

0
667
فروشگاه اینترنتی سورنا

اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک . در فاصله چند روز مانده به عرضه کنسول پلی‌استیشن کلاسیک، سونی اطلاعات جدیدی از آن ارائه کرده است.

چند روز بیش‌تر تا عرضه کنسول پلی‌استیشن کلاسیک، مدل مینی اولین کنسول پلی‌استیشن باقی نمانده و در تاریخ ۱۲ آذر شاهد عرضه آن خواهیم بود. حال سونی برای اینکه کاربران را به صورت کامل با این کنسول آشنا کند، یک راهنمای جامع در مورد آن در سایت خودش منتشر کرده که اطلاعات جالبی دارد و در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.
برای مثال در این راهنما اطلاعاتی از ابعاد کنسول ارائه شده که با توجه به آن، پلی‌استیشن کلاسیک ۵.۸ در ۱.۳ در ۴.۱ اینچ خواهد بود که تقریبا ۴۵ درصد کوچک‌تر از ابعاد مدل اصلی است. همچنین با ابعاد اعلام‌شده، مینی پلی‌استیشن حتی از یک جعبه بازی پلی استیشن ۴ هم اندازه کوچک‌تری دارد! وزن این کنسول تقریبا ۱۷۰ گرم و وزن کنترلر‌های آن هم ۱۳۸ گرم خواهد بود. به همراه این کنسول یک کابل HDMI دو متری هم وجود خواهد داشت و طول سیم کنترلر‌های آن هم یک و نیم متر خواهد بود.
اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک
اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک

سونی همچنین تاکید کرده که پلی‌استیشن کلاسیک تنها با کنترلر‌های اختصاصی خودش قابل استفاده است و کاربران قادر نخواهند حتی دیگر کنترلر‌های ساخته سونی را در آن استفاده کنند. با اینکه در داخل جعبه این کنسول یک کابل USB موجود است اما سونی آداپتوری در داخل جعبه قرار نداده و برای روشن کردن کنسول، باید یک آداپتور داشته باشید که به گفته سونی، تمام آداپتور‌های ۵ ولت ۱.۰۱ آمپر با این کنسول قابل استفاده خواهند بود.

اما بخش بعدی اطلاعات ارائه‌شده، بیش‌تر به جنبه‌های نرم‌افزاری کنسول مربوط می‌شوند. برای مثال هنگام روشن کردن پلی‌استیشن کلاسیک، صدای خاطره‌انگیز روشن شدن کنسول اصلی به گوش خواهد رسید. همچنین این کنسول امکان اتصال به شبکه پلی‌استیشن را ندارد و قرار هم نیست در آینده شاهد انتشار بازی‌های بیش‌تری برای آن باشیم. علاوه بر این پلی‌استیشن کلاسیک از رزولوشن ۴۸۰p و ۷۲۰p پشتیبانی می‌کند.

اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک

در نهایت سونی اعلام کرد که برخی از بازی‌های موجود روی کنسول Playstation Classic، نسخه PAL خواهند بود و همچنین لیستی از بازی‌های کنسول را که از حالت چندنفره پشتیبانی می‌کنند ارائه کرده است که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

لیست بازی‌های نسخه PAL:

 • Battle Arena Toshinden*
 • Cool Boarders 2*
 • Destruction Derby*
 • Grand Theft Auto*
 • Jumping Flash!*
 • Oddworld: Abe’s Oddysee*
 • Resident Evil Director’s Cut*
 • Tekken 3*
 • Tom Clancy’s Rainbow Six*

لیست بازی‌های چندنفره:

 • Battle Arena Toshinden
 • Cool Boarders 2
 • Destruction Derby
 • Intelligent Qube
 • Mr. Driller
 • Ridge Racer Type 4
 • Super Puzzle Fighter 2 Turbo
 • Tekken 3
 • Tom Clancy’s Rainbow Six
 • Twisted Metal

مینی کنسول Playstation Classic قرار است هفتۀ آینده عرضه شود و شرکت سونی هم به تازگی جزئیات جدیدی در مورد آن منتشر کرده است. اما قبل از پرداختن به این اطلاعات، بیایید نگاهی به جعبه‌گشایی رسمی توسط شرکت سونی داشته باشیم:

دانلود با کیفیت SD | دانلود با کیفیت HD

تماشا به صورت تمام‌صفحه

بخشی از اطلاعات منتشر شده توسط شرکت سونی در ادامه آورده شده است:

– طول کابل کنترلر برابر ۱.۳۷ متر است که در مقایسه با کابل ۹۰ سانتی‌متری کنترلر کنسول NES Classic بزرگتر و از کابل کنترلر کنسول SNES کوچکتر است.

– حالت مولتی‌پلیر یا چندنفره در این عناوین در دسترس است: Tom Clancy’s Rainbow Six ،Tekken 3 ،Super Puzzle Fighter 2 Turbo ،Ridge Racer Type 4 ،Mr Diller ،Intelligent Qube ،Destruction Derby ،Cool Boarders 2 ،Battle Arena Toshinden و Twisted Metal.

– برای اروپاییان فرمت بیشتر بازی‌های کنسول NSTC ،Playstation Classic است، اما عناوین Tekken 3 ،Resident Evil Director’s Cut ،Oddworld: Abe’s Oddysee ،Jumping Fish! ،Grand Theft Auto ،Destruction Derby ،Cool Boarders 2 ،Battle Arena Toshinden و Rainbow Six در فرمت PAL موجود هستند که متأسفانه این بدان معناست که نرخ تازه‌سازی/فریم در این عناوین آهسته‌تر خواهد بود.

– کنسول PS Classic تنها با دو کنترل مشمول کنسول کار می‌کند و از کنترلر DualShock 4 و با کنترلر کنسول PS اصلی پشتیبانی نمی‌کند.

– در بازی‌های چند دیسکی مانند Final Fantasy VII و Metal Gear Solid هنگامی که به پایان دیسک مجازی برسید، برای ادامه بازی نیازمند فشار دکمه‌ای روی کنسول هستید.

– هر بازی دارای ۱۵ جای خالی برای ذخیره‌ کردن است. به منظور ایجاد فایل‌های ذخیره موقت، بازیکنان باید دکمه Reset روی کنسول را فشار دهند.

اینها بخشی از مهمترین اطلاعات رونمایی شده بودند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه رسمی کنسول Playstation Classic مراحعه کنید.

playstation classic
اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک

نظر شما در مورد این مینی کنسول چیست؟ آیا شما این کنسول را خریداری می‌کنید؟ به عنوان یاددآوری، ۲۰ عنوان همراه با کنسول PS Classic عبارتند از: Twisted Metal ،Tom Clancy’s Rainbow Six ،Tekken 3 ،Syphon Filter ،Super Puzzle Fighter II Turbo ،R4 Ridge Racer Type 4

،Revelations: Persona ،Resident Evil Director’s Cut ، Rayman ،Oddworld: Abe’s Oddysee ،Mr. Driller ،Metal Gear Solid ،Jumping Flash ،Intelligent Qube ،Grand Theft Auto ،Final Fantasy VII ،Destruction Derby ،Cool Boarders 2 ،Battle Arena Toshinden و Wild Arms.

کنسول Playstation Classic در تاریخ سه‌شنبه ۱۳ آذر به قیمت ۱۰۰ دلار به بازار عرضه می‌شود.

اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک اطلاعات جدیدی از مشخصات و بازی‌های پلی استیشن کلاسیک
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید