این پسر جوان بابت کشف باگ امنیتی گوگل ۳۶ هزار دلار جایزه گرفت!

0
406
این پسر جوان بابت کشف باگ امنیتی گوگل 36 هزار دلار جایزه گرفت!

یک باگ گوگل توسط نوجوانی اروگوئه ای کشف شد. در همین راستا گوگل جایزه ای ۳۶ هزار دلاری به این فرد اهدا کرد.

یک نوجوان اروگوئه ای با گزارش یک باگ گوگل موفق به دریافت ۳۶ هزار دلار جایزه از سوی این غول جستجوی اینترنتی شد. این آسیب پذیری به هکرها اجازه می داد که تغییراتی را در سیستم های داخلی گوگل ایجاد کنند. Ezequiel Pereira تا به امروز موفق به کشف ۵ باگ گوگل شده است با این حال جدیدترین آن ها جایزه ای ۳۶ هزار دلاری برای وی به همراه داشته است.

Pereira برای اولین بار در سن ۱۰ سالگی با کامپیوتر آشنا شد و از سن ۱۱ سالگی برنامه نویسی را شروع کرد. او در طی سالیان چندین زبان برنامه نویسی مختلف را فرا گرفت و در مسابقات برنامه نویسی زیادی شرکت کرد. با پیروزی در یکی از مسابقات Pereira توانست از مقر گوگل در کالیفرنیا بازدید کند.

او از سال های قبل باگ های مختلف را پیدا می کند. او در رابطه با کشف باگ عنوان می کند:

در گذشته موفق به کشف یک باگ در مدت زمان کوتاهی شدم. کشف این باگ درآمدی ۵۰۰ دلاری برای من در پی داشت. به علت درآمد مناسب تصمیم گرفتم در آینده به دنبال کشف باگ های بیشتری باشم.

Pereira در اوایل سال جاری میلادی گزارش این باگ را برای گوگل ارسال کرده بود با این حال تا به امروز اجازه انتشار اطلاعاتی در این رابطه نداشت. 

در ژوئن سال گذشته Pereira موفق به کشف یک باگ گوگل به ارزش ۱۰ هزار دلار شده بود. این پول به عنوان بورسیه تحصیلی Pereira استفاده می شود. او به دنبال دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود در زمینه امنیت اطلاعات است.

در حال حاضر Pereira تنها مشغول کشف باگ های گوگل است با این حال بسیاری از شرکت های فعال در حوزه فناوری برای کشف باگ های موجود در سیستم های خود جایزه در نظر گرفته اند. 

کمپانی های مختلف امیدوارند با اهدای جوایز هکرها را ترغیب به کشف باگ های مختلف کنند. در حقیقت هکرها با کشف باگ های احتمالی به جای استفاده نادرست از آن ها، با اطلاع رسانی به شرکت ها جایزه دریافت می کنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید