بازی Fortnite در عرض یک روز به دو میلیون دانلود روی نینتندو سوییچ رسید

0
420
بازی Fortnite در عرض یک روز به دو میلیون دانلود روی نینتندو سوییچ رسید

عنوان Fortnite تنها ۲۴ ساعت پس از قرار گرفتن روی فروشگاه مجازی نینتندو یعنی eShop از مرز دو میلیون دانلود روی کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ عبور کرد و رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند.

با برگزاری رویداد E3 2018 یکی از بزرگ‌ترین شایعاتی که در خصوص کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ پیش از آن مطرح می‌شد، عملی شد. این شایعات در خصوص عرضه عنوان بسیار محبوب Fortnite روی کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ بود. اما در زمان برگزاری کنفرانس خبری شرکت نینتندو در E3 2018 خبر از عرضه این بازی برای این کنسول داده شد و شایعاتی که پیش از آن پیرامون عرضه این بازی برای سوییچ مطرح می‌شد، به حقیقیت تبدیل شد. همان روز این بازی برای نینتندو سوییچ نیز عرضه شد و طبق اظهاراتی که نینتندو در خصوص عملکرد این بازی داشته، مشخص شده که این بازی شروع بسیار خوبی روی این کنسول داشته و در همین زمان کوتاه به موفقیت‌های بزرگی رسیده است.

نینتندو در این زمینه مطرح کرده که تنها پس از گذشت یک روز از عرضه ناگهانی این بازی روی نینتندو سوییچ، Fortnite از مرز ۲ میلیون دانلود عبور کرده و به جایگاه بسیار خوبی در بین کاربران کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ دست پیدا کرده است. این موضوع تنها در عرض دو روز و دقیقا از زمان اتمام کنفرانس خبری شرکت نینتندو در E3 2018، موسوم به نینتندو دایرکت اتفاق افتاده است.

البته چنین موفقیتی برای این بازی زیاد هم دور از انتظار نبود و تصور موفقیت آن روی سوییچ هم یکی از اوامر بدیهی بود چرا که این بازی کاملا محبوبیت خود را روی سایر پلتفرم‌ها به دست آورده و دیگر نیازی به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و تبلیغات عظیم برای شناساندن خود نداشت. همین خبر عرضه آن روی سوییچ کافی بود تا سیل میلیونی کاربران نینتندو سوییچ نیز به جمع بازی‌بازان این عنوان اضافه شوند و در کنار سایر پلتفرم‌ها به انجام این بازی بپردازند. البته طبق چیزی که سازندگان این بازی اعلام کرده‌اند کاربران سوییچ این بازی می‌توانند با همه بازی‌بازان به جز کاربران پلی‌استیشن ۴ از قابلیت بازی میان پلتفرمی (کراس پلی) برخوردار شوند.

عملکرد این بازی در دو روز ابتدایی عرضه‌اش روی سوییچ بسیار عالی بوده است و طبیعتا این روند همچنان در ماه‌های آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد و این بازی به رشد خود ادامه خواهد داد. Epic Games در خصوص نسخه نینتندو سوییچ آن اعلام کرده که بازی‌بازان می‌توانند با کاربران ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی،‌ مک و iOS از قابلیت بازی میان پلتفرمی لذت ببرند اما متاسفانه با کاربران پلی‌استیشن ۴ نمی‌توانند مشترکا به بازی بپردازند. در حقیقت نسخه پلی‌استیشن ۴ این بازی تنها نسخه‌ای است که از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند.

Fortnite در حال حاضر روی همه پلتفرم‌های اصلی بازار یعنی پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی، مک و همچنین iOS در دسترس است و در تابستان سال جاری نیز به دست کاربران اندروید خواهد رسید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید