بازی Spider-Man دو برابر بیشتر از God of War در ژاپن به فروش رفته است

0
342
بازی Spider-Man دو برابر بیشتر از God of War در ژاپن به فروش رفته است

معمولاً بازی‌های غربی با استقبال خوبی از جانب بازی‌بازان ژاپنی مواجه نمی‌شوند و دقیقاً به همین دلیل است که اکثر بازی‌های بزرگ فرست پارتی سونی، در کشور خانه‌ی این شرکت کمتر از سایر عناوین فروش می‌روند. البته در این بین استثنائاتی نیز وجود دارند؛ مانند Detroit: Become Human و Uncharted 4: A Thief’s End که جایگاه محکمی در بازار ژاپن به‌دست آوردند.

امسال نیز عنوان فوق‌العاده تحسین شده‌ی God of War توسط ناشر ژاپنی منتشر شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت نتوانست خیلی در دل چشم بادامی‌ها جا باز کند. اما نکته‌ی جالب توجه این‌جا است که بازی Spider-Man که به تازگی توسط استودیو اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) به عنوان یک بازی فرست پارتیِ غربیِ دیگر برای کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه شده، طبق آمار جدول فروش هفتگی ژاپن موفق شده است با فروش ۱۲۵,۱۵۴ نسخه‌ای در هفته‌ی اول، به سادگی عنوان God of War با فروش ۴۶,۰۹۱ نسخه را پشت سر بگذارد.

شاید اختلاف فروش بیش از دو برابری میان این عناوین در نگاه اول کمی تعجب‌برانگیز به نظر برسد اما با در نظر گرفتن این نکته که Spider-Man در مجموع ماجراجویی بانشاط‌تر و آزادتری برای مخاطبان فراهم می‌کند و بازی‌بازان ژاپنی نیز همواره به این دست بازی‌ها علاقه نشان داده‌اند، می‌توان متوجه شد که چرا خدای جنگ در این سرزمین پشت سر مرد عنکبوتی قرار گرفته است. البته توجه به این نکته که شخصیت مرد عنکبوتی به صورت عمومی از شهرت بالاتری نسبت به کریتوس و مجموعه‌ی God of War برخوردار است و مخاطبان بیشتر در سنین و اقشار گسترده‌تری را دربر می‌گیرد نیز بدون شک در به وقوع پیوستن این اتفاق بی‌تاثیر نبوده است.

بازی Spider-Man هم‌اکنون به صورت انحصاری برروی پلتفرم پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید