برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس در برابر پلی‌استیشن ۴ پرو

0
96
کانال تلگرام سورنا

برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس در برابر پلی‌استیشن ۴ پرو

نکته بسیار عجیب در مقایسه قدرت دو کنسول میان نسلی مایکروسافت و سونی این‌ است که کنسول ردموندی ها با وجود برتری ۴۰ درصدی بر روی کاغذ، تقریبا می تواند خروجی تصویری با دو برابر رزولوشن بیشتر نسبت به کنسول PlayStation 4 Pro را ارائه دهد.

Xbox One X در برابر PlayStation 4 Pro : برتری ۱۰۰ درصدی در زمینه Resolution

تقریبا تمامی ما از مشخصات سخت‌افزاری منتشر شده از کنسول Xbox One X خبر داریم و می‌دانیم بر روی کاغذ کنسول مایکروسافت به دلیل استفاده از میزان رم بیشتر و پردازنده گرافیکی بهینه‌تر، تقریبا ۴۰ درصد قوی تر است.

اما زمانی که بازی های یکسان بر روی دو کنسول اجرا می‌شوند، جزئیات بر روی کنسول مایکروسافت بسیار بهتر از کنسول سونی است.

برای مثال به سراغ بازی Assassin’s Creed Origins می‌رویم. این بازی از تنظیم پویای رزولوشن بر روی هر دو کنسول استفاده می‌کند. رزولوشن این بازی بر روی کنسول PS4 Pro بین ۱۳۵۰P و ۱۷۰۰P متغیر است، ولی بر روی کنسول Xbox One X این بازی بر روی رزولوشنی مابین ۲۱۶۰P یا همان ۴K و ۱۶۵۰P اجرا می‌شود.

با این تفاسیر رزولوشن این بازی بر روی کنسول مایکروسافت ۴۴ تا ۹۶ درصد بیشتر از پلی‌استیشن است.

برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس در برابر پلی‌استیشن 4 پرو
برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس در برابر پلی‌استیشن ۴ پرو

 

بازی بعدی این مقایسه عناون Wolfenstein 2 است که بر روی کنسول PS4 Pro با رزولوشن ۱۴۴۰P اجرا می‌شود. این در حالی‌ است که Xbox One X این بازی را بر روی رزولوشن ۲۱۶۰P یا همان ۴K اجرا می‌کند.این ارقام نشان دهنده برتری ۱۰۰ درصدی کنسول مایکروسافت در این بازی است.

برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس در برابر پلی‌استیشن 4 پرو
برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس در برابر پلی‌استیشن ۴ پرو

 

بازی جدید شینجی میکامی یعنی Evil Within 2 بر روی کنسول سونی با رزولوشن ۲۲۴۰×۱۲۶۰ اجرا می‌شود و کنسول مایکروسافت این بازی را با رزولوشن ۳۲۰۰×۱۸۰۰ اجرا می‌کند. ۲.۸ میلیون پیکسل پردازش شده بر روی کنسول PS4 Pro در برابر ۵.۷ میلیون پیکسل پردازش شده توسط‌ Xbox One X حرفی برای گفتن ندارد.

آخرین بازی این مقایسه ، Call Of Duty : WW2 ساخته اسلج‌همر گیمز بر روی کنسول ژاپنی ها با رزولوشن ۲۱۶۰×۱۶۴۰ اجرا می‌شود که نسبت به رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ کنسول ردموندی ها، ۱۰۰ درصد پیکسل های کمتری را دربر می‌گیرد.

برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس در برابر پلی‌استیشن ۴ پرو

اما دلیل برتری بیش از حد انتظار این کنسول در چیست؟

قبل از عرضه رسمی و در زمان مراسم معرفی کنسول Xbox One X ، شرکت مایکروسافت از بهینه سازی های بسیار کنسول میان نسلی خود خبر داده بود و آمار و ارقام نیز گواه این ادعای مایکروسافت هستند.

در زمینه پردازنده شاهد تفاوت قدرت چندانی در کنسول ها نیستیم و نهایتا ۱۰ درصد کفه ترازو به سمت Xbox سنگین تر است. اما در زمینه گرافیک، بهینه سازی های انجام شده بر روی این کنسول و همکاری تنگاتنگ این شرکت با توسعه دهندگان بازی ها باعث شده تا تفاوت رزولوشن دو برابری با PS4 Pro رقم بخورد.

فراموش نکنید که حافظه Ram در این کنسول نسبت به رقیب خود ۵۰٪ افزایش داشته است و احتمالا قسمتی از این برتری فاحش به دلیل بیشتر بودن حافظه Ram است. همچنین طبق وعده های شرکت مایکروسافت، در هنگام عرضه این کنسول بسیاری از بازی ها برای آن بهینه شده اند و مشکلی از بابت پیدا کردن محتوی ۴K برای این کنسول وجود ندارد.

باید منتظر ماند و دید که استقبال مردم از کنسول قدرتمند جدید مایکروسافت چگونه است.

کانال رسمی گیمنت سورنا

برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس برتری عجیب کنسول ایکس‌باکس وان ایکس
کانال تلگرام سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید