بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید

0
2782
بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید

بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید.

DNS یکی از مهم‌ترین بخش ارتباطی ما با دنیای اینترنت است که بخش بزرگی از اینترنت را تشکیل می‌دهد.

هر وبسایت، سایت، وبلاگ و هر نوع ارتباط اینترنتی دارای یک DNS است.

به عنوان مثال سایت شاتل، یکی از بزرگترین ISPهای ایران را می‌توان به جای وارد کرد آدرس Shatel.ir به صورت ۸۵.۱۵.۱۷.۲ نیز بارگذاری کرد که هر جفت این موارد، سایت آن را بالا می‌آورند.به صورت خلاصه، زمانی که شما قصد جستجو چیزی در اینترنت دارید، تمامی این جستجو‌ها برای یک دیتابیس ارسال شده و بعد از یافتن جواب از دیتابیس به شما نشان داده می‌شوند، هرچه این دیتابیس سریعتر باشد، سرعت بارگذاری صفحات شما نیز به شدت افزایش پیدا می‌کند.

البته در ایران هرچه قدر هم که DNS خوب استفاده کنید به صورت کلی انتظار افزایش چشمگیر سرعت اینترنت را نباید داشت زیرا سرعت‌های ارائه شده توسط ISPهای ایران آنقدر نیست که با DNS بتوان تغییری احساس کرد.اما این موضوع در بحث گیم مقداری فرق می‌کند.

در بازی‌های آنلاین مهم نیست که اینترنت شما ۱ مگابیت باشد یا ۱ گیگابیت، مهم سرعت اتصال شما به سرور بازی است که باز هم متاسفانه نزدیکترین سرور‌های بازی به ایران اروپا است، گرچه برخی از بازی‌ها مانند فورتنایت و سایر سرور‌های نزدیکتری را نیز برای خاورمیانه ارائه کرده‌اند اما به صورت کلی بیشتر بازی‌های آنلاین در ایران روی سرور اروپا، پینگ پایینتری به کاربر می‌دهند.

حال اینکه ارتباط شما با این سرور بازی از سرعت پایینتری برای اتصال برخوردار باشد تاثیر زیادی بر روی عملکرد شما در بازی‌ مخصوص بازی‌های شوتر خواهد داشت.

امروز به ۳ مورد از بهترین DNS های مخصوص گیم اشاره می‌کنیم که باعث بهبود ارتباط شما با سرور بازی شده و همین بهبود باعث این می‌شود که شما مشکلی از نظر پکت لاست و Time out را از بین ببرید.

۱.۱.۱.۱

۱.۱.۱.۱ یا بهتر بگوییم حاصل شرکت CloudFire درحال حاضر سریعترین DNS حال حاضر در کره زمین است که تمامی کاربران حتی کاربران ایرانی می‌توانند از آن استفاده کرده و سرعت اینترنت خود را بهبود بدهند، از طرف دیگر این DNS باعث افزایش سرعت ارتباطی شما با سرور بازی کرده و خب کسانی که بازی‌های آنلاین بازی می‌کنند حتما می‌دانند که ارتباط بهتر مساوی است با عملکرد بهتر در بازی.

بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید
بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید

برای تنظیم کردن این DNS میتوانید بر روی آیکون اینترنت کلیک راست کرده و بر روی گزینه Open Network & internet Setting کلیک کنید، در پنجره تنظیمات باز شده بر روی Change Adaptor Options کلیک کرده تا پنجره دیگری برای شما باز شود.

بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید
بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید

بر روی آداپتور اتصال کنونی خودتان کلیک کرده و در ادامه گزینه Properties را بزنید، سپس در بخش باز شده دنبال Internet Protocol Version 4 بگردید و آن را باز کنید و تنظیمات ان را مانند شکل زیر پر کنید.

بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید
بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید

Preferred DNS Server: ۱.۱.۱۱

Alternate DNS Server: ۱.۰.۰.۱

Google DNS Servers

بعد از ۱.۱.۱.۱ جای تعجبی نیست که سرور‌های گوگل در لیست، دومین DNS سریع جهان باشند.

چند سالی است که گوگل از DNS های باز خود برای ارتباط بهتر کاربران با دنیای اینترنت رونمایی کرده است و در همین چند سال اخیر نیز توانسته خودش را به صورت کامل به تمام مردم جهان ثابت کند.

Preferred DNS Server: 8.8.8.8

Alternate DNS Server: 8.8.4.4

برای تنظیم کردن دو DNS داده شده توسط گوگل همانند ۱.۱.۱.۱ می‌توانید آن‌ها را تنظیم کنید.

Open DNS

یکی از بهترین DNS ها در لیست ما مخصوص OpenDNS است که نه تنها ارتباط شما در بازی را بهتر کرده و همچنین سرعت اینترنت شما را افزایش می‌دهد، به عنوان یک دیوار آتش نیز برای شما عمل می‌کند و از دیگر ویژگی‌های مفید آن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که محدودیت زمانی دانلود که برخی اوقات توسط ISP برای کاربر درنظر گرفته می‌شود را نیز از بین می‌برد.

بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید
بهترین DNS های مخصوص گیم را بشناسید

Preferred DNS Server: 208.67.222.222

Alternate DNS Server: 208.67.220.220

سه مورد گفته شده در حال حاضر بهترین DNS های موجود هستند که هم از نظر امنیت در سطح بالایی قرار دارند و هم دو عملکرد گفته شده یعنی هم سرعت و هم عملکرد شما را در جستجوی اینترنتی و بازی افزایش می‌دهند.

بله درست است در حال حاضر بیشتر از ۳ DNS برای اجرا کردن روی اینترنت وجود دارند ولی همانطور که گفته شد این ۳ مورد بهترین‌های آنها هستند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید