تهدید قضایی روسیه برای حذف تلگرام از فروشگاه اپل

0
406
تهدید قضایی روسیه برای حذف تلگرام از فروشگاه اپل

از آنجایی که استفاده از تلگرام در روسیه ممنوع شد، این کشور بارها به اپل و اپ استور هشدار داد که به حذف تلگرام از فروشگاه اپل بپردازند. اما همانطور که می بینیم این پیامرسان هنوز در اپ استور ارائه می شود و کاربران به راحتی از این پیامرسان بهره می برند. به همین دلیل روسیه مجددا از اپل خواسته است تا علاوه بر حذف این پیام رسان از فروشگاه اپل، به مسدود کردن اعلان های تلگرام در گوشی های آیفون نیز بپردازد. این بار روسیه با نامه ای قضایی وارد عمل شده و به اپل ۱ ماه زمان داده است.

ماجرا از آنجایی شروع شد که که روسیه درخواست قفل گشایی این پیامرسان را داشت و این درخواست از سوی تلگرام رد شد. به همین دلیل علیه این کمپانی شکایت کرد و حکم دادگاه، استفاده از تلگرام را تا زمان قفل گشایی پیام ها در این کشور ممنوع کرد. البته باید گفت که پس از ممنوع و مسدود سازی تلگرام همچنان کاربران از آن استفاده می کنند. روسیه برای از دسترس خارج کردن تلگرام به مسدود سازی ۵۰ سرویس VPN پرداخت تا کاربران را محدود کند و این روند همچنان ادامه دارد.

ظاهرا تاکنون تلاش های روسیه برای محدود کردن کاربران و مسدود کردن تلگرام بی نتیجه بوده است به همین دلیل سعی دارد تا روش های مختلف را امتحان کند. این بار از طریق قانونی و قضایی پیگیر حذف تلگرام از اپ استور است. از سوی دیگر روسیه در حال مذاکره با گوگل است تا موفق به حذف تلگرام از گوگل پلی نیز شود. در حالی که اپل در گذشته پشتیبانی خود را از رمزنگاری و داده های امنیتی ابراز کرده است، باید منتظر عکس العمل این شرکت در مقابل اقدامات قضایی روسیه باشیم. البته اقدامات روسیه در راستای مسدود سازی تلگرام، به حذف آن از اپ استور ختم نمی شود و همچنان ادامه خواهد داشت.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید