جدیدترین پرچم‌دار ارباب حلقه‌ها

0
403
جدیدترین پرچم‌دار ارباب حلقه‌ها
جدیدترین پرچم‌دار ارباب حلقه‌ها
سدان پرچم‌دار آئودی A8 سال پیش در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس معرفی شد و هم‌اکنون می‌توانیم قیمت و مشخصات آن را بدانیم. A8 2019 از پاییز سال جاری در بازار آمریکا عرضه خواهد شد.

 جدیدترین پرچم‌دار ارباب حلقه‌ها قیمت پایه ۸۳۸۰۰ دلاری دارد که البته این مبلغ شامل هزینه‌های تحویل نیست.

بدین ترتیب قیمت نسل جدید این خودرو نسبت به قیمت ۸۲۵۰۰ دلاری مدل سال ۲۰۱۸ افزایش نسبتاً مناسب ۱۳۰۰ دلاری را نشان می‌دهد.

علیرغم این افزایش ناچیز قیمت، A8 2019 دارای تجهیزات بسیاری است زیرا نسخه پایه این خودرو ظاهراً با سیستم تعلیق بادی تطبیق‌پذیر، پوشش چرم و صندلی‌های جلوی برقی با تنظیم در ۱۸ جهت سود می‌برد.

رانندگان همچنین سه صفحه‌نمایش شامل پشت آمپرهای دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی، سیستم اطلاعات سرگرمی ۱۰.۳ اینچی و صفحه‌نمایش ۸.۶ اینچی در بخش پایینی را خواهند دید که این آخری برای کنترل سیستم تهویه مطبوع و صندلی‌ها بکار می‌رود.

آئودی با اعلام اینکه A8 اولین محصول تولیدی با سیستم خودران سطح ۳ است قمار بزرگی روی آن کرد اما این ویژگی اکنون در دسترس نیست.

سیستم ترافیک جم پایلوت نیز به خاطر مشکلات زیرساختی و مصرف‌کننده‌ها و همچنین برخی مشکلات قانونی در آمریکا عرضه نخواهد شد. علیرغم اینکه سیستم خودران سطح ۳ موجود نیست اما A8 دارای سیستم سطح ۲ شامل کروز کنترل تطبیقی خواهد بود.

این سدان لوکس در زمان عرضه تنها با پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو با قدرت ۳۳۵ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتون متر در دسترس خواهد بود.

این پیشرانه به یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک کواترو متصل بوده و البته دارای دیفرانسیل مرکزی با قفل خودکار می‌باشد.

این پیشرانه باعث می‌شود A8 نسخه اروپا در ۵.۷ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و سقف سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کند.

خریدارانی که به دنبال نسخه‌ای قوی‌تر هستند ظاهراً باید تا تابستان سال ۲۰۱۹ صبر کنند. گفته می‌شود مدل ۸ سیلندر این خودرو نیز عرضه خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که آیا این مدل همان S8 جدید خواهد بود یا خیر. S8 از پیشرانه ۸ سیلندر ۸ لیتری ۴ لیتری توئین توربو با قدرت حدود ۵۳۰ اسب بخار استفاده می‌کند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید