در مورد اولین استریمر تاریخ چه می‌دانید؟

0
524
در مورد اولین استریمر تاریخ چه می‌دانید؟
در مورد اولین استریمر تاریخ چه می‌دانید؟
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

در مورد اولین استریمر تاریخ چه می‌دانید؟پسری که ۳۰ سال پیش ناخودآگاه سرزمین جدیدی از تولید محتوا را کشف کرد را ملاقات کنید!

به عنوان عاشقان بازی‌های ویدئویی، ما هم اکنون در بهترین تاریخ صنعت بازی زندگی می‌کنیم. ویدئو گیم‌ها هم هر روز بیشتر از پیش صنعت سرگرمی را درنوردیده و حتی در بسیاری از موارد هم از صنعت فیلم و ورزش هم پول بیشتری کسب کرده‌اند. دیگر مثل قبل هم «گیمر» خواندن هیچ فردی بد تلقی نشده و جوامع و پدر و مادرها هم بیشتر با این قبیل موارد آشنا شده‌اند.

در مورد اولین استریمر تاریخ چه می‌دانید؟

بازی نام آشنای Grand Theft Auto V تاکنون ۶ میلیون دلار درآمد کسب کرده، پوکمون گو را به یاد بیاورید که چگونه در سال ۲۰۱۶ دنیا را تغییر داد و هم اکنون نیز در حال رشد است، نام بزرگ نینتندو هم تاکنون ۸۰ میلیون واحد از کنسول دستی‌اش را به فروش رسانده. PS5 در عرض چند ثانیه در روز عرضه‌اش ناموجود شد! و اسکایریم را تقریبا در هر کنسول و پلتفرمی که بگویید از ۱۰ سال گذشته دیده‌ایم. می‌بینید که چگونه این روزها صنعت بازی‌های ویدئویی به بیزنسی بزرگ تبدیل شده.

این روزها اینترنت نیز یکی دیگر از چیزهایی است که باعث رونق گرفتن صنعت بازی‌های ویدئویی شده است. دیگر به جای آن که گیمرها با نفسی که در سینه حبس شده، منتظر تریلری در E3 بمانند به سراغ ردیت و یوتوب رفته و با زیر و رو کردن آن‌ها خود را برای بازی مورد علاقه‌شان هایپ می‌کنند.

دموی بازی‌ها هم این روزها به راحتی قابل دسترس بوده و با چند کلیک و صرف مقداری حجم اینترنت و یا حتی دیدن نقدها و بررسی‌های اثر مورد نظر در سایت‌های مختلف نسبت به خریداری بازی اقدام کنید.

در مورد اولین استریمر تاریخ چه می‌دانید؟

حال یکی دیگر از مواری که با به معروفیت خود رسیده پیوستن به استریم زنده استریمر مورد علاقه‌تان است. Shroud، نینجا، Pokimane و… نام‌هایی هستند که در صنعت بازی و بخش استریمرهای محبوب و مشهور می‌درخشند. آن‌ها با استریم بازی‌هایی که انجام می‌دهند سعی می‌کنند نظر مخاطبان را به خود جلب کنند.

بازی‌هایی مانند نسخه‌های مختلف کال آو دیوتی، فورتنایت، Apex Legends و ماینکرافت از زمره این بازی‌ها هستند. تعدادی از استریمرهایی که شاید نامشان هم در بالا ذکر شده باشد، سالیانه رقم‌های سرسام‌آور و میلیون دلاری درآمد دارند.

به زمان‌های نه‌چندان دوری برمی‌گردیم. نوجوانی فرض کنید که موهای بلندش تا شانه‌هایش می‌رسد، با کلاه کَپی که آن را به شکل برعکس گذاشته و آخرین نسخه مورتال کامبت را بازی می‌کند و جملات قصار راجع به بازی می‌گوید! پشت سرش بازی در حال نمایش است و فیلم او هم ضبط می‌شود. این جوان علاوه بر نام خود (J.J. Styles) با نام Zot the Avenger نیز شناخته می‌شود. پسری ۱۲ ساله و عاشق بازی و تکنولوژی که تقریبا ۲۵ سال از زمان خود جلوتر بود!

در مورد اولین استریمر تاریخ چه می‌دانید؟

مادر Zot نیز خودش همیشه در خط مقدم فناوری و تکنولوژی بود. او با پی بردن به علاقه پسرش به تلویزیون، مقدمات ساخت تولیدات تلویزیونی را به او آموخت. نحوه استفاده از دوربین، تجهیزات دیگر و نحوه ادیت آن‌ها از مواردی بود که Zot را به سمت کار در تلویزیون محلی سوق داد.

از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ داستان استریم Zot به این شکل بود: دوربینی در جلوی Zot و میهمانش قرار می‌گرفت، آن‌ها نیز در پشت یک میز نشسته و به تلویزیون نگاه می‌کردند. آن‌ها دوربین دیگری را روبه‌روی تلویزیون قرار می‌دادند تا محتوایی که از تلویزیون پخش می‌شود را ضبط نماید.

در مورد اولین استریمر تاریخ چه می‌دانید؟

او در خلال بازی کردنش به گزارش ماجرا نیز می‌پرداخت و یا با مهمانش صحبت می‌کرد، نصیحت‌هایی هم می‌کرد و آخرین چیت‌ها و کدهای تقلب بازی‌ها را برای بزرگترین بازی‌های آن زمان معرفی می‌کرد. در زمان استریم او، اشخاصی با استفاده از تلفن می‌توانستند به Zot زنگ زده و با او حرف بزنند! پرسش سوال، طرح درخواست و یا حتی شوخی با میزبان هم از کارهایی بود که در تماس‌ها صورت می‌پذیرفت.

برای آن‌هایی که امروزه با چند کلیک از استریم‌هایی با کیفیت فول اچ دی لذت می‌برند شاید وجود چنین استریم‌هایی آن هم در ۲۵ سال پیش عجیب و غیرقابل باور باشد. به هر حال Zot شروع در سال ۱۹۹۶ کاری را انجام می‌داد که در دهه ۲۰۱۰ به یکی از ترندهای تکنولوژی تبدیل شد.

جالب است بدانید پدر استریم‌هایی که امروز می‌بینیم این روزها به گیتاریست گیتارهای بیس تبدیل شده و به تهیه کنندگی موسیقی مشغول است.

اولین استریمر تاریخ اولین استریمر تاریخ اولین استریمر تاریخ اولین استریمر تاریخ اولین استریمر تاریخ اولین استریمر تاریخ 
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید