راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

0
435
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای 6میلیون
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای 6میلیون
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

بخش سوم مقاله‌ی راهنمای خرید کامپیوترِ زومجی به سیستمی رده بالا با تجربه‌ی مناسب در بازی‌های جدید در بهمن ماه می‌پردازد.

راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای 6میلیونhttp://www.gnsorena.ir/
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

بخش سوم مقاله‌ی راهنمای خرید کامپیوترِ زومجی به سیستمی رده بالا با تجربه‌ی مناسب در بازی‌های جدید در بهمن ماه می‌پردازد.

سیستم رده بالا (راندمان عالی -سرعت بالا در کارهای روزمره – بازی با تنظیمات بالا)

کاربری

ینجا سیستمی داریم که به بهترین نحو از پس اجرای تمام نرم افزارهای چند منظوره و کاربردی برمی‌آید و می‌تواند همزمان چندین برنامه را در کنار هم اجرا کرده و بدون تاخیر بین آنها جابه‌جا شود. این سیستم بهترین گزینه برای اجرای هر نوع برنامه یا بازی بوده و خصیصه‌هایی از تمام رده‌های بودجه‌ای دیگر را در خود جای داده است و ضمن حفظ تمام قابلیت‌های مهم یک سیستم قوی، بخش‌های غیر ضروری یا فراتر از نیاز در سیستم را تعدیل می‌کند.  

 

(قیمت تمام قطعات در ۲۱ بهمن ماه بر اساس بازار تهران بروز شده است)

PC-List-Header-Highend
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون
قیمت مدل نام قطعه
یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

(۹۳۰ هزار تومان)

Intel Core i5 7600

(AMD Ryzen 5 1600X)

CPU
۷۱۰ هزار تومان

(۶۴۰ هزار تومان)

Gigabyte GA-H270 Gaming 3

(Gigabyte AB350-Gaming 3 AM4)

MotherBoard
۸۹۰ هزار تومان GSKILL Ripjaws V 16GB (2*8GB) DDR4 2400Mhz RAM
چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8GB GDDR5 VGA
۲۰۵ هزار تومان Seagate Barracuda Compute ۷۲۰۰ ۶۴MB 1TB HDD
۴۴۰ هزار تومان SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
۷۰ هزار تومان ASUS ۲۴X SATA ODD
۴۰۰ هزار تومان +GREEN GP600B-HP Power
٢۴۰ هزار تومان GREEN STRIKER Case
هشت میلیون و ۵۵۵ هزار تومان جمع کل‌ (تومان)
تفاوت قیمت با سیستم پیشنهادی ماه گذشته

Rrow

+ یک میلیون و ۱۷۵ (هزار تومان)

رویدادهای ماهِ گذشته

در روزهای گذشته وارد کنندگان و نمایندگانِ عرضه‌ی برندهای معتبر اقدامِ جدیدی را برای پاسخ‌گویی به نیازِ بازارِ داخلی تدارک دیده‌اند و  کارت‌های گرافیکی رده بالا و حرفه‌ای را تنها به صورت باندل با قطعاتِ دیگر مثل مادربرد و پردازنده یا حتی قطعاتِ بی‌ربطِ دیگر یا تنها به همراهِ سیستمِ کامل عرضه می‌کنند. قیمتِ جهانیِ کارت‌های گرافیکی در عرضِ مدتِ کوتاهی چنان افزایش یافته که قیمتِ این محصولات را با رکوردی بی سابقه مواجه کرده و بازارِ خرده فروشیِ قطعات را منقلب کرده است. گفته می‌شود علتِ آن افزایشِ قیمتِ تراشه‌های حافظه‌ی گرافیکی و کمبودِ تولیدِ آنها است.

از سوی دیگر به علتِ نبودِ GTX 1070 در بازار و ورودِ مدل‌های GTX 1070Ti تصمیم گرفتیم یکی از مدل‌های اختصاصیِ GTX 1070Ti را جایگزینِ GTX 1070 کنیم، هر چند که قیمتی سرسام آور و بسیار بالاتر از سقفِ همیشگیِ سیستم پیشنهادیِ ما در این رده دارد و معادلاتِ قبلی را بر هم زده است.

همچنین در آذر ماه برای بودجه‌ی پیشنهادی سیستمِ جایگزین پردازنده‌ی ۶ هسته‌ای Core i5 8400 و در بهمن ماه هم Core i5 8600K را جایگزینِ پردازنده‌ی نسلِ قبلی کردیم که عملا راندمانِ بالاتری در بازی‌ها خواهد داشت. برای سیستم پیشنهادیِ تولید محتوا نیز برای اولین بار پلتفرم X299 و پردازنده‌ی Core i7 – 7800X را جایگزینِ مدل‌های قبلی کردیم.

اما از سوی دیگر دسترسی بیشتری به پردازنده‌های خوش قیمتِ Ryzen 5 1500/1600 مهیا شده است. مدلِ Core i5 7600 به خاطر افزایش فرکانس کاری، سریع‌تر از Core i5 6600 محسوب می‌شود و با وجود قیمتِ همچنان بالای خود بهترین گزینه‌ی برای سیستم‌های گیمینگ و حتی غیر گیمینگ در این رده است.

کاربرانی هم که مایل به خریدِ پردازنده‌های Ryzen 7 و Ryzen 5 باشند، می‌توانند در هر رده‌ی قیمتی مدلی را متناسب با بودجه‌ی خود انتخاب کنند. پردازنده‌های سری R7 هم‌قیمت با ۷۷۰۰K یا گران‌تر از آن هستند و در برنامه‌های طراحی و تولید محتوا در برخی موارد برتری دارند. پردازنده‌های سری R5 هم از رده‌ی قیمتی Core i5 های اینتل شروع می‌شوند و در موارد متعددی (غیر از بازی‌ها) سرعت برابر یا حتی بهتری را عرضه می‌کنند. پردازنده‌های سری Skylake-X از جمله ۷۷۴۰X و ۷۸۰۰X هم موجود شده‌اند که از آنها در سیستم‌های تولید محتوا در بخشِ آخر مقالات استفاده خواهد شد.

در قلمروی کارت‌های گرافیکی هم سرانجام کارت‌های مبتنی بر معماری Vega توسط AMD عرضه شده‌اند، اما همرده و کمی سریع‌تر از GTX 1070 و کندتر از GTX 1080 یا GTX 1070Ti عمل می‌کنند و قیمت و مصرف بسیار بالاتری دارند و بنابراین انتخابی از آنها در این رده‌ی بودجه‌ای نخواهیم داشت.

طبق معمول هم با توجه به تمام ملاک‌های استاندارد انتخاب زومجی، مدلی را برمی‌گزینیم که علاوه بر داشتن کیفیت ساخت بالا و برد و قطعات اختصاصی و فرکانس کاری بهینه شده، از قیمت نسبی مناسب و راندمان بالایی هم برخوردار باشد و در عینِ حال هنگام بازی نیز کمترین نویز تولیدی را از آن خود کرده باشد.

البته کاربرانی که سرعتِ خالص اولین ملاکِ گزینش برایشان باشد باید مدل‌هایی با فرکانسِ کاری بالاتر مثل Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming ،Zotac GTX 1070 AMP! Extreme Edition یا ASUS GTX 1070 OC Strix Gaming را برای خرید در نظر بگیرند.

ASUS GTX 1070 Ti
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

کارت گرافیک منتخب سیستم رده بالا،  GTX 1070 Ti

مدتی است که ذخیره ساز اصلی ۱۲۰ گیگابایتی را بدون تغییر در جمع بودجه با مدل پر ظرفیت‌تر و سریع‌تر ۲۵۰ گیگابایتی تعویض کرده‌ایم. البته مدل‌های ۱۲۰ گیگابایتی از ۸۵۰PRO و ۸۵۰EVO در بازار گاهی کمیاب می‌شوند و به جای آنها می‌توان سراغِ مدل‌های بسیار گران قیمت و فوق سریع SAMSUNG 950PRO NVMe با استاندارد M.2 رفت.

یادآوری می‌کنیم که قیمت جهانی SSD ها به خاطر افزایش تقاضا به طور کلی روند صعودی دارد و پیش بینی می‌شود تا سال آینده همین موقع حدود ۲۵ درصد گرانتر شده باشد.
در مورد ماجول‌های حافظه‌ی DDR4 هم یادآوری می‌کنیم که در این رده، همیشه ظرفیتِ پیشنهادی در مجموع ۸ گیگابایت بوده است. اما به علت افزایش منابع مورد نیاز در بازی‌ها و همین‌طور کاهشِ قابل توجهِ قیمت آن تصمیم گرفتیم از این پس برای این رده‌ی قیمتی هم حافظه‌ی ١۶ گیگابایتی را در نظر بگیریم.

پردازنده، مادربرد و رم

این سیستم دارای پردازنده‌ای از سری پردازنده‌های بهینه شده‌ی نسلِ جدیدِ کبی لیک اینتل است که با افزایش فرکانس کاری، قیمت مشابه و البته همزمان با معرفی تراشه‌های سری ۲۰۰ اینتل وارد بازار شد. به عنوان جایگزین هم می‌توانیم از مدل‌های اسکای‌لیک مثل مدل Core i5 6600/6500 را به شما معرفی کنیم که کم و بیش دارای همان کارایی در بازی‌ها خواهد بود و اگر قیمتِ روزشان معقول باشد، کمی هم باعثِ صرفه جویی در فاکتورِ نهایی  خواهد شد.

Intel Core i5 7600 and AMD Ryzen 5 1600
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

پردازنده‌‌های Intel Core i5 7500 و جایگزینش AMD Ryzen 5 1600 با توانایی بالا در اجرای بازی‌ها

از آنجایی که به تدریج قدرت سیستم‌های منتخب زومجی بیشتر می‌شود، از این رده و بالاتر باید به نوع تهویه‌ی پردازنده نیز توجه داشت. البته اینجا پردازنده‌ و مادربردِ منتخب ما از سری اورکلاک K نیست، اما اگر قصد داشتید برای گرفتن راندمانی حدود ١٠ درصد بالاتر از پردازنده‌ی خود، سری Core i5 6600K/7600K را در کنار مادربردی با تراشه‌ی Z170/Z270 استفاده کنید، استفاده از یک خنک کننده‌ی مجزا و قوی برای دفع حرارت به نیازی ضروری تبدیل می‌شود.

حتی اگر در فکر این کار هم نباشید، خرید یک کولر حرفه‌ای و بزرگ‌تر می‌تواند نویزِ تولید شده توسط فن پردازنده در زیرِ بار سنگین را به میزان خیلی زیادی کاهش دهد. مدل پیشنهادی خنک کننده برای این رده می‌تواند Thermalright HR-02 Macho یا مدل معروف Cooler Master Hyper 212X باشد. فقط هنگامِ خرید این خنک کننده‌ها از جای گیری مناسبِ آنها در کیس خود مطمئن شوید، چرا که ابعاد نامتعارفِ مدلی مانند Macho، آن را برای برخی کیس‌های کوچک غیر قابل نصب می‌کند.

Intel-H110-H170-Z170-compare
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

مقایسه‌ی امکانات مادربردهای مبتنی بر چیپ‌ست‌های نسل جدید کبی‌لیک و اسکای‌لیک

X299 vs X99 Chipset Features-compare
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

مقایسه‌ی امکانات مادربردهای مبتنی بر چیپ‌ست‌های X99 و X299

در بخشِ قبلی مقاله تفاوت امکاناتِ تراشه‌های مختلف مادربرد را شرح داده بودیم. برای مادربرد هم نمی‌توان توصیه‌ای بهتر از مدل‌های گیمینگ از سری Z270/H270 یا Z170/H170 مثلِ Asus H170 Pro Gaming و Gigabyte GA-H270 Gaming 3 داشت، البته مدل‌های گیمینگ از برندهای مطرح دیگر هم کارایی مشابهی عرضه می‌کنند. وجه مشترکِ مدل‌های بالا قابلیت‌هایی ضروری برای گیمرها است که کارت صدای تقویت شده (روی لایه‌ای ایزوله شده از مادربرد برای عدم تاثیرپذیری از مدارات دیگر و خروجی بدون نویز) و کارت شبکه‌ی حرفه‌ای را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

مادربرد گیمینگِ منتخب با سوکت ۱۱۵۱
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

مادربرد گیمینگِ منتخب با سوکت ۱۱۵۱

از بابت حافظه‌ی اصلی هم، شرایط با سیستم قبلی متفاوت است. اینجا برای انتخاب ماجول‌های سریع‌تری که پردازنده و مادربرد بتوانند پشتیبانی کنند فقط گزینه‌ی DDR4 را داریم. ما در اینجا می‌توانیم ماجول‌های برند حرفه‌ای GSkill را در کنار سری VENGEANCE LPX ساخت CORSAIR توصیه کنیم. فرق این ماجول‌ها با مدل‌های ارزان‌تر در تایمینگ بهتر است که منجر به پهنای باندِ بیشتر در حافظه‌ی اصلی خواهد شد.

بررسی‌ها نشان داده که سرعت‌های بالاتر از فرکانس کاری ۲۴۰۰ یا ٢۶۶۶ تاثیری در کارایی سیستم‌های مبتنی بر این پردازنده و سرعت فریمِ بازی‌ها نخواهد داشت. در نظر داشته باشید که مادربردهای H170 و پایین‌تر حتی در صورت استفاده از رم‌های فرکانس بالا تنها با حداکثر فرکانسِ کاری ۲۱۳۳ مگاهرتز کار خواهند کرد، اما مادربردهای H270 در کنار پردازنده‌های نسلِ ۷xxx با فرکانس کاری ۲۴۰۰ یا بالاتر کار خواهند کرد.

بنچمارک پردازنده و کارت گرافیک

در اینجا می‌توانید راندمان خطی و چند نخیِ پردازنده‌ی منتخب این رده‌ی بودجه‌ای را با راندمان برخی پردازنده‌های مشهور از نسل‌های متفاوت مقایسه کنید تا ایده‌ای کلی از توان این پردازنده بدست آورید. یادآوری می‌شود که راندمان این پردازنده‌ها در بازی ممکن است نسبتِ متفاوتی داشته باشد و برای دیدن راندمانِ آنها در بازی‌های جدید بهتر است به مقاله‌های بررسی راندمان بازی‌ها در زومجی مراجعه کرده یا روی کاور هر یک از بازی‌های زیر کلیک کنید.

assassins-creed-syndicate-gold-edition-2015-pc-repack-ot-seyter 2

J C 3 ZoomG
COD3 ZoomG
far-cry-primal-pc Zoomg 4

Witcher 3 ZoomG

fallout-4-dvd-cover-image 2
Tomb Raider ZoomG
The Division - PC Box Art Zoomg 1

Quantum Break

 

Gears of War 4 PC

DOOM-pc-box ART
Dark-Souls-3-BOX
Titanfall 2 PC
Battlefield1-pc-box ART
Call of Duty Infinite warfare-pc-box ART
Watch Dogs 2-pc-box ART
Prey-pc-box ART
Middle-earth: Shadow of War-pc-box ART
Wolfenstein II: The New Colossus-pc-box ART
Call of Duty: WWII-pc-box ART
Middle-earth: Shadow of War-pc-box ART
CPU Chart Comparison 2018
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

کارت گرافیک

همان‌گونه که در این سیستم از پردازنده‌ای قوی استفاده کردیم، به همان نسبت هم باید کارت گرافیکی قدرتمندی را مطابق بودجه انتخاب کنیم که پاسخ‌گوی اهداف ما نیز باشد. چندی پیش عرصه‌ی کارت‌های گرافیکی شاهد تولد دو عضو جدید از نسل بسیار کارآمد و قدرتمند تراشه‌های گرافیکی Pascal با نام GTX 1080 و GTX 1070 بوده که ظهور آن را مدتی پیشتر شرکت انویدیا در همایش اختصاصی خود اعلام کرده بود و به تازگی هم GTX 1070Ti با راندمانی نزدیک به GTX 1080 و قیمتی کمتر معرفی شده است.

بررسی‌های عمیق و تمامی بنچمارک‌ها حکایت از برتری فاحش این تراشه‌ها نسبت به نسل قبلی Maxwell از خود انویدیا و همین‌طور گرافیک‌های همرده از AMD دارد و در عین کاهش چشمگیرِ توان، مصرفی تا حدود ۵٠ درصد کمتر دارند. با عرضه‌ی رسمی کارت گرافیک RX 480 هم مشخص شد که باید این کارت را رقیبی برای GTX 1060 محسوب کنیم. ما نیز این مدل را در بخش قبلی مقاله و برای سیستم رده متوسط توصیه کردیم.

Giga GTX 1070 G1 Gaming
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

کارت گرافیک GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming

کارت GTX 1070 دارای ۱۹۲۰ واحد پردازش گرافیکی CUDA با معماری پاسکال، رابط حافظه‌ی ٢۵۶ بیتی با الگوریتم فشرده‌سازی Delta color compression بهینه شده و تراشه‌های حافظه‌ی ۸ گیگاهرتزی است و مشخصه‌ی بارز آن بهبود پشتیبانی کامل از دایرکت ایکس ١٢ در  ویندوز ١٠ خواهد بود. فرکانس کاری GPU هم ۱۵۰۶ مگاهرتز  برای مدل مرجع در حالت پایه و ۱۶۸۳ مگاهرتز در حالت بوست است و با فناوری ساخت ۱۶ نانومتری تولید می‌شود.

ناگفته نماند که کارت GTX 1070 بر اساس بنچمارک‌های معتبر از GTX 980 Ti هم کمی قوی‌تر ظاهر شده است و با اینکه هنوز خیلی گران‌تر از قیمت هنگام عرضه‌ی کارت گرافیک GTX 970 است، اما به همان نسبت هم با فاصله‌ی بسیاری سریع‌تر و به همان نسبت برای خرید ارزشمندتر است.

انتخاب دیگر ما هم در این رده می‌تواند کارتی از Zotac با خنک کننده‌ی تحسین شده و کم صدای AMP! Extreme باشد که قبلا آن را در زومجی بررسی کردیم. مزیت این خنک کننده و خنک کننده‌ی Xtreme Gaming در کارت‌های گیگابایت نسبت به کارت سری Gaming X ساخت MSI هم دمای پایین‌تر و حرارت کمتر در ناحیه‌ی مدار تغذیه یا VRM کارت است که عموما در هنگام تست فشار و نه در بازی‌ها نمایان می‌شود.

سیستم جایگزین

این سیستم در صورتی که قصد خرید با بودجه‌ای تا سقف شش میلیون تومان یا کمی بیشتر از آن را داشته باشید توصیه می‌شود. از نظر راندمان این سیستم در بازی‌ها حدود ۵ تا ۱۵ درصد نرخِ فریم بالاتری دارد و در عوض یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان هم گرانتر است.

برخی قطعات مانند مادربرد با قطعاتِ منتخب اصلی هم قابل جابجایی است. همچنین این ترکیب تا سریع‌ترین پردازنده‌ی Core i7 از آخرین نسل و با سریع‌ترین کارتِ گرافیکی موجود قابل ارتقا خواهد بود. برای سیستمِ پیشنهادی جایگزین در این رده‌ی بودجه‌ای بازه‌ی قیمتی +/- ۸۰۰ هزار تومان نسبت به بودجه‌ی هدف لحاظ شده است تا انتخابِ قطعات فدای محدودیتِ سقف بودجه‌ای نشود.

PC-List-Header-Alternate-Highend
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون
قیمت مدل نام قطعه
یک میلیون و ۴۹۰ هزار تومان

(۹۳۰ هزار تومان)

Intel Core i5 8600

(AMD Ryzen 7 1600X)

CPU
۷۲۰ هزار تومان

(۶۵۰ هزار تومان)

MSI Z370 GAMING PLUS

(Gigabyte AB350-Gaming 3 AM4)

MotherBoard
۸۹۰ هزار تومان GSkill Ripjaws V 16GB (2*8GB) DDR4 2400Mhz RAM
پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

ASUS GTX 1080 ROG STRIX O8G 8GB GDDR5X

VGA
۲۰۵ هزار تومان Seagate Barracuda Compute ۷۲۰۰ ۶۴MB 1TB HDD
۴۴۰ هزار تومان SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
۷۰ هزار تومان Samsung 24X SATA ODD
۶۷۰ هزار تومان GREEN GP650B-OCPT Power
٢۴۰ هزار تومان GREEN STRIKER Case
ده میلیون و ۴۲۵ هزار تومان جمع کل‌ (تومان)

سیستم پیشنهادی تولید محتوا

این سیستم به درخواست کاربران و برای معرفی قطعات مناسب در پی‌سی با کارکرد پردازش‌های سنگین در نظر گرفته شده است. نرم افزارهای اختصاصی برای گرافیک و رندرهای سه بعدی، ویرایش عکس حرفه‌ای، تولید انیمیشن، ضبط و تولید موسیقی، نقشه و زمین شناسی، پیش‌بینی وضع هوا، میزبانی وب، شبیه سازی ماشین‌های مجازی در سطوح حرفه‌ای و کارکردهای مرتبط در این مقوله جای می‌گیرند.

سیستم قوی‌تری نیز با همین کارکرد در بخش آخرِ مقالات معرفی خواهد شد. برای سیستمِ تولید محتوا در این رده‌ی بودجه‌ای بازه‌ی قیمتی +/- یک میلیون تومان نسبت به بودجه‌ی هدف لحاظ شده است.

PC-List-Header-Creators-Highend
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون
قیمت مدل نام قطعه
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

(یک میلیون و ۷۳۰ هزار تومان)

Intel Core i7 7800X

(AMD Ryzen 7 1800X)

CPU
۲۶۰ هزار تومان ThermalRight Le GRAND Macho Cooling
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

(یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان)

MSI X299 SLI PLUS

( ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO AM4)

MotherBoard
یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان GSkill Ripjaws V 32GB (4*8GB) DDR4 2400Mhz RAM
یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

ASUS Expedition GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5

VGA
۳۰۰ هزار تومان Seagate Barracuda Compute ۷۲۰۰ ۶۴MB 2TB HDD
۴۴۰ هزار تومان SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
۷۰ هزار تومان Samsung 24X SATA ODD
۶۷۰ هزار تومان GREEN GP650B-OCPT Power
۴۷۵ هزار تومان GREEN Z7 Gladiator Case
هشت میلیون و ۲۳۵ هزار تومان جمع کل‌ (تومان)

مانیتور

انتخاب مانیتورِ متناسب با سیستم رده بالای ما می‌تواند یکی از مدل‌های ٢٣ یا ٢۴ اینچی بازار با کیفیت بالا و زمان پاسخگویی پایین باشد. در صورتی که اولویتِ کاربر گیمینگ باشد، خرید مدلی مثل ASUS VX238H با پنل TN یا مدلِ BenQ RL2455HM، هر دو دارای کنتراست بالا و زمان پاسخگویی ١ میلی ثانیه توصیه می‌شود و در صورتی که اولویت دیدنِ فیلم یا طراحی و کارهای گرافیکی باشد، مدلی با کیفیت رنگ طبیعی‌تر مثل ASUS MX239H انتخاب مناسب‌تری است.

مانیتورهای گیمینگ با پنل١۴۴ هرتزی هم می‌توانند گزینه‌ی مناسب برای کاربرانی باشند که می‌خواند از تمام قدرت کارت گرافیکی مانند GTX 1070 یا بالاتر در بازی‌های خود بهره‌مند شوند. مدلی‌هایی مثل ASUS MG248Q و ASUS VG245H و مدل جدیدترِ ROG Swift PG258Q از این دسته نمایشگرها هستند.

نمایشگرهای ASUS VX238H و BenQ RL2455HM با زمان پاسخگویی ۱ میلی ثانیه
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون

نمایشگر ASUS ROG Swift PG258Q با زمان پاسخگویی ۱ میلی ثانیه و فرکانس ۲۴۰ هرتز مناسب برای گیمینگ روی پی‌سی و کنسول

 

سایر قطعات

برای اولین بار در این رده‌ی بودجه‌ای، پرداختن به دیسک‌های ذخیره سازی سیستم از اهمیت زیادی برخوردار شده است، چرا که داشتن قطعات سرعتی در کنار هم مستلزم داشتن رسانه‌ی ذخیره سازی نوینی است که بتواند پا به پای اجزای دیگر حرکت کرده و باعث ایجاد گلوگاه نشود. از این رو ما برای سیستمِ منتخب دیسک جامد یا SSD نسل جدیدی را بعنوان دیسکِ بوت سیستم عامل در نظر می‌گیریم.

برتری اس‌اس‌دی‌ها نسبت به هارددیسک‌های رایج، داشتن سرعت خواندن و نوشتن بسیار بالاتر و مهمتر از آن دارا بودن سرعت دسترسی تصادفی یا Random Access بسیار بالاتر با تاخیر بسیار کمتر است. این کار باعث کاهش چشمگیرِ زمان بوت سیستم، سرعت زیاد در بارگذاری اجزای مختلف ویندوز و سرعت عمل بیشتر در اجرای برنامه‌ها خواهد شد. هر چند که اس‌اس‌دی بر روی سرعتِ فریم بازی‌ها تاثیری ندارد اما می‌تواند سرعت بارگذاری آنها را بطور محسوسی کاهش داده و روندِ خواندن اطلاعات مورد نیاز در هنگام بازی را بدون ایجادِ وقفه و لگ کامل کند.

درایو SSD مدل SAMSUNG 850 EVO
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه بالای ۶میلیون
درایو SSD مدل SAMSUNG 850 EVO

مدل SAMSUNG 850 EVO با بهره‌گیری از آخرین فن‌آوری شرکت سامسونگ در کنترلر اصلی خود به نام MGX و تراشه‌های پیشرفته‌ی TLC V-NAND می‌تواند سرعت خواندن و نوشتن بالاتر از ۵٠٠ مگابایت بر ثانیه را رقم بزند و در اکثر تست ها با الگوهای ترکیبی مختلف بتواند رده‌ای بالاتر از مدل‌های هم‌رده را بدست آورد. اگر بودجه‌ی کلی شما کمتر از چهار میلیون تومان  باشد، حذف SSD از لیست خرید می‌تواند اولین اقدام باشد و در عین حال ساختار و راندمان قطعات مهم‌تر هم حفظ می‌شود.

برای پاور هم یک مدل باکیفیت از برندهای معتبر موجود با توان ۶۵٠ وات یا بالاتر توصیه می‌شود. از آنجایی که اورکلاک پردازنده یا کارت گرافیکی دوم در این ترکیب مطرح نیست خرید پاورِ بالاتر هم لزومی ندارد. برای کیس هم مدلی که دارای تهویه‌ی لازم، استحکام بدنه، کیفیت ساخت مناسب و سهولت نصب قطعات باشد اولویت دارد و در اینجا بر خلاف قطعات دیگر، بحث سلایقِ کاربران هم تعیین کننده است و اجباری به انتخاب مدل پیشنهادی ما برای کیس نیست.

تهیه شده در زومجی
راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه راهنمای خرید کامپیوتر برای بودجه 
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید