راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human برای زنده ماندن در میان مبتلایان

0
240
راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human
راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human
فروشگاه اینترنتی سورنا

راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human برای زنده ماندن در میان مبتلایان . باما همراه باشید.

راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human
راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human
همان طور که می‌دانید نسخه جدید عنوان Dying Light به تازگی عرضه شد و مورد استقبال فراوان طرفداران قرار گرفت. در این مطلب قصد داریم شما را برای انجام این بازی و پیشرفت در مراحل آن راهنمایی کنیم. در ادامه با راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human برای زنده ماندن در میان مبتلایان همراه ما باشید.

راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human

فروشگاه اینترنتی سورنا

راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human
راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human

 

Dying Light 2 Stay Human یک بازی بزرگ جهان باز مملو از سیستم‌ها و چالش‌هایی است که همیشه به خوبی توضیح داده نمی‌شوند و می‌توانند شما را سر در گم کنند. این بازی به نحوی طراحی شده است که در آن به راحتی می‌توان یک سری بخش‌ها را نادیده گرفت و اگر آگاهانه وارد آن نشوید، شروع بهینه‌ای نخواهید داشت. خوشبختانه، ما این جا هستیم تا مطمئن شویم که اوقات خوبی را هنگام تجربه این بازی سپری می‌کنید. راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human را دنبال کنید.

از تاریکی نترسید

راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human - از تاریکی نترسید
راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human

 

Dying Light 2 مانند نسخه قبلی خود دارای سیستم روز/شب است که در آن خیابان‌ها در طول روز به میزان قابل توجهی کمتر از شب مملو از مردگان متحرک است. این شرایط ممکن است باعث شود برخی از بازیکنان جدید از کاوش در شب اجتناب کنند؛ اما، اگر این کار را انجام دهید در واقع پیشرفت خود را به طور قابل توجهی با مشکل مواجه می‌کنید.

در حالی که شب‌ها خیابان‌ها مملو از موارد آلوده می‌شوند، مناطق تاریک مختلف و مکان‌های دیگری که در طول روز پنهان می‌شوند در واقع پاک می‌شوند و این جاست که اکثریت بزرگی از بهترین جوایز بازی را در این مکان‌ها خواهید یافت. همچنین پاداش‌های کوچک Combat و Parkour XP برای انجام یک سری کارها در شب وجود دارد.

با این تفاسیر دلیل زیادی برای ترس از تاریکی شب وجود ندارد. تا زمانی که روی پشت بام‌ها بمانید و از فریادهایی که انبوهی از دشمنان را از حضور شما آگاه می‌کنند، دور باشید (این افراد به کمک یک نماد خاص مشخص شده‌اند که اجتناب از آن‌ها را آسان می‌کند.) مشکلی پیش نمی‌آید.

شما باید مراقب کاهش ایمنی خود در شب باشید؛ اما تا زمانی که برخی از Shrooms UV و تقویت کننده‌های ایمنی را در دسترس داشته باشید، این یک نگرانی بزرگ نیست. اساسا، اگر احساس می‌کنید که خیلی کند پیشرفت می‌کنید و هیچ وقت منابع کافی ندارید، به احتمال زیاد شب به اندازه کافی بیرون نمی‌روید.

همیشه بازدارنده‌ها (Inhibitors) را بردارید

در حالی که شما می‌توانید شخصیت خود را با جمع‌آوری XP و باز کردن مهارت‌های جدید ارتقا دهید؛ اما، بازدارنده‌ها نیز به همان اندازه مهم هستند. این مجموعه‌ها در جعبه‌های مخصوص یافت می‌شوند و تنها راه برای ارتقای سلامت، استقامت و ایمنی شما هستند.

هنگامی که در نزدیکی جعبه Inhibitor هستید، بازی شروع به بوق زدن می‌کند و رادار کوچکی در اختیار شما قرار می‌دهد، بنابراین یافتن آن‌ها معمولا چندان سخت نیست و تقریبا همیشه ارزش دنبال کردن را دارند. البته در سبک کلاسیک Breath of the Wild، بهتر است قبل از سلامتی، روی ارتقای استقامت خود تمرکز کنید.

پول خود را برای ساخت تجهیزات (Craftmasters) پس انداز کنید

راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human - پول خود را برای ساخت تجهیزات (Craftmasters) پس انداز کنید
راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human

 

علاوه بر XP و Inhibitors، بازی Dying Light 2 با پول نقد نیز به شما پاداش می‌دهد. طیف وسیعی از بازرگانان برای خرج کردن آن پول نقد در دسترس هستند؛ اما بهتر است بیشتر آن را برای Craftmasters پس‌انداز کنید. وقتی در Dying Light 2 اسلحه‌ها خراب شدند، نمی‌توانید آن‌ها را تعمیر کنید، بنابراین خرج کردن پول برای آن‌ها در نهایت اتلاف است و فقط با کاوش می‌توانید تجهیزات مناسبی به دست آورید.

از سوی دیگر، Craftmasters می‌توانند ابزارهای شما مانند پاراگلایدر و قلاب گیره‌دار را بهبود بخشند و نقشه‌های اولیه را به شما می‌فروشند تا بتوانید مواد مصرفی و مادهای سلاح بسازید. هر یک از این طرح‌ها را می‌توان چندین بار ارتقا داد، که مسلما Craftmasters را به اندازه باز کردن مهارت‌ها و یافتن بازدارنده‌ها در افزایش قابلیت‌های شما مهم می‌کند.

البته به یاد داشته باشید که استفاده از مادها تنها راه برای افزایش دوام اسلحه‌ها است، بنابراین اگر چیزی را پیدا کرده‌اید که واقعا دوست دارید، Craftmaster کلیدی برای طولانی‌تر نگه داشتن آن است.

ابتدا آسیاب‌های بادی (Windmills) و ایستگاه‌های مترو (Metro Stations) را فعال کنید

Dying Light 2 مملو از ماموریت‌های جانبی، کلکسیون‌ها و فعالیت‌های دیگر است. با این حال بهتر است پس از این که کمی آزادی عمل در بازی پیدا کردید، اولین کاری که انجام می‌دهید باز کردن قفل ایستگاه‌های آسیاب‌های بادی و مترو است. فعال کردن یک آسیاب بادی یک حرکت ساده بالا رفتن و چرخاندن سوییچ است و پایگاهی را برای شما فراهم می‌کند که در آن می‌توانید از افراد آلوده فرار کنید، در آن بخوابید، اقلام را ذخیره کنید و شاید خرید انجام دهید.

ایستگاه‌های مترو باید شب‌ها از وجود دشمنان پاک شوند تا فعال باشند؛ اما، به محض این که این کار را انجام دادید، یک نقطه سفر سریع و کاربردی خواهید داشت. ترکیبی از آسیاب‌های بادی و ایستگاه‌های مترو، گشت و گذار در نقشه را به ویژه در شب بسیار آسان‌تر می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا به جای رفت و آمد با پای پیاده، روی فعالیت‌های سودآورتر تمرکز کنید.

روی ارتقای مهارت‌ها (Skill Upgrades) تمرکز کنید

روی ارتقای مهارت‌ها (Skill Upgrades) تمرکز کنید
راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human

Dying Light 2 درختان مهارت خود را تا حدودی از بین برده است، به طوری که اکنون تنها دو مورد وجود دارد که یکی روی مبارزه و دیگری روی پارکور تمرکز کرده است. با این حال، هنوز گزینه‌های کافی در هر دو شاخه وجود دارد که ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد. خوشبختانه، درختان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما در انتخاب آن چه که می‌خواهید آزادی کافی دارید. در ادامه چند ارتقای مهم وجود دارد که باید زودتر روی آن‌ها تمرکز کنید:

مبارزه

Perfect Dodge: در لحظه مناسب جاخالی دهید تا دشمن خود را متزلزل کنید. این از مهارت مشابه Perfect Parry مفیدتر است؛ زیرا برخی از دشمنان وجود دارند که نمی‌توان آن‌ها را شکست داد ولی می‌توان از دست آن‌ها فرار کرد.

Grapple: اگر با رو در رو شدن و جاخالی دادن از حملات دشمنان خود مشکل دارید، Grapple اساسا به شما این امکان را می‌دهد که تقریبا هر دشمن معمولی را که در حال نزدیک شدن است با رها کردن ناخواسته دور بزنید. با مهارت پرتاب آن، حرکت به سمت بالا را حتی بیشتر تقویت کنید.

Dropkick: شما با دریافت این قابلیت می‌توانید تقریبا هر نوع دفاعی را بشکنید و دشمنان را شکست دهید.

پارکور

Active Landing: قابلیت فرود فعال به شما اجازه می‌دهد از سقوط‌های بلند جان سالم به در ببرید و زنده بمانید. همچنین با Safe Landing سطح آن را بیشتر کنید.

Firm Grip: به شما امکان می‌دهد محکم‌تر روی سطوح بچسبید و حتی زمانی که استقامتتان تمام شده است، آخرین پرش را به شما می‌دهد.
Far Jump: یکی از مهارت‌های ساده‌تر است که می‌توان نادیده گرفت؛ اما، بهتر است این کار را نکنید. این مهارت به شما امکان می‌دهد که در حین دویدن آزادانه، موانع را کنار بزنید. این مهارت کلید حرکت سریع و کنار هم قرار دادن آن دویدن‌های پارکوری بسیار روان و با ارزش XP است. همین طور با Double Jump آن را تقویت کنید.
Dart/Dash: به شما امکان می‌دهد با سرعت بدوید که بدیهی است در یک بازی با موضوع فرار از دست زامبی‌ها بسیار مهم است.

در کنار بازماندگان بمانید

این بازی به شما امکان می‌دهد مناطقی را به گروه‌های حافظ صلح Peaceekeeper یا بازماندگان Survivor اختصاص دهید که منجر به تغییراتی در نقشه می‌شود. در حالی که باید آزادانه در طول بازی حرکت کنید، واقعیت این است که بازماندگان پیشرفت‌های بسیار بهتری نسبت به حافظان صلح برای شما به همراه می‌آورند. در حالی که Peaceeepers سیستم‌های دفاعی مختلفی در برابر بیماران ایجاد می‌کنند که گاهی اوقات سودمندی آن‌ها زیاد نیست، Survivors به شما زیپ‌لاین‌ها و پیشرفت‌های دیگری می‌دهند که پارکور را آسان‌تر می‌کند. از نظر کاربردی، واضح است که یک طرف بهتر از طرف دیگر است.

اکنون دیگر شما آماده‌اید تا در زمین بازی پارکور ترسناک استودیوی «تک لند» (Techland) آسان‌تر از همیشه زنده بمانید. بازی Dying Light 2 Stay Human هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، اکس باکس وان، اکس باکس سری X/S، پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ در دسترس است. اگر شما هم نکته‌ای برای افزودن به راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human دارید می‌توانید آن‌ها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human راهنمای مبتدیان بازی Dying Light 2 Stay Human
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید