سونی از پلی استیشن کلاسیک رونمایی کرد – ۴۵ درصد کوچک‌تر از کنسول قدیمی

0
493
سونی از پلی استیشن کلاسیک رونمایی کرد – ۴۵ درصد کوچک‌تر از کنسول قدیمی

اگر کنسول پلی استیشن ۱ را هرگز داشته‌اید، باید از شنیدن خبر رونمایی سونی از پلی استیشن کلاسیک خوشحال شوید. این کنسول کوچک که با طرح همان اولین کنسول افسانه‌ای شرکت سونی عرضه می‌شود، ۹۹ دلار قیمت خورده و ۲۰ بازی را در هنگام عرضه در بر خواهد داشت.

سونی که از انتشار این کنسول در ماه دسامبر و همزمان با سالگرد عرضه‌ی اولین کنسول پلی استیشن در سال ۱۹۹۴ خبر داده است، اطلاعاتی در مورد مشخصات این کنسول نیز ارائه کرده است. اولین نکته‌ی حائز اهمیت اندازه‌ی این کنسول است. این کنسول که در ابعاد ۱۴۹ در ۱۰۵ میلی‌متر با قطر ۳۳ میلی‌متری عرضه می‌شود، ۴۵ درصد نسبت به کنسول اصلی کوچک‌تر است.

پلی استیشن کلاسیک به همراه ۲ کنترلر، یک کابل اچ‌دی‌ام‌آی و یک کابل یواس‌بی عرضه می‌شود. یک پورت اچ‌دی‌ام‌آی و یک پورت میکرو یواس‌بی در این کنسول تعبیه شده‌اند و همچنان ۲ درگاه برای کنترلرها در جلوی کنسول قرار گرفته است.

با وجود کابل اچ‌دی در این کنسول می‌توانید آن را به نمایشگرهای خانگی و تلویزیونی‌های خود متصل کنید.

لینک دانلود ویدئو

بازی‌هایی از جمله Final Fantasy VII (Square Enix), Jumping Flash! (SIE), R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 (Bandai Namco Entertainment),  و Wild Arms (SIE) در زمان عرضه در این کنسول گنجانده شده‌اند.

عرضه‌ی موفقیت آمیز کنسول‌های کوچک‌شده‌ی نینتندو از جمله NES Classic در بازار را می‌توان دلیلی برای ورود سونی به این عرصه و اعلام عرضه‌ی کنسول پلی استیشن کلاسیک دانست.

سونی وعده داده که پس از عرضه، تعداد بازی‌های این کنسول را افزایش دهد. بیش از ۱۰۰۰ بازی برای پلی استیشن اصلی در زمان حیات این کنسول عرضه شده است.

پلی استیشن کلاسیک با قیمت ۱۰۰ دلاری خود در تاریخ ۳ دسامبر یعنی ۱۲ آذر ماه در بازار ژاپن و امریکا عرضه می‌شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید