ظاهرا PlayStation Now دانلود بازی‌ها را نیز به زودی ممکن می‌سازد

0
235
ظاهرا PlayStation Now دانلود بازی‌ها را نیز به زودی ممکن می‌سازد

سونی بارها تاکید کرده که PlayStation Now سرویس پخش بازی‌های پلی‌استیشن است و برای دانلود آن‌ها تمهیدی وجود ندارد. با این حال، به نظر می‌رسد این شرکت از سیاست‌های گذشته‌ی خود عقب‌نشینی کرده و به زودی امکان دانلود بازی‌ها را به ویژگی‌های این سرویس استریمینگ اضافه خواهد کرد.

PlayStation Now به بازی‌کنندگان اجازه می‌دهد تعداد زیادی از بازی‌های پلی استیشن را در پلی استیشن ۴ یا پی‌سی خود به اجرا در آورند. این اتفاق به وسیله‌ی اینترنت می‌افتد و به همین خاطر، برای استفاده از این سرویس نیازمند اتصال قدرتمندی به شبکه‌ی اینترنت دارید. یعنی علاوه بر حجم بالایی که بازی‌ها دارند و باید ترافیک قابل تاملی برای آن‌ها صرف کنید، اینترنت شما باید سرعت و کیفیت قابل قبولی داشته و از پینگ پایینی برخوردار باشد تا بهترین کیفیت را تجربه کنید.

به همین خاطر است که طرفداران پلی استیشن، مدت زیادی از سونی درخواست داشتند که امکان دانلود این بازی‌ها را برای مشترکین PlayStation Now فراهم کند. اما سونی هر بار با اشاره به این‌که این سرویس فقط برای استریم بازی‌ها است، تصریح می‌کرد PlayStation Now دانلود بازی‌ها را در لیست امکانات خود نخواهد دید.

اما حالا در منوی این سرویس یک گزینه اضافه شده که به سادگی می‌گوید: «بازی را دانلود کنید». این یعنی ممکن است سونی در تصمیم خود تجدید نظر کرده باشد.

یکی از کاربران رددیت این موضوع را متوجه شده و آن را رسانه‌ای کرده است. این گزینه‌ی اضافه شده، در حال حاضر هیچ کاری نمی‌کند، اما آن‌چه از آن انتظار می‌رود طبق توضیحات خود گزینه این است: به صفحه‌ی جزئیات بازی برگردید و دانلود بازی را شروع کنید.

حتا با وجود داشتن سرویس پرسرعت اینترنت، در مورد بازی‌های پرحجم پلی استیشن ۴، افت کیفیت تصویر و قطعی پخش بازی بسیار اتفاق می‌افتد که برای شما خوشایند نیست. حالا سونی با PlayStation Now دانلود بازی‌ها را برای شما فراهم می‌کند و این مشکل را برطرف می‌سازد.

اضافه شدن امکان دانلود بازی‌ها، سونی را برای رقابت با سرویس Xbox Game Pass مایکروسافت نیز جلو می‌برد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید