فروش خیره کننده حافظه های رم در سال ۲۰۱۷

0
72

فروش خیره کننده حافظه های رم در سال ۲۰۱۷

فروش خیره کننده حافظه های رم در سال 2017 http://www.gnsorena.ir/

همانطور که می دانید، افزایش تقاضا برای حافظه های DRAM در سال ۲۰۱۷ به طور چشمگیری افزایش یافت که موجبات بالا رفتن قیمت حافظه های رم را نیز فراهم کرد. در این شرایط، علاوه بر حافظه های رم، گوشی های موبایل، تبلت و… بسیاری از سیستم های دیجیتالی دیگر نیز از مشتریان نیمه هادی های DRAM هستند. اما به تازگی گزارش های منتشر شده است که سود خالص کمپانی های تولید کننده رم را حکایت می کند؛ حاشیه سود بسیار بالا که درآمد های بسیاری را برای این شرکت ها به ارمغان آورده است. اشتباه نکنید؛ منظور از تولید کننده حافظه های رم برند هایی مانند جی اسکیل و کورسیر نیستند، بلکه کمپانی های تولید تراشه مانند Samsung، SK Hynix و Micron موفق به کسب این سود شده اند.

افزایش سطح تولید و بازارتقاضای خیره کننده، فروش حافظه های DRAM را تا ۷۵% در سال ۲۰۱۷ افزایش داد. این در حالی است که در ۳ ماهه پایانی سال ۲۰۱۷، تقاضای این بخش به ۶۵ رسیده و فروش ۲۱.۱ میلیارد دلار را تنها در این ۳ ماهه به ثبت رسانده است. گزارش های موجود نشان می دهند که افزایش تقاضا در هر ماه از سال ۲۰۱۷ به ثبت رسیده و این یک رشد مداوم بوده است؛ از سال ۱۹۹۳ تا کنون این اتفاق در ۴ سال روی داده است که چهارمین آن، سال ۲۰۱۷ بوده است. *منظور از این اتفاق، افزایش نرخ تقاضای DRAM، به بیش از ۵۰% است.

از سال ۱۹۹۳ تا کنون به طور متوسط شاهد رشد ۱۳% بازار تقاضای نیمه هادی های DRAM بودیم. اما قیمت حافظه های رم به زودی تثبیت شده و جلوی افزایش قیمت آن گرفته خواهد شد؛ کمپانی های سازنده این گونه از تراشه، تا سال ۲۰۱۸ ظرفیت تولید خود را به ۲ برابر افزایش خواهند داد.

منبع : سایت سخت افزار

کانال رسمی گیمنت سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید