فناوری FidelityFX Super Resolution ماه آینده میلادی به کارت های گرافیک AMD می آید

0
200
فروشگاه اینترنتی سورنا

فناوری FidelityFX Super Resolution ماه آینده میلادی به کارت های گرافیک AMD می آید.ساعاتی پیش گزارشی منتشر شد که نشان می دهد AMD قصد دارد فناوری FidelityFX Super Resolution یا FSR را در آینده ای نزدیک و در ماه آینده میلادی (ژوئن) در اختیار عموم کاربران و گیمرها قرار دهد. این فناوری قرار است با هدف رقابت با فناوری NVIDIA DLSS روانه بازار شود و بنا به گزارش های موجود حتی عملکرد بهتری نسبت به آن دارد.

Coreteks، کاربر شناخته شده سایت YouTube که تاکنون اطلاعاتی مهم و موثق از کارت های گرافیک AMD منتشر کرده است، امروز اطلاعاتی را در مورد فناوری FidelityFX Super Resolution که به اختصار FSR نیز نامیده می شود در اختیار همگان قرار داد. بنا به اطلاعات منتشر شده از سوی این کاربر، این فناوری هم اکنون در اختیار توسعه دهندگان بازی ها قرار گرفته است و انتظار می رود در ماه آینده میلادی یعنی ژوئن ۲۰۲۱ شاهد دسترسی عموم کاربران به آن باشیم.

AMD-FSR-in-JUNE-768x428.jpg
فناوری FidelityFX Super Resolution ماه آینده میلادی به کارت های گرافیک AMD می آید

هنوز مشخص نیست که AMD چگونه قصد دارد نسخه نهایی از فناوری FSR را در اختیار عموم کاربران قرار دهد؛ چرا که به نظر می رسد این نسخه با نسخه کنونی که به دست توسعه دهندگان بازی ها رسیده است تفاوت هایی دارد. به نظر می رسد با همین دلیل Coreteks نتوانسته است اطلاعاتی روشن و واضح در مورد عملکرد این فناوری منتشر کند. این کاربر تنها اعلام کرده است که عملکرد FSR، خوب به نظر می رسد.

فناوری FidelityFX Super Resolution ماه آینده میلادی به کارت های گرافیک AMD می آید
فناوری FidelityFX Super Resolution ماه آینده میلادی به کارت های گرافیک AMD می آید

فناوری FSR قرار است با هدف رقابت با فناوری NVIDIA DLSS به دست کاربران و گیمرها برسد. برخلاف فناوری DLSS که در حال حاضر تنها توسط کارت های گرافیک بالارده پشتیبانی می شود به نظر می رسد که فناوری FSR قرار است زودتر از انتظارات در اختیار قرار بگیرد. بنا به گفته Coreteks، استودیوهای بازی سازی برای استفاده از این فناوری در محصولات خود نیاز به صرف زمان کمتری دارند و حتی به آماده سازی موتور های هوش مصنوعی نیز نیازی نیست. این موضوع می توانند سبب شود که این فناوری بسیار زودتر از انتظار به دست عموم کاربران برسد.

مطمئناً مهم ترین اطلاعاتی که امروز از سوی Coreteks منتشر شد زمان تقریبی عرضه این فناوری است که به نظر می رسد در ماه ژوئن صورت بگیرد. تاکنون اطلاعاتی در مورد زمان عرضه این فناوری در دسترس قرار نگرفته بود اما بنا به گفته این کاربر، این اتفاق قرار است زودتر از آنچه انتظار داشتیم رخ دهد. AMD پیش از این اعلام کرده بود که این فناوری در سال جاری میلادی عرضه خواهد و زمان دقیق تری در مورد آن منتشر نکرده بود. در آن زمان به نظر می رسید که این فناوری هنوز به توسعه بیشتری نیاز دارد و هم اکنون در نخستین مراحل طراحی خود است.

فناوری FidelityFX Super Resolution ماه آینده میلادی به کارت های گرافیک AMD می آید

طبق انتظار قرار است فناوری FSR، توسط کارت های گرافیک AMD پشتیبانی شود. اما براساس گزارشی که امروز از سوی Coreteks منتشر شد به نظر می رسد که این فناوری قرار است با کارت های گرافیک انویدیا نیز سازگار باشد. خبری که مطمئناً بسیاری را شگفت زده می کند. البته به نظر می رسد که AMD فعلاً حداقل برای مدتی به کاربران کارت های گرافیک انویدیا اجازه استفاده از این فناوری را ندهد؛ چرا که این موضوع می تواند به فروش بیشتر کارت های AMD منجر شود.

از سوی دیگر، استودیوهای بازی سازی و توسعه دهندگان بازی ها نیز می توانند با استفاده از فناوری FSR، این قابلیت عالی را هم در اختیار کاربران کارت های انویدیا و هم AMD قرار دهند. انتظار می رود بازی ها به لطف فناوری FSR و همچنین الگوریتم های هوش مصنوعی، تصاویری زیباتر و با وضوح بهتری را در اختیار داشته باشند.

فناوری FidelityFX Super Resolution ماه آینده میلادی به کارت های گرافیک AMD می آید فناوری FidelityFX Super Resolution ماه آینده میلادی به کارت های گرافیک AMD می آید
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید