فیل اسپنسر به تصمیم سونی درباره‌ی بازی میان‌پلتفرمی در Fortnite واکنش نشان داد

0
732
فیل اسپنسر به تصمیم سونی درباره‌ی بازی میان‌پلتفرمی در Fortnite واکنش نشان داد

اگر اخبار را دنبال کرده باشید می‌دانید که هفته‌ی گذشته و درجریان کنفرانس مطبوعاتی شرکت نینتندو در E3 2018 بازی Fortnite برای کنسول نینتندو سوییچ معرفی شد. بعد از معرفی این بازی سازندگان اعلام کردند که در نسخه‌ی نینتندو سوییچ Fortnite بازی‌بازان می‌توانند به غیر از پلی‌استیشن ۴ با همه‌ی پلتفرم‌هایی که این عنوان برروی آن‌ها اجرا می‌شود به بازی میان‌پلتفرمی (Cross-Play) بپردازند.

اکنون و به‌دنبال این اتفاقات فیل اسپنسر (Phil Spencer) رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت در مصاحبه با Giant Bomb صحبت‌هایی در رابطه با سیاست سونی در برابر قابلیت بازی میان‌پلتفرمی به‌میان آورده است:

اگر شما برای فرزندتان یک کنسول ایکس‌باکس بخرید و من هم یک پلی‌استیشن برای فرزند خودم به عنوان کادوی تولد یا هر مناسبت دیگری بگیرم، فرزندانمان دوست دارند با هم Fortnite بازی کنند. و اتفاقی که میافتد این است که آن‌ها به خانه می‌روند اما نمی‌توانند با هم بازی کنند؛ این احساس خوبی به مشتریان نمی‌دهد.

اگر این کار به توسعه‌دهندگان و مشتریان کمکی نمی‌کند، من احساس نمی‌کنم که به رشد بازی‌ها نیز کمکی کند.

البته اسپنسر بالافاصله اشاره کرد که قصد قضاوت کردن هیچ شرکتی را ندارد و این‌ها “تصمیمات تجاری” هستند اما کاملا مشخص است که او از سیاستی که سونی در برابر این موضوع اتخاذ کرده ناراضی است. به هر صورت Fortnite اولین بازی نیست که سونی همچین رویکردی در رابطه با آن در پیش گرفته چراکه قبل‌تر نیز اتفاقی مشابه برای بازی Minecraft افتاده بود و یکی از سران سونی دلیل آن را “عدم وجود تضمین امنیت برای کاربران و کودکان” اعلام کرده بود. نظر شما در رابطه با موضعی که سونی در مقابل قابلیت بازی میان‌پلتفرمی گرفته است چیست؟ آیا از موافقان این رویکرد هستید یا از مخالفان آن؟ با ما درمیان بگذارید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید