قوانین رشته دوتا۲

0
440
قوانین رشته دوتا2
قوانین رشته دوتا2
کانال تلگرام سورنا
کانال تلگرام سورنا

قوانین رشته دوتا۲

قوانین رشته دوتا2
قوانین رشته دوتا۲

قوانین دوتا۲ که به صورت بین المللی استفاده می شوند و توسط سایت گیم پلاس ترجمه و در رویدادهای پیش رو این سایت استفاده خواهند شد. این بخش به صورت ماهانه به روز رسانی می شود و بازیکنان علاقه مند به شرکت در رویدادهای سایت گیم پلاس موظف به خواندن این قوانین اند.

 قوانین عمومی رشته دوتا۲
زمان برگزاری مسابقات تیم و سازمان برگزاری رویداد قبل از شروع مسابقات مقدماتی لیست داوران را مشخص و در سایت و یا منبع اصلی مسابقات منتشر می کند. این افراد از بین بازیکنان با سابقه این بازی انتخاب می شوند و احترام به تصمیم داور یک امر مهم است. در صورتی که بازیکن یا تیمی به تصمیم نهایی داور عملی نکند با مجازاتهای تعیین شده در بخش قوانین روبه رو خواهد شد. مجازات فرد یا تیم از محرومیت تک بازی تا حذف کلی بازیکن یا تیم دسته بندی می شوند.

افرادی که از تصمیم نهایی داور بازی رضایت ندارند، می توانند با سر داور مسابقات ارتباط برقرار کرده و مشکل خود را بیان کنند.
بازیکنان موظف اند که سایت و یا منبع برگزاری مسابقات را به صورت روزانه بررسی کنند، تا از آخرین اعلامیه های منتشر شده در مورد رویداد، با خبر باشند.

قوانین رشته دوتا۲

تمامی تصمیمات گرفته شده توسط داوران بازیها، در صورتی که نیاز باشد، می تواند تغییر کند. این در صورتی است که با اعلامیه ها و قوانین اصلی مسابقات که قبلا اعلام شده است، متناقض نباشد. این امر جهت عادلانه تر کردن رویداد در مواردی با وضعیت جدید و یا پیچیده استفاده می شود.

ثبت نام در مسابقات دوتا۲ برای تمامی تیمها آزاد است.
تمامی بازیکنان موظف به خواندن قوانین دوتا۲ در سایت و یا منبع برگزار کننده اند.
تیمها با توجه به دستاوردهای قبلی و عدم تغییر در لیست بازیکنان اصلی (بیش از ۳نفر) به صورت مستقیم به مرحله اصلی دعوت خواهند شد.

قوانین دوتا۲ در تنظیمات سرور
بازیها می تواند به دو صورت برخط و حضور برگزار شود که در صورت برگزاری به صورت برخط (Online) سرور انتخابی بایستی برای هر دو تیم شرکت کننده مناسب باشد. برای برگزاری رویداد در داخل کشور ایران معمولا سرور Luxembourg بهترین حالت ممکن را ارائه می دهد.

بازیها به صورت Captain Mode و طبق آخرین نسخه منتشر شده بازی برگزار می شوند.
زمان تاخیر در بخش، پخش زنده پنج دقیقه می باشد.
اطلاعات مربوط به نام و زمان بازیها به کاپیتان و یا مدیر برنامه های دو تیم اطلاع داده خواهد شد.

در بازیهای Best of 3 انتخاب زمین و Pick اول در بازی اول توسط سکه ای که داور می اندازد، مشخص می شود. این سکه می تواند با دستور /flip در داخل بازی و به صورت مجازی اتفاق افتد. برتریهای بازی دوم به صورت معکوس در بازی دوم اعمال می شود و در صورتی که بازی سومی وجود داشته باشد، دوباره از سکه و یا همان flip استفاده می شود.

قوانین دوتا۲ در بحش گروهی
تعداد گروه ها وابسته به تعداد تیمهای شرکت کننده تعیین می شود و تیمهای برتر به مرحله بعد راه پیدا می کنند.
بازیهای این بخش معمولا به صورت Best of 1 و یا Best of 2 برگزار می شود و امتیاز تیمها در صدر نشینی تاثیر دارد.
در صورتی که تیمها در بخش گروهی هم امتیاز باشند، Tiebreaker برگزار می شود.
بازیهای Tiebreaker به صورت Best of 1 است.

قوانین رشته دوتا۲

قوانین دوتا۲ در بخش حذفی
می تواند به دو صورت تک و یا دو حذفی برگزار شود.
معمولا به صورت Best of 3 برگزار می شود و فینال رویداد Best of 5 است.

افراد یک تیم
یک تیم دوتا۲ می تواند از ۷ بازیکن تشکیل شده باشد که ۵ بازیکن اصلی و دو بازیکن ذخیره در آن لیست می شوند.
هر تیم می تواند یک مربی داشته باشد.
هر تیم می تواند یک مدیر برنامه معرفی کند و آخرین اخبار رویداد و تغییرات مهم را از طریق مدیر برنامه های خود دریافت کند.

وظایف تیم
تمامی تیمها بایستی لیست کامل از نام و نام خانوادگی، شماره ملی و تلفن همراه کاپیتان تیم را در اختیار برگزار کننده قرار دهند.
تیمها بایستی لوگو خود را با سایز ۱۴۵×۱۴۵ برای بخش ثبت نام ارسال کنند.
تیمها بایستی نام مستعار مناسبی را برای بازیکنان و تیم خود انتخاب و در اختیار برگزار کننده قرار دهند.
مدیر تیم بایستی Steam Account تمامی بازیکنان (اصلی/ذخیره) را در اختیار برگزار کننده قرار دهد.

قوانین دوتا۲ در داخل بازی
هر تیم می تواند از دو Pause تاکتیکال به مدت ۳ دقیقه استفاده کند.
هر تیم می تواند به مدت ده دقیقه برای مشکلات فنی که ربطی به برگزار کننده ندارد، درخواست Pause کند.
استفاده از Pause در مواردی بیرون از دو حالت بالا، فقط و فقط توسط داور بازی مجاز است.
در صورتی که گفت و گوهای درون بازی (All Chat) به چرت و پرت گفتن بازیکنان ختم شود، تیمها اخطار دریافت می کنند و کاپیتان تیم باید پاسخگو باشد.
بازی فقط زمان به پایان می رسد که Ancient تیم حریف از بین برود.

قوانین رشته دوتا۲

بازیکنانی که با استفاده از کلمات gg, ggwp, good game, good game well played قصد مسخره کردن بازی را داشته باشند، اخطار خواهند گرفت. در صورتی که بازیکنی به صورت اتفاقی از کلمات ذکر شده استفاده کند، بایستی از تیم حریف، بینندگان و مسئولان حاضر در بازی عذرخواهی کند.
در هر بازی تیمها با ذکر دلیل می توانند قبل از حرکت Creep و یا First Blood بازی تقاضای بازسازی سرور را اعلام کنند و در صورت قبول کردن داور بازی این امر عملی است.

در صورتی که بازیکنی از بازی Disconnect شود، بازی به صورت خودکار Pause می شود و بازیکنان دو تیم موظف به نگه داشتن بازی اند. در صورتی که بازیکن فوق زمان Pause خود را استفاده کرده باشد تیم حریف می تواند با درخواست از داور و پذیرفته شدن آن بازی را Resume کند. در غیر اینصورت تیم خاطی مجازات می شود.
توقف بازی در درگیریها به هر دلیل خطاست و فقط با Pause شدن بازی به صورت خودکار، که به دلیل Disconnect شدن بازیکنان رخ می دهد، قابل پذیرش است. موارد خاص به رای داور بازی وابسته است.

استفاده از Pause و Resume، هر دو با همانگی قبلی اتفاق می افتد و تخطی از آن مجازات دارد.
در صورتی که بازی به صورت Best of 3/2 و یا Best of 5 برگزار می شود، تیمها حق تغییر بازیکن را ندارند و در صورت رخ دادن این امر مجازات می شوند. موارد خاص با رای و تایید داور امکان پذیر است.

قوانین رشته دوتا۲

قوانین دوتا۲ در بین بازیها
تیمها در بازیهای گروهی که به صورت Best of 2 است فقط ۵ دقیقه وقت استراحت دارند. موارد خاص به رای و تایید داور بازی نیازمند است.
تیمها در بازیهای گروهی که به صورت Best of 3 است فقط ۷ دقیقه وقت استراحت دارند. موارد خاص به رای و تایید داور بازی نیازمند است.

تیمها در بازیهای گروهی که به صورت Best of 5 است فقط ۱۵ دقیقه وقت استراحت دارند. موارد خاص به رای و تایید داور بازی نیازمند است.

تغییرات در بازیکنان تیم
هر تیم می تواند در هر بازی از دو بازیکن میهمان استفاده کند.
بازیکنان میهمان بایستی قبل از بازی به برگزار کننده معرفی شده باشند.
بازیکنان میهمان نباید در هیچ تیم دیگری بازی کرده باشند و در صورت پیدا شدن مدرک و اثبات خلاف این موضوع، تیم خاطی حذف خواهد شد.

تیمها در زمان برگزاری رویداد می توانند بازیکنان تیم خود را تغییر دهند و این در صورتی است که بازیکن قبلی تیم به هیچ تیم دیگری در این رویداد اضافه نشود. چه به عنوان میهمان و چه به عنوان بازیکن اصلی. بازیکن جدید نیز بایستی عضو هیچ تیم دیگری در این مسابقات، نبوده باشد.
تغییرات درون تیمها بایستی در اولین فرصت و قبل از شروع بازی به داوران مربوطه اعلام شود.

نقض قانون و مجازات
به زودی منتشر می شود.

توضیع مقدار جایزه
جوایز نقدی تیمهای برتر به مدیر برنامه و یا کاپیتان تیمها که لیست بازیکنان را در محل ثبت نام رویداد وارد کرده است تحویل داده می شود.

آخرین به روز رسانی قوانین دوتا۲: سوم آذر ۱۳۹۶

قوانین رشته دوتا2
قوانین رشته دوتا۲

منبع : سایت گیم پلاس

قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ قوانین رشته دوتا۲ 
کانال تلگرام سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید