مانیتور گیمینگ Samsung CHG90 با نشان DisplayHDR 600

0
136

مانیتور گیمینگ Samsung CHG90 با نشان DisplayHDR 600

مانیتور گیمینگ Samsung CHG90 با نشان DisplayHDR 600

تا همین اواخر، فناوری HDR تنها به تلویزیون، برخی از گونه های فیلم برداری و عکاسی محدود می شد. اما اینک این فناوری در مانیتورها نیز دیده می شود. ظاهرا سازمان استاندارد گذاری VESA مقدار کوتاه آمده و شدت روشنایی مانیتور را برای دریافت گواهینامه HDR تقلیل داده است. مانیتور Samsung CHG90 بزرگترین مانیتور QLED جهان که به منظور کاربردهای تخصصی و بازی طراحی شده است، موفق به کسب نشان DisplayHDR 600 شده است.

چندی پیش سازمان VESA به ارائه گواهینامه های جدید به منظور استاندارد های جدید HDR پرداخت که از جمله آنها ۳ استاندارد DisplayHDR 400, 600, 1000 هستند. مانیتور Samsung CHG90 موفق به دریافت نشان DisplayHDR 600 شده است و این بدان معنی است که شدت روشنایی آن به ۶۰۰ نیت می رسد و قابلیت پخش تصاویر HDR نیز در آن رعایت شده است. Samsung CHG90 QLED یک مانیتور گیمینگ با فناوری QLED است که به تازگی از سامسونگ وارد بازار شده است. این مانیتور، بزرگترین مانیتور گیمینگ جهان است که از سبک سینمایی IMAX پشتیبانی می کند. این محصول از فناوری HDR نیز به طور کامل و واقعی پشتیبانی کرده و دقت تصویر ۱۰۸۰×۳۸۴۰ را ارائه خواهد داد.   CHG90 یک مانیتور فوق عریض است، به طوری که نسبت تصویر آن ۹:۳۲ است که البته با وجود پنل منحنی، بسیار جذاب است.

شدت انحنای پنل در این مدل نیز ۱۸۰۰R بوده و همان شدت انحنایی را داراست که به گفته این شرکت بهترین تطابق را با چشمان کاربران داراست. این میدان دید وسیع و بزرگ با فرکانس ۱۴۴ هرتز بروزرسانی می گردد. همچنین زمان پاسخ به فرکانس آن نیز تنها ۱ میلی ثانیه است. این مانیتور علاوه بر کاربردهای بازی، به دلیل استفاده از نقاط کوانتومی (QD) دارای دقت بسیار بالایی است. ورودی های این مانیتور شامل دو رابط HDMI و DisplayPort است که به آنها می توان جک های صوتی را نیز افزود. Samsung CHG90 QLED پس از معرفی رسمی در نمایشگاه Gamescom 2017، در سراسر اروپا و سپس جهان عرضه شد.

کانال رسمی گیمنت سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید