مایکروسافت تاریخ و نام کنسول بازی بعدی را اعلام کرد

0
389
مایکروسافت تاریخ و نام کنسول بازی بعدی را اعلام کرد

نمایشگاه E3 و کنفرانس های پربار مایکروسافت با یک خبر جالب توجه در حاشیه ادامه یافت؛ این شرکت به طور رسمی اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ نسل جدید کنسول بازی خود را ارائه خواهد کرد و این تاریخ دقیقا با گفته های Sony مبنی بر ارائه کنسول نسل نهمی Playstation 5 سازگاراست. احتمالا هر دو شرکت همچنان از سخت افزارهای تولید AMD بهره می برند.

مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ نسخه نسل هشتمی از کنسول بازی خود موسوم به Xbox One را در کنار کنسول PlayStation 4 قرار داده و پس از آن نیز هر دو شرکت کنسول های میان نسل خود با نام Xbox One X و PlayStation 4 Pro را راهی بازار کردند که امکان نمایش در دقت ۴K را فراهم می ساخت. اما مایکروسافت اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۰ یک کنسول جدید با نام Scarlett را راهی بازار کرده و باید امیدوار باشیم که کنسول های فعلی تا سال ۲۰۲۰ همچنان پر رونق خواهند بود.

علاوه بر این کنسول، Microsoft بر روی یک سیستم آنلاین جدید برای این کنسول فعالیت می کند که شاید نسخه ای پیشرفته از سرویسی مشابه PlayStation Now باشد. شاید هم یک سرویس آنلاین برای سیستم عامل ویندوز یا مواردی مشابه باشد که بازی های کنسولی را به کاربران به ارمغان خواهد آورد. این سرویس قطعا رایگان نخواهد بود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید