مایکروسافت ۴۰ میلیون کنترلر به کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی فروخته است

0
351
مایکروسافت ۴۰ میلیون کنترلر به کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی فروخته است

بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی بخش اعظمی از کاربران صنعت بازی‌سازی را به خود اختصاص داده‌اند و از مزایایی نظیر روزلوشن بهتر، نرخ فریم بیشتر و جلوه‌های بصری زیباتر برخوردار هستند. حال به نظر می‌رسد که مایکروسافت (Microsoft) توانسته تا با فراهم کردن نیاز‌های این قشر در زمینه کنترلر، سود بسیاری را نصیب خود کند. اخیر مطالعه‌‌ای توسط استیم (Steam) صورت گرفته که نشان می‌دهد بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی علاقه خاصی به کنترلر‌های مایکروسافت دارند.

بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی استیم، از سال ۲۰۱۵ تا کنون بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی نسبت به خرید بیش از ۴۰ میلیون کنترلر مایکروسافت اقدام کرده‌‌اند. بنابراین به نظر می‌رسد که مایکروسافت در این بخش از دیگر رقبا پیشی گرفته و بازار در دست گرفته است.

گرچه کنترلر‌های مایکروسافت فروشی بیش از ۴۰ میلیون نسخه را برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی تجربه کرده‌اند اما این رقم به طرز قابل توجهی برروی کنسول‌ها بیشتر است. این آمار نشان می‌دهد که کنترلرهای ایکس‌باکس ۳۶۰ با در دست داشتن ۴۵ درصد فروش، سهم بسیاری از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. تا کنون ۲۷٫۲ میلیون نسخه کنترلر ایکس‌باکس ۳۶۰ به فروش رسیده است.

با این حال زمانی که فروش ۱۱٫۵ میلیون نسخه‌ای کنترلر‌های ایکس‌باکس وان را به سبد فروش مایکروسافت اضافه می‌کنیم، این رقم به طرز قابل توجهی افزایش یافته و ۱۹ درصد کل بازار کنترلرها را به خود اختصاص می‌دهد.

برای درک بهتر موضوع باید گفت که فروش کنترلر‌های دوال شاکر پلی‌استیشن ۱۶ درصد و کنترلر‌های ایکس‌باکس ۶۴ درصد کل فروش بازار را در دست دارند.

اوایل امروز شاهد انتشار خبری مبنی بر اضافه شدن پشتیبانی ماوس و کیبورد به ایکس‌باکس وان بودیم. به نظر می‌رسد که مایکروسافت بیش از هر زمان دیگری در حال شنیدن صدای کاربران خود برروی پلتفرم‌های مختلف است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید