مدل جدید نینتندو سوییچ کارایی بالاتری را ارئه می‌کند اما نمایشگر متفاوتی دارد

0
390
مدل جدید نینتندو سوییچ کارایی بالاتری را ارئه می‌کند اما نمایشگر متفاوتی دارد

نینتندو به تازگی یک نسخه به روز شده از سوییچ را عرضه کرده که از یک مدل بهبود یافته و بهینه‌تر پردازنده موبایل Tegra استفاده می‌کند و به شکل رسمی تنها تفاوت بین نسخه اصلی و جدید عمر باتری است. اما آیا ممکن است به روز رسانی‌های دیگری نیز به غیر از چیزی که نینتندو ادعا می‌کند وجود داشته باشد؟ آیا در عملکرد، حرارت یا کیفیت نمایشگر تفاوتی وجود دارد؟ خب افراد حاضر در Digital Foundry مدل جدید نینتندو سوییچ را تست کرده‌اند و نکات جالبی کشف شده است.

در ابتدا بله، عمر باتری به شکل خوبی بهبود یافته و حالا ۶۰ تا ۷۰ درصد زمان بیشتری را به کاربران هدیه می‌دهد. جالب اینکه به نظر می‌رسد کارایی نیز مقدار کمی بهبود یافته، Digital Foundry بازی‌های مختلفی مانند Fast RMX، Mortal Kombat 11 و Zelda: Breath of the Wild را آزمایش کرده و پی برده که آنها ۲ یا ۳ فریم سریع‌تر هستند و قسمت‌های چالش برانگیزی مانند Korok Forest در BOTW کمتر با مشکل مواجه می‌شوند.

Digital Foundry حدس می‌زند که حافظه جدید و بهینه LPDDR4X حاضر در مدل جدید احتمالا مسئول این بهبود جزئی باشد. و البته که اگر شما یک سوییچ قابل تغییر را در اختیار داشته باشید، می‌توانید پردازنده آن را برای افزایش کارایی بیشتر اورکلاک کنید.

چنین امری بسیار خوب است اما از طرف دیگر مدل جدید سوییچ حرارت چندان پایین‌تری را ارائه نمی‌دهد، علی رغم پردازنده به روز شده. و همچنین مشکلاتی نیز با نمایشگر وجود دارد. نمایشگر مدل جدید نینتندو سوییچی که در اختیار Digital Foundry بوده (که از هنگ کنگ ارسال شده) یک رنگ صورتی گرم‌تر را در مقایسه با مدل‌های قبلی ارائه می‌کرده که یک رنگ آبی سرد را به نمایش می‌گذاشتند.

مدل جدید نینتندو سوییچ کارایی بالاتری را ارئه می‌کند اما نمایشگر متفاوتی دارد
مدل جدید نینتندو سوییچ کارایی بالاتری را ارئه می‌کند اما نمایشگر متفاوتی دارد

در همین حال یکی از یوتیوبرها نیز پی برده که مدل جدید سوییچ که او تست کرده از یک رنگ سبز نخودی در نمایشگر برخوردار بوده. بنابراین باید بگوییم بله، مشکل مشهور Screen Lottery نینتندو، که در آن دستگاه‌های مختلف دارای تفاوت‌هایی در کیفیت صفحه نمایش، رنگ و روشنایی به علت تهیه نمایشگر از تولید کنندگان مختلف داشتند، بازگشته است. برای مدت طولانیست که این یک مشکل با دستگاه‌های قابل حمل نینتندو مانند DS و ۳DS بوده که بسیار ناامید کننده است اما توصیه می‌کنیم اگر با Screen Lottery مواجه شدید، شوکه نشوید.

نینتندو سوییچ نینتندو سوییچ نینتندو سوییچ 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید