معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر Call Of Duty Modern Warfare 2

0
672
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر Call Of Duty Modern Warfare 2

معرفی بازی کالاف دیوتی مدرن وارفیر 2 Call Of Duty Modern Warfare 2 gnsorena.ir
معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر

Call Of Duty Modern Warfare 2 نسخه ششم از سری کال اف دیوتی در سبک تیراندازی اول شخص اکشن است که در سال ۲۰۰۹ توسط Infinity Ward ساخته و توسط کمپانی قدرتمند Activision برای پلتفرم های PC / PS3 / XBOX 360 عرضه شده است . بعد از اینکه شما دیدید در نسخه قبلی  باز به جنگ جهانی برگشته بود ولی در این نسخه بازی به ادامه نسخه موفق کال اف دیوتی ۴ میپردازد که جذابیت را دو چندان میکند.

همانطور که قبلا هم گفیتم سری ندای وظیفه هر نسخه بهتر از نسخه قبلی میشود و در این نسخه هم بسیار عالی کار شده است. Call Of DutyModern Warfare 2 از نظر گرافیکی بسیار پیشرفته کرده است و همانطور که در نسخه های قبل هوش مصنوعی پیشرفت میکرد در این نسخه هم بهتر شده است و همچنین جلوه های ویژه بسیار عالی کار شده است و یک محیط حماسی را برای شما به نمایش میگذارد.

داستان Call Of Duty Modern Warfare ۲ پس از چند سال از پایان نسخه چهارم آغاز میشود جایی که ایمران زاخائف توسط شلیک شخص اول Call Of Duty ۴ یعنی مک تاویش کشته میشود و در همین اوضاع احوال و در بین این درگیری های همکار ایمران زاخائف یعنی ولادیمیر مکارو روسی گروه جدیدی را تشکیل میدهد. حالا ماکارو با تشکیل این گروه استحکامات محکمی را در روسیه ساخته است که این باعث شده است تا زنگ خطری برای جهانیان باشد.

تا اینکه گروه عملیاتی برای بنام ۱۴۱ برای جلوگیری از این تشکیلات به پا شد و همچنین مک تاویش نیز به مقام کاپیتانی نیروی ویژه هوایی(SAS) ترفیع یافت و برای رهبری نیروی جنگی در Modern Warfare 2 برگزیده شد. ولی این را بگویم که شما در نقش مک تاویش بازی نمیکنید. او برای جلوگیری از این تشکیلاتی که در روسیه ساخته شده است رهبری تکاوران چند ملیتی را به عهده گرفته است و شما درنقش سرگروهبان گری سندرسون خواهید بود.

از ویژگی های مهم بازی Call Of Duty Modern Warfare 2 میتوان به جلوه های ویژه بسیار عالی، گرافیک بالای بازی و پرداختن عالی به جزئیات، محیط کاملا قابل تخریب و طبیعی , مبارزه گروهی بسیار عالی که همرزمانتان به بهترین وجه ممکت شما را در مبارزات سخت ارتشی یاری خواهند کرد , داستان حماسی و جذاب در بازی انفرادی و محیط های کاملا طبیعی و زیبا که باعث میشود شما احساس کنید که واقعا در جنگ هستید اشاره کرد.

چقدر انتظار کشیدیم تا این بازی وارد بازار بشه. شنبه شد نیومد! یکشنبه نیومد ….. تا چهارشنبه که بالاخره نسخه سالمش رسید. قبلش هم توی اینترنت می شد بخری اما من که به این نسخه های اینترنتی اعتماد ندارم.

من اول که بازی را با چهار عدد دیوی دی خریدم گفتم که گرافیک بسیار بالایی داره اما وقتی رو کامپیوتر نصبش کردم دیدم که گرافیک کمش اعصاب آدمو خراب میکنه.خیلی از این بابت ناراحت شدم.تا این که یه چیزی به مغزم رسید.رفتم در منوی optionبازی و در اون جا رفتم توی منوی advance video graphic و در انتها کیفیت بازی را از lowبه extra تعغیر دادم.

معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر Call Of Duty Modern Warfare 2

وقتی وارد بازی شدم اصلا گرافیک بازی اونقدر بالا بود که باید چند بار بازی رو از اول ریستارت کنم تا سرعتش خوب بشه.رم  من یک گیگا بایته ولی نمیدونم که چرا سرعتش پایینه.بزودی یه رم ۲ گیگ میخرم.اینو گفتم تا شما هم از این روش استفاده کنید.

یک ویژه نامه از یک روزنامه کثیر الانتشار در رابطه با COD:MW2 نوشته بود، اما ای کاش نمی نوشت. نقاط قوت این بازی تفنگها، موضوع و گیم پلی عالیش هست که این ویژه نامه در اول سخنش نه تنها هیچ مطلبی ننوشته بود بلکه خودش رو از نوشتن موضوع و تنوع در مرحله ها راحت کرده بود حتی ماکارُو که یک روسی هست رو به عنوان یک جنرال خائن آمریکایی نامیده بود! البته در سیستم مملکتمون باید هم همین کارو می کرد چون سری COD:MW کاملا یه موضوع سیاسی داره و عرب جماعتو یه مشت تروریست و قاتل نشون داده.

اما در نسخه دوم اصلا در مناطق عرب و طرفای ایران نیستیم بیشتر در آمریکای جنوبی مشغول کشتن تروریستهای اونجا و در روسیه برای نجات کاپیتان پرایس و انجام ماموریتهایی در اونجا و همچنین دفاع از آمریکا هستیم. پس باید بگم یکی از دلایلی که این ویژه نامه راجع به Modern Warfare 2 نوشت همین بود و نکته جالب اینکه راجع به نسخه اول این بازی هیچی ننوشته بود!!!

 

اولین چیزی که در بازی نظر شما رو به خودش جلب می کنه تنوع بسیار زیاد اسلحه ها هست. بعضی اسلحه ها به مگسکهای مختلف و دوربینهای متفاوتی مجهزن و در هر کشور یا منطقه اسلحه مخصوص اونجا وجود داره. باحال ترین نوع گرفتن اسلحه یوزی هست که می تونید در دو دست یوزی داشته باشید و با هر کلیک موس یکی از اسلحه شروع به شلیک کردن می کنه، هیچوقت هم در بازی از تیر کم نمیارید حتی اگه درجه سخت بازی رو هم بکنید، اونقدر دور و برتون اسلحه های مختلف هست که اصلا می تونید بعضی موقها تیر هوایی از خودتون در کنید!!

«داستان بازی دقیقا بعد پایان ندای وظیفه ۴ آغاز می‌شود پس از کشته شدن عمران زاکائف به دست مک تاویش و کاپیتان پرایس در پایان نخسه قبلی یکی از اعضای مهم سازمان زاکائف به نام ولادمیر ماکارُو قدرت را بدست گرفته و یک گروه تروریستی قدرتمند در روسیه تشکیل می‌دهد در نتیجه سران سایر کشورها امنیت بین‌المللی را در خطر دیده و گروهی از نیروهای چند ملیتی را برای خنثی سازی برنامه‌های ماکارُو به مناطق مختلف اعزام می کنند. گروه روسی پایگاههای بسیار پیشرفته‌ای را در دل کوههای یخ بسته و سرد روسیه افتتاح کرده.

جامعه جهانی از ترس اینکه وقایع چند سال پیش دوباره اتفاق نیفتند تیم ویژه شماره ۱۴۱ خود را برای مقابله با گروه ماکارُو روسیه می‌فرستد در طول بازی و طی اتفاقات مختلفی که می‌افتد شما به همراه تیم ویژه ۱۴۱ به نقاط دیگری از دنیا به جز روسیه شامل افغانستان و ریودوژانیرو برزیل پا می‌گذارید.» 

سوپ مکتاویش یار همیشگی کاپیتان پرایس به همراه کماندوهای دیگه آمریکایی به روسیه می رن که کاپیتان رو از زندان نجات بدن. پرایس با حرفه ای گریش تنها کسیه که می تونه در مقابل ماکارُو ایستادگی کنه که ما بعد از نجات پرایس تازه وارد مراحل جذاب بازی می شیم.

مراحل آمریکای جنوبی هم بدک نیست اما به قول معروف خیلی شیر تو شیره و شما در مواقع جنگ همیشه باید هواستون به پشت و کنارتون باشه چون دشمن به شکل نامنظمی به شما حمله می کنه. مراحل دفاع از آمریکا هم در نوع خودش جذابه. بهترین و قویترین اسلحه ها در این مراحل وجود داره اما مراحل بسیار سختی هم هستن که شما باید با استراتژی خوب و حساب شده ای از آمریکا دفاع کنید.
 

یکی از مراحل  جالب دیگر بازی که به عنوان بونوس به حساب می آد، بازی با تروریستهای روسی هست. در شروع این مرحله تصویر مشکی هست و شما فقط صدای بستن زیپ و آماده کردن اسلحه هاتون رو می شنوید؛ بعد که تصویر ظاهر میشه شما در آسانسور هستید و درب آسانسور باز میشه. یواش یواش وارد طبقه میشید که متوجه میشید در فرودگاه هستید؛ صف طویلی از مردم برای خرید بلیط تشکیل شده که در اول کار فکر می کنید که باید از مردم دفاع کنید اما همراهان بی رحم شما شروع به شلیک (با مسلسل) به مردم می کنن و شما در اینجا شاهد صحنه ای بسیار خشن هستید که تروریستهای روسی چطور بی رحمانه مردم رو می کشن.

معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر Call Of Duty Modern Warfare 2

همینطور جلو می رید و مردم رو می کشید تا جایی که پلیس ضد شورش وارد ماجرا میشه و مزاحمتهای زیادی برای شما بوجود می آره که به سختی این پلیسها رو باید کشت، و در آخر برای فرار با یه کلک رشتی تروریستها وارد آمبولانس شده و رئیس گروه در کمال آرامش و راحتی خیال با کلت یک تیر رو سر ما خالی می کنه و این نهایت نامردی و بی ناموسی روسی جماعت رو نشون می ده…!! 

پایان بازی بسیار جذاب و جالب ساخته شده. کاملا دراماتیک و زیباست. شما بعد از درگیری تن به تن با شپرداز طرف اون چاقو می خورید و پخش زمین میشید کاپیتان پرایس هم به دفاع از شما با شپرددرگیر می شه که حسابی هم از اون کتک می خوره چشمان شما هم کم کم رو به سیاهی می ره که یه دفعه انگشت سبابه شما تکون می خوره که نشون می ده هنوز مک تاویش زندست؛

پرایس هم پخش زمینه و شپرد همینجور به اون مشت می زنه و شما در اون لحظه چاقو رو با زحمت از شکمتون در می آرید و در این لحظه شما باید به طرف شپرد چاقو رو پرتاب کنید که چاقو مستقیما به چشم چپ اون اصابت می کنه و بعد از کشتن اون پرایس سریع پیش شما می آد و نیکلای هم با هلیکوپتر می آد که مک تاویش رو نجات بده و این پایان بسیار جالبی برای یک بازی قوی و خوش ساخت بود که خیلی بهمون حال داد.

 
در کل باید بگم سری ندای وظیفه از جمله بازیهایی هست که افراد با هر جور سلیقه ای این بازی رو می پسندن و حتی دخترها که بیشتر بازیهایی مثل سری The Sims و توی این سبک رو بازی می کنن از ندای وظیفه خوششون می آد و این مهارت بازی سازها رو نشون می ده که تونستن بازی ای بسازن که تمام سلیقه ها رو به خودش جلب کنه.

معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر معرفی بازی کالاف دیوتی ۶ مدرن وارفیر 
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید