مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla با Red dead redemption 2

0
24

توی این پست مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla با Red dead redemption 2 را براتون میزارم.

یکی از بهترین بازی‌های کمپانی راک استار بعد از عرضه موفق بازی GTA V، رونمایی از بازی Red Dead Redemption 2 بود. این بازی با رعایت بیشترین جزئیات گرافیکی توسط این کمپانی رونمایی شد و تا به این لحظه جزو بهترین بازی‌‎های ارائه شده است.

با این حال کمپانی‌های دیگری مثل Ubisoft نیز در طی این چند سال کم کاری نکرده‌اند و درحال حاضر این کمپانی با حضور عنوان Assassins Creed Valhalla توانسته خود را در لیست تست برای بنچمارک‌های مختلف گرافیکی بیاورد. با این حال مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla در کنار بازی محبوب راک استار می‌تواند به خوبی رعایت جزئیات را به ما نشان بدهد.

در نگاه اول مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla کمی عجیب به نظر می‌آید. این بازی در سال ۲۰۲۰ و بازی Red Dead redemption 2 دو سال قبل از این بازی رونمایی شده است. همچنین با توجه به پیشرفت سریع موتورهای بازی سازی و RTX، یکسال هم می‌تواند فاصله گرافیکی زیادی را بین بازی‌های موجود در بازار ایجاد کند.

اما احتمال اینکه یک عنوان جدید عملکرد ضعیف‌تری نسبت به یک عنوان که چند سال پیش رونمایی شده است، داشته باشد بسیار زیاد است. به عنوان مثال CyberPunk 2077 با وجود گرافیک بسیار عالی خود، بسیاری از المان‌های استاندارد را رعایت نکرده است و همین موضوع باعث شده است تا بازی GTA V که نزدیک به ۸ سال پیش توسط راک استار رونمایی شده بود، المان‌های استاندارد و طبیعی بهتری را ارائه بدهد.

 مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla با Red dead redemption 2
مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla با Red dead redemption 2

منظور از المان، عملکرد شخصیت بازی در هنگام تیر زدن، راه رفتن بر روی برف، زمین خیس در کنار شنا کردن و چنین مواردی است که جزئیات کوچک و بزرگی را در بازی اضافه می‌کند. با توجه به اینکه هر دو بازی Red Dead Redemption 2 و Assassins Creed Valhalla، محیط جنگلی و روستایی دارند، باید المان‌های نزدیکی نسبت به یکدیگر داشته باشند. اما اینکه کدام یک بهتر از دیگری این موارد را رعایت و پیاده سازی کرده است، مهم‌ترین بخش بررسی امروز است.

هر دو کمپانی سبک‌های پیاده سازی خاص خود را دارند و هر یک در هر نسخه از بازی‌های ارائه شده المان‌های خود را بهبود داده‌اند اما اگر علاقه مند به دیدن یک رقابت بین دو عنوان برتر کنونی در زمینه دنیای گذشته هستید، پیشنهاد می‌کنیم این ویدیو را از دست ندهید تا بتوانید در صورت علاقه به گرافیک و جزئیات گرافیکی، بازی مورد نظر خود را انتخاب کنید.


 مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla با Red dead redemption 2
مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla با Red dead redemption 2

مقایسه گرافیکی Assassins Creed Valhalla و Assassins Creed Odyssey با یکدیگر

یکی از عناوین ویژه یوبیسافت که هر چند وقت یکبار شاهد عرضه نسخه جدیدی از آن با بخش داستانی متفاوت هستیم، Assassins Creed نام دارد. جدیدترین نسخه این عنوان Valhalla نام دارد که با گرافیک خیره کننده خود تمام کاربران را محو خود کرده است. اما در کنار این نسخه، عنوان قبلی این سری با نام Odyssey هنوز هم حرف‌های زیادی از نظر گرافیک بازی برای گفتن دارد. از این رو مقایسه گرافیکی Assassins Creed Valhalla با Odyssey می‌تواند یک چشم انداز مناسبی برای مقایسه هر دو بازی و همچنین پیشرفت گرافیکی یوبیسافت در این سری باشد.

هر دو بازی برای مقایسه امروز بر روی بالاترین حالت خود قرار گرفته‌اند و همچنین رزولوشن در نظر گرفته شده نیز برای تست، رزولوشن ۴K بوده است. تنها گزینه خاموش شده در تمام گزینه‌های گرافیکی بازی، Motion Blur بوده است تا از تار شدن بازی در هنگام انجام فعالیت‌های مختلف جلوگیری شودند.

شخصیت بازی همیشه مهم‌ترین بخش را در بین تمام المان‌ها داشته است و در Assassins Creed Valhalla این موضوع چندین پله جلوتر از Assassins Creed Odyssey قرار گرفته است. با وجود بالا بودن جزئیات در نسخه Odyssey ولی می‌توان گفت Assassins Creed Valhalla بهترین جزئیات را در بخش صورت برای شخصیت‌های بازی به عمل آورده است.

پزر‌های پیشانی، بینی و همچنین گونه همگی در Assassins Creed Valhalla به وضوح مشخص هستند. این درحالی است که در Assassins Creed Odyssey بسیاری از بخش‌های صورت حالت نرم به خود گرفته‌اند و جزئیات خاصی در آن‌ها مشاهده نمی‌شود. در کنار جزئیات پوست، بخش مو نیز در این نسخه بسیار بهبود پیدا کرده است و بلاخره شاهد سایه بسیار مناسبی بر روی ریش شخصیت اصلی بازی Assassins Creed Valhalla هستیم.

 مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla با Red dead redemption 2
مقایسه المان های Assassins Creed Valhalla با Red dead redemption 2

مقایسه گرافیکی Assassins Creed Valhalla: بهبود جزئیات و کوچک شدن مپ

با این حال جدید بودن بازی نسبت به قبل به معنای بهتر بودن همیشگی آن نیست و Assassins Creed Valhalla ضعف خود را در وسعت محیط بازی نشان داده است. با توجه به کوچیک بودن نقشه این نسخه در مقایسه با Assassins Creed Odyssey کاربران محیط‌های کمتری را برای جستجو در اختیار دارند. با این وجود این به معنای از بین رفتن لذت و جستجوی محیط‌های تازه در بازی نیست و یوبیسافت تمام تلاش خود را برای بهتر کردن تمام بخش‌های Assassins Creed Valhalla کرده است تا تمام نقشه محلی برای جستجوی کاربران باشد.

Assassins Creed Odyssey نقشه بزرگتری نسبت به Assassins Creed Valhalla دارد اما با این وجود عملکرد خاصی در بیشتر مکان‌های داخل بازی وجود ندارد. همین موضوع باعث شده است تا بهینه بودن نقشه Valhalla به برتری آن نیز تبدیل شود. خوشبختانه یوبی سافت تمام تلاش خود را برای نهایی کردن جزئیات محیط نیز کرده است با این وجود بسیاری از Textureهای داخل بازی از دو بازی Origins و Odyssey گرفته شده است.

در نهایت مقایسه گرافیکی Assassins Creed Valhalla با Odyssey بسیار سخت است. جزئیات در هر یک از عناوین فرق می‌کند و یوبی سافت برای هر کدام از تم دلخواه خود استفاده کرده است. ولی با این وجود می‌توان گفت Assassins Creed Valhalla از نظر توجه به جزئیات محیط و همچنین شخصیت داخل بازی پیشرفت زیادی کرده است. با این وجود امیدواریم در نسخه‌های جدیدتر AC شاهد بهبود جزئیات در سنگ و صخره‌ها باشیم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید