مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077

0
263
فروشگاه اینترنتی سورنا

مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077 – کشتار فریم ریت

یکی از بازی‌هایی که تا به این لحظه توانسته اشک کارت‌های گرافیک سری RTX 3000 انویدیا را در بیاورد، عنوان CyberPunk 2077 بوده است. این بازی با گرافیک فوق العاده خود در کنار RTX فضایی بسیار نزدیک به واقعیت را به ما هدیه داده است. اما همانطور که می‌دانید هر بازی تنظیمات گرافیکی خاص خود را دارد.

مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077
مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077

از این رو مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077 می‌تواند به ما نشان بدهد عملکرد هر کدام از حالت‌های گرافیکی این کارت به چه صورت است.

سایبر پانک ۲۰۷۷ تا به این لحظه با وجود بازخوردهای منفی خود در زمینه مشکلات موجود در بخش عملکرد فریم ریت و همچنین باگ‌های داخل بازی، طرفدارهای خود را داشته است و بسیاری از کاربران حتی برای انجام این بازی دست به خرید سیستم کامپیوتری جدید زدند.

اما برای آن دسته از افراد که توانایی خرید یک سیستم جدید طی هر دو سال یا هر سال را ندارد، آیا تنظیمات گرافیکی Low با Ultra این بازی تفاوت خاصی با یکدیگر دارند؟ مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077 این مورد را برای ما مشخص خواهد کرد.

مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077
مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077 – کشتار فریم ریت

برای سیستم تست امروز، از پردازنده i7 8700K در کنار کارت گرافیک RTX 3060Ti استفاده شده است. همچنین ۱۶ گیگابایت رم به صورت دو کاناله با سرعت ۳۰۰۰ مگاهرتز برای این سیستم در نظر گرفته شده است. رزولوشن در نظر گرفته شده برای تست CyberPunk 2077، رزولوشن ۱۴۴۰×۲۵۶۰ است.

این بازی با استفاده از کارت گرافیک RTX 3060Ti قادر است ۱۱۴ فریم در لحظه بر روی تنظیمات Low با چنین رزولوشنی به کاربر در کنار پردازنده i7 8700K ارائه کند. اما به محض قرار دادن تنظیمات بر روی حالت Ultra بدون RTX این فریم ریت از عدد ۱۱۴ به ۵۹ افت پیدا خواهد کرد. با این حال فریم ریت ۶۰ نیز یک فریم ریت قابل قبول برای انجام بسیاری از بازی‌های امروزی است.

مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077
مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077

با این حال در صورتی که دارای مانیتوری با نرخ بروزرسانی ۱۴۴ هرتز یا ۱۲۰ هرتز هستید شاید انجام این بازی بر روی فریم ریت ۶۰ برای شما دلنشین نباشد. از این رو می‌توانید تنظیمات گرافیکی خود را بسته به سلیقه خود تنظیم کنید. می‌توانید حالت Medium را نیز آزمایش کنید. اما در هر صورت در صورتی که حتی در حالت Low نیز قادر به دریافت فریم ریت مناسب نیستید، می‌توانید رزولوشن بازی را کمی پایین‌تر از رزولوشن مانیتور خود تنظیم کنید. با انجام اینکار با وجود افت کیفیت بازی، فریم ریت بهتری دریافت خواهید کرد.

مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077 توسط بسیاری از کاربران به ما پیشنهاد شده بود. از این رو سعی کردیم با قرار دادن این ویدیو تفاوت دو حالت را به شما نشان بدهیم تا بتوانید با نگاهی بازتر، در صورت داشتن این بازی بر روی سیستم خود، تنظیمات گرافیکی مورد نظر خود را قرار بدهید.

همانطور که مشخص بود، تنظیمات این بازی بر روی Ultra عملکرد بسیار بهتری نسبت به حالت Low داشت اما با این حال در صورتی که تنها موردی که به آن اهمیت می‌دهید، فریم ریت است، می‌توانید تنظیمات را بر روی Low و همچنین رزولوشن بازی را نیز کمتر از حالت مشخص شده قرار بدهید.

مقایسه تنظیمات گرافیکی CyberPunk 2077
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید