ممکن است در آینده The Forest برروی ایکس‌باکس وان نیز عرضه شود

0
960
ممکن است در آینده The Forest برروی ایکس‌باکس وان نیز عرضه شود

یکی از مسئولین ارشد استودیوی اندنایت گیمز در مصاحبه‌ی اخیر خود، به احتمال عرضه‌ی بازی The Forest برروی کنسول ایکس‌باکس وان اشاره کرده است.

شاید این‌گونه به نظر برسد که شرکت سونی (Sony) در ماه‌های اخیر در زمینه‌ی به خدمت گرفتن و جذب استودیوهای مستقل از دیگر رقبا عقب افتاده باشد ولی با این وجود هنوز هم شاهد عملکرد خوب کنسول پلی‌استیشن ۴ در زمینه‌ی انتشار بازی‌های مستقل هستیم. در حقیقت تصمیمات و سیاست‌های شرکت سونی در ابتدای نسل فعلی به قدری خوب بوده‌اند که پس از گذشت چندین سال از شروع نسل، هنوز شاهد سوددهی بالای عناوین مستقل هستیم. این سیاست‌های به قدری هوشمندانه بوده‌اند که هنوز بسیاری از بازی‌های مستقل عرضه شده برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ در انحصار این کنسول باقی مانده‌اند.

بازی‌ The Forest، ساخته‌ی استودیوی اندنایت گیمز (Endnight Games) یکی از بازی‌های مستقلی است که به صورت انحصاری، برای کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه شد. چرا زمانی که کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ  بازار بهتری برای بازی‌های مستقل بوده و کنسول میان‌نسلی شرکت مایکروسافت قدرتمندترین کنسول بازار است، استودیوی اندنایت تصمیم به انتشار بازی خود برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ گرفته است؟ این همان سوالی بود که وب‌سایت Gamingbolt از یکی از مدیران ارشد این استودیو پرسیده است. خانم Anna Terekhvova در پاسخ به این سوال گفته‌اند:

شرکت سونی در همان ابتدای کار و زمانی که اولین تریلر از بازی منتشر شد، با ما تماس گرفت. ما از آن زمان تا به امروز ارتباط و همکاری خوبی با این شرکت داشته‌ایم. ما می‌دانستیم که به عنوان یک تیم کوچک، تنها می‌توانستیم برروی توسعه‌ی بازی برای یک کنسول تمرکز کنیم. انحصاری بودن بازی برای یک مدت محدود در زمان شروع توسعه‌ی بازی یک تصمیم منطقی به نظر می‌رسید.

با این وجود زمانی که از ایشان درباره‌ی احتمال عرضه‌ی این بازی برای دیگر کنسول‌ها سوال شد، خانم Terekhova در پاسخ گفتند که ممکن است در آینده شاهد عرضه‌ی بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان نیز باشیم. در ادامه‌ی مصاحبه خانم Terekhova به این موضوع نیز اشاره کردند که کیفیت بازی برروی هر دو پلتفرم پلی‌استیشن ۴ پرو و یک رایانه‌ی شخصی قدرتمند در یک سطح بوده و تفاوت خاصی بین این دو نسخه وجود ندارد.

عنوان The Forest هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ در دسترس است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید