مهمترین محصولات انویدیا در سال ۲۰۱۸

0
1030
مهمترین محصولات انویدیا در سال 2018
مهمترین محصولات انویدیا در سال 2018
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

مهمترین محصولات انویدیا در سال ۲۰۱۸

مهمترین محصولات انویدیا در سال 2018
مهمترین محصولات انویدیا در سال ۲۰۱۸

مهمترین محصولات انویدیا در سال ۲۰۱۸

با پایان سال ۲۰۱۷ و فرارسیدن سال ۲۰۱۸، زمزمه های معرفی پلتفرم های جدید شرکت های تولید کننده پردازشگر های اصلی به گوش می رسد. در این می دانیم که انویدیا خود را برای معرفی محصولاتی جدید آماده کرده است؛ اما بزرگ و تاثیر گذار ترین سخت افزارهای این شرکت چه نام دارند؟

معماری Ampere و کارت گرافیک های گیمینگ

در وحله نخست، انویدیا معماری آمپر را برای جایگزینی با Pascal ارائه خواهد کرد. این شرکت سری جدید کارت گرافیک های خود را در لیتوگرافی ۱۲ نانومتری تولید کرده و پیشبینی می گردد که لیتوگرافی ۷ نانومتری را به سال ۲۰۲۰ بسپارد.

پاسکال از معماری ۱۴ نانومتری استفاده می کرد و این معماری به حدی توانمند بود که حتی می تواند تا سالهای آتی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این وجود انویدیا برای جلوگیری از رکود در بازار کارت گرافیک ها، معماری Ampere را معرفی خواهد کرد.

مهمترین محصولات انویدیا در سال ۲۰۱۸

علاوه بر آن، NVIDIA به مانند کارت گرافیک TITAN V، باز هم کارت گرافیک های تخصصی دیگری را نیز به تولید خواهد رساند که از معماری آمپر بهره برده و دارای هسته های اختصاصی Tensor هستند. برخی از منابع ادعا می کنند که انویدیا کارت گرافیک سری آمپر را در بخش بازی، با نام GTX2000 راهی بازار خواهد کرد.

توان گرافیکی آمپر به نسبت پاسکال با تغییرات شگرفی روبرو خواهد بود و انویدیا تا پایان فصل بهار، آنها را معرفی کرده و یا دست کم اطلاعات کلیدی را منتشر خواهد کرد. این احتمال وجود دارد که انویدیا در تاریخ ۲۶ الی ۲۹ مارس سال ۲۰۱۸ به معرفی رسمی آنها بپردازد.

شتاب دهنده DRIVE PX Pegasus

انویدیا سرمایه گذاری بزرگی را در بخش تراشه های گرافیکی به منظور استفاده در خودروهای خودران انجام داده است. این شرکت در سال ۲۰۱۸ پردازشگر توانمند DRIVE PX Pegasus را برای اتومبیل های هوشمند، معرفی می کند. دو عدد تراشه Volta در این محصول استفاده خواهد شد و این احتمال وجود دارد که حتی از معماری ARM نیز در بخش هایی از برد اصلی استفاده گردد.

توجه داشته باشید که صنعت خودرو بسیار کند است. تقریبا شش سال طول می کشد تا یک پلت فرم جدید خودرو معرفی شود و این زمان برای چهره ای جدید، ۳ سال است. بنابراین شتاب دهنده DRIVE PX Pegasus در سال ۲۰۱۸ برای خودروهای هوشمند مورد استفاده قرار نخواهد گرفت، اما با این وجود در این سال معرفی شده و در اختیار توسعه دهندگان این صنعت قرار می گیرد. به عنوان مثال کامپیوتر Volvo Drive PX 2 مبتنی بر سیستم PX2 است که دو سال پیش طراحی و معرفی شده بود.

منبع : سایت سخت افزار

کانال رسمی گیمنت سورنا

مهمترین محصولات انویدیا در سال ۲۰۱۸ مهمترین محصولات انویدیا در سال ۲۰۱۸ مهمترین محصولات انویدیا در سال ۲۰۱۸ مهمترین محصولات انویدیا در سال ۲۰۱۸
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید