نقد و بررسی بازی Empires Apart

0
1147
نقد و بررسی بازی Empires Apart

نقد و بررسی بازی Empires Apart . بازی Empires Apart یک بازی RTS است که توسط Slitherine و استودیو DESTINYbit نشر و توسعه یافته. این بازی در محیطی قرون وسطایی با شش نژاد خاص و منحصر به فرد قرار دارد. اکنون با ما همراه باشید تا ببینیم با گیم پلی جذابی مانند سری Age of Empires و طراحی زیبای این بازی، Empires Apart (از این پس EA) چه جایگاهی میان RTSهای مشابه دارد.

نقد و بررسی بازی Empires Apart
نقد و بررسی بازی Empires Apart

در EA شما باید یکی از شش نژاد و یکی از دو قهرمان هر نژاد را انتخاب کنید و با AI یا سایر بازیکنان به رقابت بپردازید. نژاد‌ها منحصر به فرد هستند و هر کدام در حین بازی حس متفاوتی به شما خواهند داد. مثلا با چینی‌ها تمرکز شما بر روی Crossbow Man‌ها و Monkهای Healer خواهد بود در حالی که با بیزانسی‌ها تمرکز شما بر روی سوار نظام و نیزه‌داران خواهد بود. قهرمان‌های هر نژاد هم از اسطوره‌های آن نژاد هستند، برای مثال یکی از قهرمانان اعراب حسن صباح (رهبر assassin‌ها) و دیگری صلاح الدین است.

بخش آفلاین جایی است که EA اولین مشکل خودش را نمایان می‌کند. بازی هیچ حالت Campaign در Single player ندارد و تنها تجربه آفلاین شما یکی از سه حالت Skirmish، Challenge و Survival است. در حالت skirmish شما در هشت نوع نقشه(نقشه‌ها یک محیط کلی دارند و پراکندگی مواد اولیه بصورت Procedurally Generated است) دو تا هشت نفره در چهار گیم مود با AI به مبارزه خواهید پرداخت.

مشکل دیگری که اینجا خود را نمایان می‌کند قدرت وحشتناک AI در بازی است، بطوریکه قدرت AI را در هر درجه‌ای(از Easy به Very Hard) بگذارید، با سرعتی وحشتناک و بسیار بیشتر از شما شروع به پیشرفت و ساخت سرباز و قلعه می‌کند(البته در درجه‌های پایین‌تر کم‌تر به شما حمله می‌کنند) به قدری که تنها با گذشت مدت کمی از بازی آن‌ها بسیار از شما جلو می‌افتند و به راحتی شما را له می‌کنند.

نقد و بررسی بازی Empires Apart

برتری نظامی کاملا مشهود AI در حالت Very Hard

در Challenge شما برای هر نژاد شش چالش از آسان به سخت دارید که واقعا ویژگی خاصی ندارند و پس از تمام کردن آن‌ها دلیلی برای برگشتن به آن‌ها نخواهید داشت. در Survival که در حال حاضر فقط یک نقشه دارد، شما تنها با یک قلعه و سه سازنده شروع خواهید کرد و باید در صبح‌ها از نظر اقتصادی و نظامی خود را قوی‌تر کنید و شب‌ها در برابر دشمنان از خود دفاع کنید، با گذر هر شب نیز دشمنان قوی‌تر می‌شوند. حالت Survival بسیار جالب است اما کمبود نقشه برای آن می‌تواند به راحتی آن را تکراری کند.

نقد و بررسی بازی Empires Apart

پنجمین روز Survival

از طرفی در بخش آنلاین دو حالت Ranked و Unranked وجود دارد، در حالت Unranked می‌توانید هر Game mode که خواستید را با سایر بازیکنان بازی کنید. در حالت Ranked شما با یک بازیکن دیگر بصورت ۱V1 مبارزه خواهید کرد و در این حالت برد و باخت شما در رتبه‌ی شما تاثیر دارد. دو مشکل این بخش یکی کمبود بازیکن، بطوریکه برای یک بازی شاید مجبور شوید بیشتر از ده دقیقه صبر کنید و دیگری رو به رو شدن با بازیکنان بسیار قوی‌تر از شما است که به عنوان یک تازه کار می‌تواند به راحتی رتبه‌ی شما را خراب کند.

نقد و بررسی بازی Empires Apart

انتخاب نژاد برای بخش آنلاین

موسیقی EA بی نظیر و عالی کار شده به طوری‌که باعث می‌شود بخواهید بازی را بیشتر و بیشتر تجربه کنید. هر نژاد موسیقی مخصوص خود را دارد که باعث می‌شود با آن‌ها ارتباط بهتری برقرار کنید. در میدان نبرد نیز بخش‌های مختلف، موسیقی مخصوص خود را دارند، مثلا هنگامی که در حال جمع آوری مواد اولیه و پیشرفت خود هستید موسیقی آرام و هنگامی که در سربازان شما در حال جنگ هستند موسیقی هیجان اوری پخش می‌شود که شما را جذب نبرد می‌کند.

نقد و بررسی بازی Empires Apart

گرافیک EA یک نوع گرافیک انتزاعی (Abstract) با رنگ‌های بسیار زیبا و جذاب است. شخصیت‌ها و ساختمان‌ها بصورت چند ضلعی‌های انتزاعی ساخته شده‌اند و در عین گنگ بودن زیبایی خاصی دارند. تقریبا ساختمان‌ها و واحد‌های سرباز‌ها به راحتی از هم قابل تشخیصند. رابط کاربری بازی نیز زیبا و ساده است. مواقعی که با آن کار دارید در دسترس شما و مواقعی که به آن نیاز ندارید تقریبا حس نمی‌شود.

نقد و بررسی بازی Empires Apart

بخش فنی بازی جایی است که EA از خودش شکست سنگینی می‌خورد. کرش‌ و فریز‌های متعدد بازی کاملا اجازه اینکه حتی بتوانید یک Skirmish را، به جز مواقعی که به لطف AI دشمن در مدت اندکی شکست می‌خورید، تمام کنید از شما می‌گیرد. این مشکل به قدری حاد است که در پنج Skirmish که رفتم، در یکی شکست خوردم و چهار تای دیگر را اصلا نتوانستم تمام بکنم. از طرفی باگ‌ها نیز EA را آزار می‌دهند. برای مثال در گیم مود Assassination، که در آن قهرمان هر کسی شکست بخورد او می‌بازد، با وجود اینکه قهرمان من کشته شد اما بازی تمام نشد و هنوز می‌توانستم بازی را ادامه دهم.

باز بینی تصویری:

گیم مود diplomacy که در آن می‌توانید با بقیه دشمنان صلح و همکاری کنید.

نقد و بررسی بازی Empires Apart

در بازی چرخه روز و شب وجود دارد.

نقد و بررسی بازی Empires Apart

مقایسه پیشرفت بازیکن با AI – قلعه بازیکن

نقد و بررسی بازی Empires Apart

مقایسه پیشرفت بازیکن با AI – بخشی از قلعه AI

نقد و بررسی بازی Empires Apart

طبیعت‌های متفاوت بازی

نکات مثبت

گرافیک انتزاعی زیبا

نژاد‌های کاملا منحصر به فرد

موسیقی عالی

نکات منفی

کرش و فریز‌های متعدد

AI به شدت Overpower شده

باگ‌ها

نقشه کم برای Survival

و باز هم کرش‌های متعدد

و در پایان

Empires Apart یک بازی کاملا زیبا با گیم پلی عالی و شبیه به Age of Empires است که از بیرون و در تجربه اولیه به شدت عالی به نظر می‌رسد، اما با از راه رسیدن مشکلات فنی و کرش‌ها، شما را در حسرت حتی یک بار تجربه کامل این بازی می‌گذارد.

Verdict

Empires apart is a very beautiful game with “Age of Empires” like gameplay which seems very beautiful from outside and during the earlier experience, but with the arrival of technical issues including Crash and Freezes, this game completely denies you any chance of a full experience.

Score : 6

نقد و بررسی بازی Empires Apart

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید