همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6 و انتظاراتی که از آن داریم

0
339
همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6
همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

 همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6 و انتظاراتی که از آن داریم

بازی Grand Theft Auto V یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های حال حاضر است. این موضوع بیشتر به این خاطر این بوده است که برای تمامی پلتفرم‌های موجود عرضه شده و پشتیبانی صورت گرفته از جی‌تی‌ای آنلاین بسیار مناسب بوده است. آمدن این بازی برای پی‌سی به این معنی بود که تعداد بالایی از ماد‌ها نیز برای این بازی منتشر شدند. محبوبیت این بازی این نتیجه را به دنبال داشته که انتظارات از دنباله‌ی آن بسیار بالا رفته است و در سال‌های آینده به طور حتم باید انتظار آن را از شرکت راکستار داشته باشیم.

با این حال در حال حاضر بازی Red Dead Redemption 2 قرار است تا در بهار امسال برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر شود و مشخص است که تمرکز شرکت راک‌استار فعلا روی این بازی و غرب وحشی متمرکز است.

البته این موضو باعث نشده است که انتظارها برای بازی GTA 6 فروکش کند. در این مطلب آخرین اخبار، شایعه‌ها و حتی خواسته‌های طرفداران از دنباله‌ی این بازی بسیار محبوب را یک‌جا آماده کرده‌ایم.

همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6

تاریخ انتشار بازی GTA 6 چه زمانی است؟

در حال حاضر جزئیاتی از زمان انتشار این بازی در دسترس نیست و با توجه به این که بازی Red Dead Redemption قرار است تا در سال ۲۰۱۸ منتشر شود، مطمئنا این اتفاق حداقل یک سال بعد خواهد افتاد و باید گفت که به احتمال بسیار بالا بیشتر از یک سال را باید برای این بازی منتظر بمانید.

در شرایط فعلی فکر کردن به این بازی تنها رویایی بیش نیست اما اگر در رویداد E3 سال ۲۰۱۸ بتوان تیزری از این بازی دید بسیار دلگرم‌کننده خواهد بود؛ حتی اگر فقط لوگو و موسیقی بازی باشد.

 

اخبار مرتبط با بازی GTA 6:

اولین اخبار رسمی در مورد این بازی از زبان رئیس راکستار، لسلی بنزیز، شنیده شده است که گفته بود این بازی در مراحل بسیار ابتدایی ساخت خود قرار دارد. او در مصاحبه‌ای گفته بود: «نمی‌دانیم بازی دقیقا قرار است چگونه باشد اما اید‌ه‌هایی در این زمینه داریم.»

با این که این صحبت بسیار با اعلام خبر موثق در رابطه با مرحله‌ی فعلی ساخت بازی فاصله دارد اما بنزیس باز هم اطلاعاتی در مورد این بازی به ما داده است. او گفته بود:

اولین چیز ایده است. این که بازی قرار ایت کجااتفاق بیافتد اولین سوالی است که باید به آن پاسخ داده شود. با پاسخ به این سوال تکلیف مراحل و ماموریت‌ها نیز مشخص می‌شود.

در شهرهای مختلفی مانند لس‌آنجلس و یا نیویورک و میامی باید کارهای متفاوتی انجام داد. داستان و نقشه‌ی بازی با یکدیگر تکمیل می‌شوند و داستان درواقع مشخص می‌کند که لایه‌های ماموریت‌ها چگونه در بازی قرار می‌گیرند.

لازم است این موضوع را نیز در نظر بگیریم که در پایان عمر بازی GTA 4، راک‌استار ایده‌ی کلی بازی GTA 5 را داشت. این بازی حدود ۵ سال پیش آغاز شد اما تنها ۳ سال از این پنج سال را در دست تولید قرار داشت.

 

چه چیزهایی را از بازی GTA 6 می‌خواهیم؟

 

همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6

شخصیت اصلی قدرتمند زن:

تمامی نسخه‌های قبلی بازی GTA یک شخصیت اصلی مرد داشتند. این شخصیت‌ها در بازی GTA 5 مایکل، ترور و فرانکلین بودند. GTA 4 نیکو را داشت و کارل سی‌جی نیز شخصیت اصلی بازی GTA San Andreas بود.

وقت آن فرا رسیده است که راک‌استار نشان دهد چگونه می‌تواند از پس قرار دادن یک شخصیت زن قدرتمند بر بیابد. حتی اگر این شخصیت زن جزئی از یک لیست قابل انتخاب از شخصیت‌های اصلی (مانند بازی GTA 5) باشد.

از زمان بازی GTA 3 و شخصیت کاتالینا، یک شخصیت مکمل زن نیز در این بازی حضور نداشته که نقش قابل توجهی داشته باشد. راک‌استار به خاطر نگرش جنسیتی خود نسبت به شخصیت‌های زن مورد انتقاد قرار گرفته است که این موضوع به خاطر محتوای بازی‌های این شرکت نیز هست. اضافه کردن یک شخصیت اصلی زن شاید بهترین راه برای این باشد که به مخاطبین خلاف این موضوع را ثابت کند.

 

لوکیشن جدید:

یکیی از مهم‌ترین خواسته‌ها در رابطه با بازی GTA 6 این است که یک لوکیشن جدید داشته باشد. تا کنون در مجموعه بازی‌های GTA سه منطقه‌ی اصلی Vice City، Liberty City و San Andreas پوشش داده شده است و در برخی عناوین کوچکتر این مجموعه به لندن و آلدرنی نیز پرداخته شده است.

با توجه به این که تا کنون در حدود ۱۵ عنوان در مجموعه‌ی GTA ساخته شده است، تعداد لوکیشن‌های این سریال بسیار محدود محسوب می‌شود. به همین خاطر گمان می‌کنیم که خوب است در بازی GTA 6 شهر جدیدی معرفی شود. تصور کنید که بازی جدید GTA در شهرهایی مانند شیکاگو، فیلادلفیا، نئواورلئانز و یا حتی واشنگتن اتفاق بیافتد.

 

افزایش تنوع وسایل نقلیه:

با این که در بازی GTA 5 دوباره از دوچرخه‌ها استفاده شد، خوب است که در بازی GTA 6 این تنوع بیشتر هم بشود. اگر این مجموعه بخواهد روند بازی San Andreas را طی کند، درست این است که مواردی مانند اسکیت و اسکیت‌بورد را نیز به بازی اضافه کند تا بتوان به وسیله‌ی آن‌ها در محیط بازی گشت و گذار کرد.

 

فروشگاه‌های بهتر، خانه‌های بیشتر و یک شهر پویاتر:

شهر سن اندرئاس در بازی GTA 5 بسیار عظیم است. می‌توان گفت که بزرگی این شهر از مجموع سه بازی اخیر این مجموعه و Red Dead Redemption نیز بیشتر است اما این بزرگی به این معنی نیست که شهر قابلیت تعامل را نیز به بازیکن عرضه می‌کند. با رانندگی در سن آندرئاس متوجه می‌شود که این شهر تقریبا بی‌پایان است و به سرعت متوجه خواهید شد که به‌جز ماموریت‌ها و ساید کوئست‌ها کار دیگری برای انجام دادن وجود ندارد. بسیار جالب خواهد بود که بتوانیم در بازی اصلی شهری را داشته باشیم که بتوان با خانه‌ها، فروشگاه‌ها و ساختمان‌ها تعامل بهتری داشت.

همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6

دید اول‌شخص:

در بازی GTA 5 یک حالت تیراندازی اول‌شخص انتخابی برای بازی در نظر گرفته شد. این روش راه بسیار جالبی بود تا بتوان تجربه‌ی عمیق‌تری از بازی GTA داشت و جالب توجه بود که راک‌استار کاری کرده بود که می‌شد کل بازی را با استفاده از همین دید تمام کرد.

در این حالت سیستم مبارزات و رانندگی بازی GTA 5 تغییرات بسیاری می‌کرد اما شاید این حالت برای لذت بردن از کل بازی مناسب نبوده باشد.

با این که شاید همه این حالت را نپسندند، گزینه‌ی تیراندازی اول‌شخص باید برای همه از ابتدا قابل دسترس باشد و بازیکن بتواند انتخاب کند که چگونه می‌خواهد بازی را انجام دهد و زاویه‌ی دید خود را نسبت به آن تنظیم کند.

 

انتشار همزمان برای کنسول‌ها و پی‌سی:

شاید این موضوع واضح باشد و نیازی به ذکر شدن نداشته باشد، اما بسیار مطلوب خواهد بود که انتشار بازی برای کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی به صورت همزمان اتفاق بیافتد. منتظر ماندن برای نسخه‌ی پی‌سی بازی‌های بسیار خسته‌کننده است.

 

پشتیبانی از واقعیت مجازی:

اضافه شدن یک حالت دید اول‌شخص به این بازی لایه‌ی جدیدی را به واقع‌گرایی این بازی اضافه کرد. حال تصور کنید بتوان این بازی را با تکنولوژی واقعیت مجازی تجربه کرد. ممکن است وجود همچین قابلیتی بحث‌برانگیز باشد اما مطمئنا برای این تکنولوژی دستاورد خارق‌العاده‌ای خواهد بود. گشت و گذار در یک بازی دنیای‌باز عظیم و بدون محدودیت به وسیله‌ی VR بسیار لذت‌بخش خواهد بود و دوست داریم راک‌استار برای به محقق کردن این رویا تلاش کند.

منبع : سایت گیم نیوز

همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6 همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6  همه‌‌ی شایعات بازی GTA 6 
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید