پلتفرم استیم ماهیانه ۹۰ میلیون بازی‌باز فعال دارد/تاریخ آغاز تخفیفات بزرگ استیم لو رفت

0
56
پلتفرم استیم ماهیانه ۹۰ میلیون بازی‌باز فعال دارد

به تازگی شرکت ولو (Valve) آمار جدید مربوط به پلتفرم استیم را اعلام کرده است. این آمار نشان می‌دهند که بیشترین تعداد کاربران همزمان استیم برابر ۱۸.۵ میلیون نفر بوده و همچنین تعداد بازی‌بازان فعال روزانه و ماهانه رشد سریعی داشته است.

در طی رویداد Melbourne Games Week، دو تن از توسعه دهندگان شرکت ولو به نام‌های کریستین میلر (Kristian Miller) و شان جنکین (Sean Jenkin) توضیحات جالبی را در مورد تعداد بازی‌بازان ارائه دادند. طبق گفته‌ی این افراد، در حال حاضر پلتفرم استیم به صورت روزانه ۴۷ میلیون و به صورت ماهیانه دارای ۹۰ میلیون بازی‌باز فعال است.

جالب این است که برخی از این کاربران، ۱.۶ میلیون از خرید‌های یک ماه را تشکیل می‌دهند. همچنین ولو اعلام کرد که در تلاش است تا دلار استرالیایی را به عنوان یک واحد رسمی به فروشگاه اضافه کند. ولو تصمیم دارد این کار را تا اواسط ماه نوامبر انجام دهد. اضافه شدن این واحد پولی به بازی‌بازان استرالیایی اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به تبدیل پول، بازی‌های مورد علاقه‌ی خود را از استیم خریداری کنند.

این رشد سریع تعداد بازی‌بازان استیم بیشتر به خاطر عناوینی مانند Dota 2 و بازی مشهور PUBG است. ظاهراً بازی‌بازان چینی به این عنوان بتل رویال علاقه زیادی دارند چراکه تاکنون بیش از ۱۵میلیون نسخه از PUBG در این کشور به فروش رسیده است.

همچنین ولو قصد دارد تا از دیگر واحد‌های پولی نیز پشتیبانی کند. برخی از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

 • Vietnamese Dong
 • Ukrainian Hryvnia
 • Australian Dollar
 • Polish Zloty
 • Argentine Peso
 • Israeli New Shekel
 • Kazakhstani Tenge
 • Kuwaiti Dinar
 • Qatari Rial
 • Costa Rican Colon
 • Uruguayan Peso

به تازگی تاریخ آغاز تخفیفات بزرگ استیم لو رفته است.

پلتفرم استیم (Steam) در هر فصل تخفیفات فوق‌العاده‌ای را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد. پاییز سال جاری هم از این قاعده مستثنی نیست و به‌زودی شاهد آغاز تخفیفات بزرگ استیم خواهیم بود.

به مانند چند سال گذشته، این‌بار هم جزئیات زمان آغاز تخفیفات بزرگ استیم برای فصل پاییز و زمستان سال جاری لو رفته است. بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی وب‌سایت Kotaku، تخفیفات پاییزه استیم از تاریخ چهارشنبه ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷ (۲۱ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی) آغاز خواهد شد و تا تاریخ سه‌شنبه ۶ آذر ماه ۱۳۹۷ (۲۷ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی) در دسترس خواهد بود. همچنین تخفیفات زمستانه پلتفرم استیم از تاریخ پنج‌شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۷ (۲۰ دسامبر ۲۰۱۸ میلادی) آغاز و تا تاریخ پنج‌شنبه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۷ (۳ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی) ادامه خواهد داشت.

در سال‌های گذشته هم شاهد آغاز تخفیفات بزرگ استیم در همین بازه‌ زمانی بوده‌‌ایم. با این حال، از آن‌جایی که این اطلاعات به طور رسمی منتشر نشده است، باید آن را تنها به عنوان یک شایعه پدیرفت ولی به هرحال امکان به حقیقت پیوستن آن بسیار زیاد است.

علاوه بر موارد بالا، به مناسبت جشن هالووین، تخفیفات ویژه‌ دیگری در دسترس کاربران استیم قرار خواهد گرفت که با کمال تعجب این اطلاعات لو رفته هیچ اشاره‌ای به آن ندارند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید