پلی استیشن سومین برند محبوب در انگلستان شد

0
394
پلی استیشن سومین برند محبوب در انگلستان شد

به تازگی شرکت مشاور Prophet آماری از برندهای تجاری محبوب در انگلستان بر پایه جامعه آماری ۱۱,۵۰۰ منتشر کرده است. براساس شاخص های مربوط به نام‌های تجاری، برند پلی‌استیشن موفق به کسب مقام سومین شرکت محبوب از نظر کاربران در انگلستان شده است.

 البته این موضوع چندان تعجب بر انگیز نیست، زیرا شرکت سونی همیشه بازار موفقی در انگلستان داشته است. رقبای اصلی پلی‌استیشن در بازار کنسول گیمینگ، ایکس باکس و نینتندو هستند که با توجه به لیست منتشر شده در جایگاه ۱۷ و ۱۲ قرار دارند.

یکی از دلایل رشد محبوبیت برند پلی‌استیشن نسبت به ایکس باکس و نینتندو، شروع بهتر نسل هشتم توسط این برند نسبت به سایر رقبا بود. پلی استیشن در نسل هشتم کنسول گیمینگ موفق به فروش نزدیک به ۸۰ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۴ شده است. همچنین یکی از رقبای اصلی این برند در کشور ژاپن یعنی نینتندو، شروع ناامید کننده با کنسول Wii U در اول نسل داشت و این محصول با شکست تجاری سنگینی مواجه شد.

همچنین برند ایکس باکس بازی‌ها انحصاری جذاب و کمتری نسبت به کنسول پلی‌استیشن داشت و همین موضوع باعث شد که تا این لحظه برنده رقابت نسل هشتم کنسول گیمینگ برند سونی باشد؛ البته تا پایان نسل هشتم چیزی باقی نمانده و شکست سونی در این نسل توسط رقبا ممکن نیست.

شرکت‌های موجود در این لیست چگونه انتخاب می‌شوند؟

تمام شرکت‌ها با صنایع و بازار مختلف در این لیست حضور دارند و محدودیتی در این باره در نظر گرفته نشده است. این اطلاعات از دفتر آمار ملی انگلستان جمع آوری می‌شود. همچنین شرکت های کوچک‌تری که بازار موفقی در صنایع خود داشته باشند و نقش را در صنایع خود ایفا کنند هم در این لیست قرار دارند.

با توجه به روش انتخاب برندها، فقط آن‌هایی انتخاب می‌شوند که فروش و محبوبیت بیشتری بر اساس دفتر آمار ملی داشته باشند. البته در این لیست شرکت های تولید کننده تنباکو، اسلحه و ادوات جنگی نمی‌توانند حضور داشته باشند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید