پنل OLED پیکسل ۳ XL گوگل توسط ال‌جی تولید خواهد شد

0
383
پنل OLED پیکسل 3 XL گوگل توسط ال‌جی تولید خواهد شد

روز گذشته تصاویری در فضای اینترنت منتشر شد که محافظ صفحه دو گوشی آینده گوگل، یعنی پیکسل ۳ و ۳ XL را نمایش داده بود. حالا در شبکه اجتماعی Weibo جزئیات بیشتری در خصوص این گوشی ها منتشر شده است. امروز اعلام شد که در گوشی Pixel 3 XL از صفحه نمایش های OLED استفاده خواهد شد. اما در مقایسه با نسل قبل، گوشی آینده یک تفاوت خواهند داشت و آن اینست که دارای بریدگی بالای نمایشگر (notch) خواهند بود.

علاوه بر این در خبرهای جدیدتر عنوان شده است که LG Display وظیفه تهیه این صفحه نمایش ها را بر عهده خواهد داشت و این یعنی احتمال آنکه ال جی مسئول تولید گوشی بزرگتر گوگل باشد، بسیار بالا است. با این وجود هنوز مشخص نیست که کدام کمپانی گوشی کوچکتر، یعنی پیکسل ۳ را خواهد ساخت. سال گذشته وظیفه ساخت پیکسل ۳ بر عهده HTC بود، اما از آنجاییکه تیم تهیه پیکسل ها در اچ تی سی توسط گوگل خریداری شده اند، هنوز مشخص نیست که آیا گوگل پیکسل ۳ را خواهد ساخت یا خیر. برخلاف پیکسل ۳ XL گوشی کوچکتر دارای نمایشگری با نسبت ابعاد ۱۸:۹ خواهد بود و خبری از بریدگی بالای نمایشگر در بالای آن نیست.

با وجود تفاوت های فیزیکی، انتظار میرود که سخت افزار داخلی هر دو دستگاه یکسان است. در حال حاضر هیچ جزئیاتی از آن مشخص نشده است، چیپ ست اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام در این گوشی ها با ۶ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی همراه خواهد شد. البته ممکن است نسخه های ۶۴ گیگابایتی و ۲۵۶ گیگابایتی آن نیز موجود باشد. در مورد دوربین هنوز هیچ چیز مشخص نیست که آیا گوگل در نهایت به دوربین های دوگانه روی خواهد آورد یا خیر. اما از آنجاییکه گوگل چندان علاقه ای به این ترند روز نشان نداده است، ممکن است که پیکسل های ۲۰۱۸ هم با همان روند سابق عرضه شوند.

در حال حاضر هنوز به طور دقیق مشخص نیست که گوگل قصد دارد در چه زمانی از پرچمداران نسل سوم خود رونمایی کند. اما از آنجاییکه پیکسل های نسل اول و دوم همگی در تاریخ ۴ اکتبر معرفی شدند، جای تعجب نیست که پیکسل های ۳ نیز در همین تاریخ (۱۲ مهر ماه) رسما رونمایی شوند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید