کدام ویندوز برای بازی بهتر است؟

0
119

کدام ویندوز برای بازی بهتر است؟

کدام ویندوز برای بازی بهتر است؟http://www.gnsorena.ir/

بعد از انتشار ویندوز ۱۰، شاید سوالی که به ذهن کاربران به خصوص گیمرها را خطور کرده این باشد که از میان ویندوز های رایج مورد استفاده، کدام یک برای بازی ها مناسب تر است یا به طور مشخص کدام یک عملکرد بهتری را در اجرای بازی ها ارائه می دهند.

البته همانطور که می دانید ویندوز ۱۰ تنها ویندوزی است که از بسته نرم افزاری DirectX 12 پشتیبانی میکند. دایرکت ایکس مجموعه ای از رابط های برنامه نویسی نرم افزار یا API است و وظیفه آن برقراری ارتباط با سخت افزارهای صدا و تصویر برای اجرای برنامه های گرافیکی همانند بازی هاست و کار را برای بازی سازان آسان کرده تا خیال آنها را از دست و پنجه نرم کردن با کدهای سطح پایین سخت افزاری برای ایجاد تصاویر گرافیکی و افکت های صوتی و تصویری آسوده سازد.

از تاریخ ایجاد دایرکت ایکس در سال ۱۹۹۵ تا کنون با گذشت زمان ورژن های مختلفی انتشار یافته که هر کدام عملکرد بهتری را نسبت به نسخه قبلی خود در نمایش تصاویر گرافیکی ارائه داده اند و باید گفت که دایرکت ایکس ۱۲ بهترین آنهاست.

 

کدام ویندوز برای بازی بهتر است؟

 

 

البته ناگفته نماند که به دلیل جدید بودن این ورژن از دایرکت ایکس، فعلا بازی های زیادی نیستند که از این قابلیت و ورژن پشتیبانی کنند (چیزی در حدود ۲۰ بازی در زمان نگارش این مطلب) که می توان از جمله آنها به بازی هایی نظیر Hitman، Caffeine، Rise of the Tomb Raider و … اشاره کرد و می توانید با اجرای آنها در ویندوز ۱۰ تجربه لذت بخش تری را کسب کنید. 

 

گذشته از مبحث دایرکت ایکس، ویندوز ۱۰ دارای اپلیکشن xbox می باشد که از امکاناتی، همانند xbox live در ایکس باکس (مانند صفحه مخصوص هر بازی که در آن می توانید آپدیت های جدید، ویدئو کلیپ، اچیومنت های مختلف و فعالیت های دوستان خود را مشاهده کنید) و یا امکان اتصال و استفاده از کنترلرهای ایکس باکس و همچنین اتصال دستگاه ایکس باکس به سیستم جهت نمایش یا همان استریم بازی ها، بهره می برد.

 

کدام ویندوز برای بازی بهتر است؟

 

کدام ویندوز برای بازی بهتر است؟

 

 

اما اگر بخواهیم این موارد را نادیده بگیریم در عمل و در شرایط مساوی (استفاده از دایرکت ایکس ۱۱) تفاوت چشمگیری میان ویندوز ۱۰ و ۸.۱ شاهد نخواهیم بود و با اختلاف جزیی ویندوز ۱۰ برتری خواهد داشت.

به عنوان مثال از بنچمارکی که از بازی Batman:Arkham city در این دو ویندوز بدست آمده، ویندوز ۱۰ تنها ۵ فریم بر ثانیه در رزولوشن ۱۴۴۰ نسبت به ویندوز ۸.۱ برتری دارد و در مجموع با تنها ۶ امتیاز اختلاف در جایگاه اول نسبت به ویندوز ۸.۱ و البته ۱۰۰ امتیاز اختلاف نسبت به ویندوز ۷ قرار دارد؛ که البته در بازی های مختلف این مقادیر و اختلاف ها بین این ویندوزها متفاوت خواهد بود.

 

کدام ویندوز برای بازی بهتر است؟

 با این توضیحات، احتمالا خودتان هم حدس زده اید که کدام ویندوز برای اجراری بازی های کامپیوتری بهتر است.

منبع : سایت سرزمین دانلود

کانال رسمی گیمنت سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید