کنسول اپل با پردازنده ARM

0
127

کنسول اپل با پردازنده ARM – اپل به دنبال حضور در بازار گیمینگ

بعد از آن که اپل در WWDC 2020 اعلام کرد محصولات آینده خود (فعلا مک بوک) را بجای پردازنده‌های اینتل به چیپ‌های سری A خود مجهز خواهد کرد، به نظر می‌رسد پروژه‌های مطرح نشده بیشتری حول محور همین سیلیکون‌ها در اپل تحت توسعه قرار دارند. اپل احتمالا از Apple TV 2020 با سیستم روی چیپ A12X Bionic الهام گرفته زیرا یک افشاگر ادعا می‌کند این غول تکنولوژی ممکن است روی کنسول بر پایه چیپ سری A مشغول کار باشد و این یعنی کنسول اپل با پردازنده ARM.

کنسول اپل با پردازنده ARM
کنسول اپل با پردازنده ARM

یک توییت از سوی MauriQHD منتشر شده که در آن ادعا می‌کند کمپانی اپل به دنبال تولید کنسولی بر پایه ARM می‌باشد. زمان بندی انتشار این توییت درست به نظر می‌رسد زیرا پس از اعلام برنامه‌های اپل مبنی بر سوییچ به سخت افزار خود می‌باشد. با این حال اولین محصولی که چنین اتفاقی برای آن رخ خواهد داد مک بوک پرو ۱۳ اینچی می‌باشد که مک بوک ایر و دیگر مک‌ها نیز به آنها اضافه می‌شوند.

کنسول اپل با پردازنده ARM
کنسول اپل با پردازنده ARM

کنسول اپل با پردازنده ARM

احتمالا پس از آن اپل بررسی خواهد کرد که ادامه کار روی کنسول جدید باید صورت پذیرد یا خیر. با توجه به این که Apple TV 6 با یک چیپ A12X Bionic به لطف خنک کننده اختصاص داده شد چه مقدار قدرتمند عمل می‌کند، باعث شده تا احتمالا اپل به دنبال طراحی کنسول باشد. همچنین گفته شده این کمپانی به دنبال کار روی کنترلر گیمینگ مخصوص برای Apple TV است که شاید نه تنها کاربران فعلی را به استفاده از سرویس Apple Arcade تشویق کند بلکه قدم‌هایی برای عرضه یک کنسول گیمینگ باشد.

اپل به خرید مودم‌های کوالکام ادامه می‌دهد
کنسول اپل با پردازنده ARM

از آنجایی که اپل سخت افزار فعلی را برای Apple TV استفاده نموده، نیازی نیست که به همین میزان منابع خود را برای طراحی کنسول بر پایه ARM صرف نماید. بسته به این که Apple TV 2020 و Apple Arcade در یک مدت زمان کوتاه به چه اندازه محبوب شوند، احتمالا تصمیم گیری خواهد شد که پروژه کنسولی کاملا متوقف یا با جاه طلبی بیشتری پیگیری شود.

کنسول اپل با پردازنده ARM

برای این که مشخص شود اپل به بازار گیمینگ علاقه مند است، شایعات دیگری وجود دارد که این غول تکنولوژی مشغول کار روی یک مک با تمرکز بر گیمینگ است. در حالی که ورود اپل به این بازار بزرگ هیجان انگیز به نظر می‌رسد اما سوالات بی پاسخ زیادی مطرح خواهند شد. یکی از آنها سیستم عامل کنسول جدید خواهد بود یا این که بازی‌های انحصاری برای آن تولید می‌شوند؟ در حال حاضر اطلاعات چندانی در اختیار نداریم و پیشنهاد می‌کنیم همه چیز را در حد یک شایعه در نظر بگیرید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید