کنسول بازی Xbox Scarlett با SOCهای AMD ZEN همراه است

0
65
کنسول بازی Xbox Scarlett با SOCهای AMD ZEN همراه است

پس از آنکه به طور غیر رسمی مشخص شد که “سونی” در کنسول بازی “پلی استیشن ۵” از چه سخت افزارهایی استفاده خواهد کرد، به تازگی اطلاعاتی منتشر شده است که نشان می دهد که رقیب آن، “مایکروسافت” نیز به فکر نسل نهم از کنسول های بازی است.

پروژه نسل نهم از کنسول های بازی شرکت مایکروسافت که تولید کنسول Xbox جدید خواهد انجامید، Xbox Scarlett نام دارد. از آنجایی که AMD به طور سنتی از گذشته تا کنون سازنده SOC های سفارشی کنسول های بازی بوده است، باز هم در این میان دست به کار شده و سخت افزار پردازشی کنسول های بازی جدید و یا آتی را عهده دارد شده است. طبق اطلاعات موجود، پروژه Xbox Scarlett هم همانند Sony PS5 از سخت افزارهایی استفاده می کند که می تواند قدرت رندر بازی های روز با دقت ۴K را در فرکانس ۶۰ هرتز ارائه نماید.

این کنسول بازی که در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد شد، از تراشه اختصاصی AMD با هسته های ZEN 2 استفاده خواهد کرد. یک پردازنده ی ۸ هسته ای قلب تپنده کنسول بازی جدید این کمپانی است که در بخش GPU نیز از هسته های گرافیکی Navi، به عنوان جدید ترین معماری گرافیکی این کمپانی استفاده خواهد کرد. ظاهرا مایکروسافت اینبار نه فقط یک کنسول بازی، بلکه یک سبد کالای متنوع تر را معرفی می کند. این شرکت نوعی کنسول بازی ارزان تر را برای پلتفرم نسل ۹ در نظر گرفته است که با سخت افزارهای ارزان تر، بازی ها را نه از طریق دیسک های فیزیکی، بلکه از طریق سامانه “ابری” اجرا می نمایند.

مایکروسافت تا پیش از این اعلام کرده بود که در نسل آتی کنسول های بازی شاهد استفاده بیشتر از سیستم پردازش های ابری خواهیم بود؛ اما این به معنی نیست که کنسولی نتواند بازی ها را به صورت آفلاین اجرا کند. زمانی که کنسول های بازی نسل ۸ مانند Xbox One و PS4 معرفی شدند، امکان هک آنها به مانند گذشته بسیار دشوار بوده و حتی تا چند سال بعد نیز امکان هک نصفه و نیمه PS4 محیا نشد. با این وجود خطراتی مانند بن کردن کنسول های نسل ۸، خرابی های بسیاری را برای گیمرهایی که می خواستند با دور زدن سونی بازی های رایگان را اجرا کنند، به بار آورد. پس در انتظار استفاده از سخت افزارهای جدید AMD در تمامی کنسول های بازی نسل ۹ باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید