کنسول های Xbox با ۱۲۰ هرتز!

0
411
کنسول های Xbox با 120 هرتز!
کنسول های Xbox با ۱۲۰ هرتز!

در نهایت بروزرسانی مایکروسافت برای کنسول های نسل ۸ و ۸.۵ این شرکت منتشر شد. طی این آپدیت، کنسول های بازی Xbox One X و Xbox One S زین پس امکان اجرای بازی ها با فرکانس ۱۲۰ هرتز را دارا هستند؛ اما این فرکانس تنها در دقت های ۱۰۸۰p و ۱۴۴۰p اجرایی می گردد و بازی با دقت ۴K/UHD، در این فرکانس ممکن نیست چرا که سخت افزار داخلی آنها فاقد این توانایی است. به یاد داشته باشید که برای این منظور، نیازمند تلویزیون و یا مانیتورهایی هستید که از فرکانس ۱۲۰ هرتز پشتیبانی نمایند.

هر دو کمپانی “سونی” و “مایکروسافت” برای هر چه نزدیک تر شدن به عملکرد سیستم های PC، تلاش هایی را در پی گرفته اند که یکی از آنها بالا رفتن نرخ فرکانس بازی ها است. با این وجود کنسول بازی Xbox One ساده، با درگاه HDMI 1.4، امکان رسیدن به این فرکانس را دارا نیست. از سوی دیگر، ای ام دی به تازگی فناوری AMD Radeon FreeSync 2 را توسعه داده است و حتی کار به تلویزیون ها نیز کشیده شده و سامسونگ نیز در روزهای اخیر آپدیتی را ارائه کرده است که پشتیبانی از AMD Radeon FreeSync 2 در آن لحاظ شده است.

کاربران می توانند گزینه های تنظیمات ویدئو و فرکانس را پس از آپدیت کنسول خود، از داشتبورد جدید تغییر دهند. شایان ذکر است که کنسول های فوق، از فناوری AMD Radeon FreeSync نیز بهره می برند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید