کودک مبتلا به سرطان توانست قبل از مرگ خود به تجربه‌ی Fallout 76 بپردازد

0
172
کودک مبتلا به سرطان توانست قبل از مرگ خود به تجربه‌ی Fallout 76 بپردازد

بالاخره کودک مبتدا به یک سرطان نادر توانست تا قبل از مرگ خود به تجربه Fallout 76 بپردازد که شاید بزرگ‌ترین آروزی او در زندگی به شمار می‌رفت.

سرطان، بیماری شایعی که امروزه بسیاری از انسان‌ها در سراسر جهان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و به طور کلی مشکلات زیادی را بوجود آورده است. عده‌ای توانایی مبارزه با این بیماری را نداشته و به مرگ رضایت می­‌دهند. عده‌ای دیگر می‌توانند با انواع مختلفی از درمان‌ها و تحت نظر بسیاری از پزشکان مجرب، از خطر این بیماری جان سالم به در برده و درنهایت زنده بمانند. یکی از این نوع سرطان‌ها که بسیار نادر و کم یاب هم بوده سرطان نوروبلاستوما است که بیشتر کودکان و افراد زیر ۱۵ سال را درگیر خود می‌کند و در حال حاضر هیچ درمان خاصی برای آن وجود ندارد.

یکی از کودکانی که به این سرطان مبتلا بوده، وس (Wes) نام دارد که با تنها ۱۲ سال سن، به نظر می‌ر‌‌سد که دیگر شانسی برای ادامه‌ی زندگی او وجود نداشته باشد. شاید بتوان گفت که بزرگ‌ترین آرزوی وس، تجربه بازی Fallout 76 است که مدتی قبل مطلع شدیم وی بالاخره توانسته این بازی را تجربه کند.

اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم، وس در منطقه همپتون رودز (Hampton Roads) در ایالت ویرجینیای (Virginia) واقع در آمریکا زندگی میکند و از پنج سالگی به سرطان نوروبلاستوما مبتلا بوده است. همانطور که اشاره شد، هیچ درمان خاصی برای این بیماری وجود نداشته و شاید بتوان با داروها و روشهای گران قیمت و البته محدود، تا حدی سرعت پیشروی آن را کاهش داد اما هیچ وقت موضوع اصلی از بین نخواهد رفت. بیماری وس اکنون به مرحله چهارم خود رسیده که طبق گفته پزشکان بسیار خطرناک است و درمانی برای آن در دسترس نیست. به همین علت تمامی روشهای درمانی مربوط به او متوقف شده و باید نتیجه گرفت که نمیتوان تا مدت زمان زیادی شاهد ادامهی زندگی او باشیم. سرطان مذکور بسیار غمانگیز است و نظر بسیاری از کاربران را در انجمنهای مختلف به سوی خود متمرکز کرده است.

حال در اقدامی جالب و خیرخواهانه، دستیار کارگردان اصلی بازی Fallout 76 یعنی مت گرندستف (Matt Grandstaff) از بیماری این طرفدار کودک مطلع شده و در کنار دیگر اعضای تیم، به سمت خانهی وس حرکت کرده است که از دفتر شرکت بتسدا تا این خانه، تقریبا چهار ساعت با اتومبیل طول میکشد. با توجه به این که بیماری وی هر لحظه درحال پیشروی است و به احتمال زیاد در زمان عرضه رسمی بازی مذکور دیگر در این دنیا نباشد و نتواند آن را تجربه کند، سازندگان بازی در کنار یک نسخه کامل و رسمی از آن، یک کلاهخود کاملا ویژه که متعلق به نسخهی کاملا اختصاصی Power Armor Edition است را برای وی به عنوان هدیه با خود همراه کردهاند که باعث خوشحالی او شده است. به طور کلی ماهیت این کلاهخود کاملا ویژه بوده و یک محتوای گران قیمت به شمار میرود. اما کلاهخودی که به وس هدیه داده شده توسط کارگردان بازی یعنی تاد هاوارد امضا شده و به دست وی رسیده است.

هنوز چند ماه تا عرضه‌ی رسمی بازی زمان باقی‌مانده و وس نمی‌تواند عنوان Fallout 76 را برای همیشه داشته باشد. به همین علت در مدت زمانی که تیم سازنده بازی در خانه آن‌ها مهمان بوده‌اند، توانسته به آروزی خویش برسد و تجربه‌ای چند ساعته از این بازی داشته باشد.

این تنها اقدام خیرخواهانه شرکت بتسدا نبوده و ما قبل از این، شاهد اقدام‌های متفاوت دیگری بودیم. برای مثال در گذشته استودیو بتسدا به کودکان سرطانی و یا مبتلا به بیماری‌های خطرناک و ناعلاج، اجازه داد تا به این استودیو آمده و از روند ساخت بازی‌ها و چگونگی ساخت آن‌ها به طور مستقیم مطلع شوند. در واقع بتسدا با یک سازمان کاملا خصوصی با نام Make-A-Wish همکاری داشته و به خوبی از آن‌ها پشتیبانی می‌کند تا بتوانند با هر روشی رضایت کودکان مبتلا به این نوع بیماری را به خود جلب کنند.

ما در گذشته شاهد گفت و گوی تاد هاوارد با جف کیلی ( Geoff Keighley) بودیم که در مورد موضوع یاد شده توضیح داد:

تا همین حالا، بسیاری از کودکان را خوشحال کرده‌ایم زیرا توانسته‌اند به استودیو ما بیایند و به طور مستقیم و رو در رو، با سازندگان و عوامل پشت صحنه‌ی ما آشنا شوند. آن‌ها می‌توانند روند ساخت بازی‌های مورد علاقه خود را تماشا کنند. این که یک بازی با پشت سرگذاشتن چه مراحلی به دست آن‌ها میرسد. این موضوع برای ما بسیار خوشحال کننده است و ما می‌توانیم از این طریق نظر آن‌ها را جلب کنیم. این کودکان قادر خواهند بود تا قبل از عرضه رسمی بازی‌ها، به تجربه‌ی نسخه اولیه آن‌ها بپردازند که خشنودی بسیاری از این کودکان را همراه دارد.

ما معمولا در رابطه با این نوع موضوع‌ها با رسانه‌ها و خبرنگار‌ها صحبت نمی‌کنیم و این خانواده‌ها و طرفداران هستند که صحبت راجب این مسائل را آغاز می‌کنند. وقتی یک خانواده به همراه فرزند خود به استودیو ما می‌آید، می‌تواند موضوعات مختلفی را مشاهده کند و در کل دیدگاه یک خانواده نسبت به بازی‌ها تغییر می‌کند. معمولا والدین یک بازی را تنها یک سرگرمی کوچک می‌دانند اما وقتی تیم سازنده‌ی یک بازی را تماشا می‌کنند که به سختی و به طور جدی درحال کار برروی آن هستند، نوع نگاه آن‌ها متفاوت می‌شود و در نتیجه، شاهد افزایش عاطفه و توجه در رابطه والدین با فرزندان هستیم.

نا گفته نماند که با توجه به تمامی این جزئیات ذکر شده، مسئله‌ی وس کاملا با دیگر کودکان متفاوت بود. زیرا وی نمی‌تواند از خانه خارج شود و باید هر لحظه تحت درمان در خانه‌ی خود باشد. از طرفی خانه‌ی آن‌ها نسبت به دفتر شرکت بتسدا دور بوده و به نوعی ملاقات با سازندگان از سوی آن‌ها غیر ممکن است. به همین علت این سازندگان بازی بودند که به خانه‌ی وی رفته و با او ملاقات کرده و یک نسخه از بازی را در دسترس آن قرار دادند.

تصاویری از ملاقات تیم سازنده ی بازی Fallout 76 با خانواده‌ی وس:

والدین وس در مورد اتفاقات روی داده در زندگی وی توضیح دادند:

مسئله ی بیماری وس به طور کلی زندگی ما را نابود کرد. دقیق به خاطر داریم، اولین بار که پزشک ما را از وجود این سرطان نادر آگاه کرد و موضوع را به وس اعلام دادیم، او به طور مکرر و با گریه می‌گفت: نه، نه ، نه! بدون تردید این بدترین و غم‌انگیزترین صحنه‌ای بود که الان مشاهده کرده بودیم. در هر لحظه شاهد اشک‌های بی‌شمار وس بودیم که قلب ما را به درد می‌آورد. در هفته‌ی گذشته از سازمان خیریه‌ی رونالد مک دونالد خارج شدیم و حال ما اصلا خوب نبود. البته ما برعکس پزشکان، به ادامه زندگی فرزندمان امیدوار هستیم و به هر صورت روش‌ها و درمان‌های مختلف را آزمایش خواهیم کرد!

حال وس دیگر مثل قبلا نیست. دیگر شاهد گریه‌های مکرر نیستیم که حال همه‌ی ما را آزرده می‌کرد. او دیگر از بیماری خود ترسی ندارد و حتی گاهی با روی خوش و با شوخی ما با برخورد می‌کند. او می‌تواند تغییرات مثبت و بزرگی در احوالات ما ایجاد کرده و ما امید را در چشمان او مشاهده می‌کنیم. البته حالا که در خانه حضور دارد، در برخی مواقع شاهد حالت تهوع در او هستیم زیرا آثار رادیواکتیو در بدن وس وجود دارد.

همان‌طور که اشاره شد پزشکان از او قطع امید کرده و معتقدند که زندگی او کوتاه خواهد بود. به هر حال امیدواریم او بتواند در زمان عرضه بازی Fallout 76 و در کنار دیگر بازیکنان، این عنوان را تجربه کند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید