گیمرها برای نصب iOS 13 دست نگه دارند – ناسازگار با یکسریاز بازی ها

0
289
گیمرها برای نصب iOS 13 دست نگه دارند – پابجی و فورتنایت ناسازگار با آپدیت جدید

آپدیت جدید سیستم عامل گوشی‌های آیفون، iOS 13 به‌طور رسمی عرضه شده است و به‌نظر می‌رسد که همه چیز در آن بی‌عیب و نقص نیست. حداقل دو بازی محبوب موبایلی حالا در گوشی‎های آیفونی که آخرین نسخه از سیستم عامل را دارند، قابل بازی نیست. توسعه‌دهندگان بازی‌های Fortnite و PUBG هشداری به بازیکنان خود داده‌اند که اگر قصد دارند هنوز این بازی‌ها را بر روی گوشی آیفون خود بازی کنند، نباید آپدیت iOS 13 را نصب کنند.

طبق گزارشی که وبسایت ۹to5mac منتشر کرده است، بیشتر مشکلاتی که این بازی‌ها را غیرقابل پخش کرده مربوط به ژست‌های حرکتی است. حرکت‌های سه انگشتی ضربه‌ای و نگه‌داشتن (tap-and-hold) به نظر می‌رسد که در زمان اجرای بازی مشکل ایجاد می‌کند. البته این تنها محدود به دو بازی موبایلی پرطرفدار نیست و هر بازی دیگری که به سه انگشت کاربر بر روی نمایشگر نیاز داشته باشد، تحت تأثیر این باگ ژست‌های iOS 13 قرار خواهد داشت.

گیمرها iOS 13 را فعلا نصب نکنند

توسعه دهندگان بازی PUBG بلافاصله وارد عمل شدند و در بازی به پلیرها اعلام کردند که چنین مشکلی وجود دارند و به آنها توصیه کردند که از نصب آپدیت بر روی آیفون خود، خودداری کنند. در این بیانیه تأیید شده که آنها در حال تلاش برای رفع مشکل بوجود آمده هستند.

ما از مشکلات بازیکنانی که سیستم عامل را به  iOS 13 ارتقا داده‌اند باخبریم، زمانیکه نمایشگر را به سه انگشت لمس می‌کنید، ژست  iOS 13 فعال می‌شود و این موضوع در بازی اختلال ایجاد می‌کند. ما این مسأله را با اپل مطرح کرده‌ایم و با آنها مشغول کار برای رفع مشکل هستیم. ما به بازیکنانی که با ۳ انگشت یا بیشتر بازی می‌کنند توصیه می‌کنیم که تا زمان برطرف شدن این باگ سیستم عامل خود را به‌روزرسانی نکنند.

تنها راه حل این مسأله غیرفعال کردن کامل ژست‌ها است که این در حال حاضر امکانپذیر نیست. ممکن است که یک آپدیت کوچک در iOS 13.1 که قرار است در تاریخ ۲۴ سپتامبر (۳ روز دیگر) ارائه شود، برای رفع این مشکل در نظر گرفته شود. البته این موضوع در حال حاضر تنها در حد حدس و گمان است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید