یک جایگزین بسیار خوب برای سایت IMDb

0
426
یک جایگزین بسیار خوب برای سایت IMDb

یک جایگزین بسیار خوب برای سایت IMDb

TMDb یک سایت مشابه رقیب بزرگتر خود IMDb است. هردو سایت شاخص‌های بسیار بزرگی برای دریافت اطلاعات درمورد فیلم‌ها و سریال‌ها هستند اما The Movie Database از یک نظر با  Internet Movie Database متفاوت است. 

TMDb منبع بسیار بزرگی دارد. این سایت توسط شرکت آمازون اداره می‌شود اما داشتن یک جایگزین به جای آمازون ایده‌ی بسیار خوبی است. 

The Movie Database یک پایگاه داده آنلاین مبتنی بر جمع سپاری است که برای اطلاعات درمورد فیلم و سریال ساخته شده است. متاداده‌ی برنامه‌های فیلم‌ها و سریال‌ها این سایت توسط ۱.۱ میلیون نفر ارائه می‌شود. در حال حاضر ۳۹۳۰۰۰ فیلم و ۷۳۰۰۰ سریال به ۳۹ زبان روی پلتفرم موجود است. 

1. قابلیت‌های TMDb

این سایت قابلیت‌های بسیار زیادی دارد که آن را به جایگزین بسیار خوبی برای IMDb تبدیل می‌کند. 

۱- تالار گفت‌وگو : IMDb در سال ۲۰۱۷ تالارهای گفت‌وگوی خود را بست اما TMDb تالار گفت‌وگوی بسیار خوبی دارد که از طریق صفحه‌ی هرفیلم می‌توانید به آن دست پیدا کنید. 

۲- مدیا سنترهایی که از TMDb استفاده می‌کنند: Movie Database توسط مدیاپلیرهایی مثل کودی، MythTV و Plex برای نشان دادن اطلاعات درمورد فیلم استفاده می‌کنند. 

۳- اپلیکیشن‌های شخص ثالث رایگانی که از TMDb استفاده می‌کنند: لیست بسیار بلندبالایی از کلاینت‌های مخصوص آی‌او‌اس، اندروید و دیگر پلتفرم‌ها وجود دارد که از TMDb استفاده می‌کنند. برای مثالCinematics: The Movie Guide یکی از بهترین اپلیکیشن‌های مرجع فیلم رایگان در دنیاست. 

۴- عکس‌ها و پوسترها: TMDb یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های پوستر و عکس فیلم‌ها روی وب است که شامل ۲ میلیون عکس می‌شود. 

۵- تبلیغ ندارد: این سایت هیچ‌گونه تبلیغی ندارد. API نیز بسیار سریع است که آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مدیاسنترهایی مثل کودی تبدیل می‌کند. 

هیچ کس نمی‌تواند عظمت IMDb را زیر سوال ببرد. چرا که در زمینه‌ی فیلم اولین بوده و هم اکنون توسط آمازون داره می‌شود. اما TMDb نیز جایگزین بسیار خوبی برای آن است که توسط افراد حرفه‌ای در زمینه‌ی سینما اداره می‌شود. 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید