یک ویژگی دیگر برای گیمرها در نسخه جدید ویندوز ۱۰ فعال شد

0
91
یک ویژگی دیگر برای گیمرها در نسخه جدید ویندوز 10 فعال شد
یک ویژگی دیگر برای گیمرها در نسخه جدید ویندوز 10 فعال شد

چندیست که شرکت “مایکروسافت” در بروزرسانی های ویندوز ۱۰، نظر ویژه ای به قابلیت های بازی دارد. این شرکت به تازگی اعلام کرده است که یک قابلیت جدید را به ویندوز ۱۰ افزوده است. این ویژگی، شامل افزودن قابلیت Variable Refresh Rate یه به اختصار VRR به بازی هایی است که به صورت پیشفرض، از آن پشتیبانی نمی کنند.

این قابلیت از طریق یک گزینه جدید در تنظیمات گرافیکی ویندوز ۱۰ فعال خواهد شد؛ VRR به صورت پیشفرض در نسخه جدید ویندوز ۱۰ غیر فعال بوده و برای بهره مندی از آن، باید به صورت دستی فعال گردد. قابلیت VRR در بیلد ۱۹۰۳ سیستم عامل ویندوز ۱۰ که در تاریخ ۱۰ ماه مه ارائه شده است، می تواند ویژگی Variable Refresh Rate را به بازی هایی تزریق نماید که به صورت بومی فاقد آن هستند.

قابلیت Variable Refresh Rate در ویندوز 10

برای این منظور نیازمند نمایشگری خواهید بود که از فناوری های NVIDIA G-Sync، AMD FreeSync یا VESA Adaptive-Sync پشتیبانی نماید. همچنین پردازنده گرافیکی شما باید با درایور WDDM 2.6 سازگار باشد. در حال حاضر، این تنظیم تنها با بازی های کتابخانه DirectX 11و به صورت تمام صفحه فعال می گردد. مایکروسافت اضافه می کند که گزینه فعال سازی VRR که نسخه جدید ویندوز ۱۰ افزوده شده است، ربطی به پارامترهای فنی کنترل پنل های NVIDIA و AMD نداشته و یک ویژگی مستقل است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید