۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5 که می‌تواند باعث بهبود فرمول بازی‌های جهان‌باز یوبی‌سافت شود

0
350
6 ویژگی مهمِ Far Cry 5 که می‌تواند باعث بهبود فرمول بازی‌های جهان‌باز یوبی‌سافت شود
6 ویژگی مهمِ Far Cry 5 که می‌تواند باعث بهبود فرمول بازی‌های جهان‌باز یوبی‌سافت شود
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5 که می‌تواند باعث بهبود فرمول بازی‌های جهان‌باز یوبی‌سافت شود

6 ویژگی مهمِ Far Cry 5 که می‌تواند باعث بهبود فرمول بازی‌های جهان‌باز یوبی‌سافت شود
۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5 که می‌تواند باعث بهبود فرمول بازی‌های جهان‌باز یوبی‌سافت شود

بازی‌های جهان‌باز یوبی‌سافت طی یک دهه اخیر، تغییرات بسیار کمی به خود دیده‌اند و بازیکن همیشه با یک دنیای بزرگ برای گشتن، برج‌هایی برای فتح کردن و البته چندین ماموریت برای انجام دادن روبه‌رو بوده است. اما یوبی‌سافت با انتشار بازی Assassins’s Creed: Origins نشان داد که هنوز هم می‌تواند رنگی نو به کلیشه‌های تکراری ببخشد تا بازهم برای بازیکنان سرگرم‌کننده باشند. از این نظر عنوان Far Cry 5 بیشتر به عنوان قبلی این سری با نام Far Cry 4 شباهت دارد تا به عنوان AC: Origins اما این بازی اکنون با تغییراتی همراه شده است که به‌نظر برای آن لازم بود.

بتازگی توانستیم چند ساعتی در دنیای عنوان در دست ساخت Far Cry 5 به گشت و گذار بپردازیم که البته بیشتر آن صرف رانندگی با چندین وانت و فرار از ماشین‌های تا دندان مسلح فرقه مذهبی حاکم بر شهر Montana شد. بعد از این تجربه کوتاه متوجه شدیم که Far Cry 5 سعی دارد تا با ایجاد تغییراتی در این سری بازی توجه خود را بیشتر معطوف خلق درگیری‌ها و کشمکش‌هایی کند که تا پیش از این در این سری بازی و حداقل نه به این وسعت، وجود نداشته است.


برای کامل شدن نقشه بازی دیگر نیازی به بالا رفتن از برج‌های اسرارآمیز نخواهید بود

می‌توان گفت که طراحی عناوین جهان‌باز در حال حرکت به سمت جلو است. همانطور که در تیتر به آن اشاره شد در عنوان Far Cry 5 دیگر نیازی به بالا رفتن از برج‌ها برای باز کردن و تکمیل نقشه بازی نخواهید داشت. با تغییر این بخش اکنون کامل شدن نقشه از راه بهتر و طبیعی‌تری انجام می‌گیرد. مثلا شما می‌توانید با صحبت با مردم محلی و کسب اطلاعات و یا حتی با نگاه‌کردن به محیط بازی از طریق دوربینی که همراهتان است، نقاط مختلف را شناسایی کنید. خواندن یادداشت‌ها و کتاب‌های بجا مانده در محیط بازی نیز به شما در پیدا کردن غنیمت‌های مخفی شده در بازی، کمک خواهد کرد.

یکی از راه‌هایی که بنظر ما بسیار جذاب بود، نگاه کردن به علائم رانندگی کنار جاده بود. برای مثال اگر شما برای یک ثانیه به علامت “عبور آهو” که در کنار جاده نصب شده است، خیره شوید، نقشه بطور خودکار بروز شده و آن ناحیه به عنوان منطقه شکار آهو در نقشه ثبت خواهد شد.

البته این موضوع دقیقا مشابه با آن چیزی که در عنوان Zelda: Breath of the Wilds وجود دارد، نیست و این مورد به بازیکن کمک خواهد کرد که با آسودگی‌خاطر بیشتری در دنیای بازی Far Cry 5 به گشت‌وگذار بپردازد. شاید تنها نکته منفی در اینجا این باشد که ممکن است بازیکن در برخی موارد احساس کند که در جای درستی از بازی قرار ندارد و یا نیاز دارد تا بیشتر به آیکون‌های ثبت شده در نقشه متکی باشد تا آنچه که در محیط بازی می‌بیند.

دانلود 

وسایل نقلیه اکنون نقش پررنگ‌تری در بازی دارند

وسایل نقلیه تقریبا در تمامی عناوین سری Far Cry حضور داشته‌اند اما معمولا تنها برای رسیدن از نقطه‌ای به نقطه دیگر مورد استفاده قرار می‌گرفتند. نقشه بازی بسیار وسیع است و استفاده از این وسایل برای سفر در محیط بازی قطعا بهترین راه برای سپری کردن زمان نخواهد بود.

در این عنوان نیز همانند سایر بازی‌های این سری شاهد وسایل نقلیه بسیاری هستیم که البته چند مورد از آنها برای اولین‌بار است که شانس حضور در این سری را بازی را دارند. برخی از وسایلی که شاهد حضور آن هستیم عبارتند از: وانت، تراکتور، بالگرد، هواپیما، موتور چهارچرخ و البته ممکن است بنا به خواسته کاربران وسایل بیشتری هم در ادامه راه به آنها اضافه شود.

نکته مهم این است که برخلاف بازی‌های گذشته این سری، اکنون می‌توان به این وسایل و بنا به سلیقه خود سلاح‌هایی اضافه کنید تا برای پاکسازی پایگاه‌های دشمن و یا حتی از بین بردن دشمنان سرسخت بازی از آنها استفاده کنید. شما حتی می‌توانید با بازکردن بخش “گاراژ” ماشین‌ها وسایل نقلیه جدیدی بخرید و البته آنها را شخصی‌سازی کنید. در این گاراژ می‌توانید به وسایلی که قبلا بدست آورده‌اید نیز دسترسی داشته باشید. آن‌طور که به‌نظر می‌رسد قرار است شاهد نقش پررنگ‌تری از وسایل نقلیه در عنوان  Far Cry 5 باشیم.

دانلود 

آتش: خطرناک‌تر از همیشه

در چند بازی که اخیرا شانس تجربه آنها را داشته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ام، شاهد گشایش‌هایی بودم که آتش نقش اصلی را در آن ایفا  می‌کرد. بازی Divinity: Original Sin 2 یکی از این بازی‌ها بود. بازی دیگر یوبی‌سافت Assassin’s Creed: Origins که چندی پیش منتشر شد نیز از این قاعده مستثنی نبود. سیستمی که موجب شعله‌ور شدن اطراف می‌شد واقعا جالب بود. اینطور به‌نظر می‌رسید که تنها هدف از خلق اکثر دشمنانی که در قلعه‌ها بودند، آتش گرفتن و سوختن با روغن است و البته کاه‌هایی که در اطراف هر مشعل پخش شده بودند هم چیزی نبود که بتوان نادیده گرفت.

در بازی Far Cry 4 هم شاهد آتش‌سوزی بودیم ولی آتش زدن و شعله‌ور شدن در بازی Far Cry 5 و همچنین تماشای سرایت آن به اطراف، آنقدر برای من جذابیت داشت که دو ساعت از زمان خود را صرف آن کنم. نمیدانم شاید این تنها نظر من است، بهتر است خودتان با دیدن ویدیوی بالا این مورد را بررسی کنید.

اقدامات بازیکن علیه فرقه مذهبی، عامل پیشرفت در داستان بازی خواهد بود

به بازی Far Cry 5 سیستمی اضافه شده که Resistance Meter (میزان مقاومت) نام دارد و بر اساس خساراتی که به دشمن حاضر در شهر مونتانا وارد می‌کنید، پُر می‌شود. برای تکمیل این نوار می‌توانید پایگاه‌های دشمن را تصرف کنید، مراحلی به نام Guns for Hire را انجام دهید، مراحل فرعی را به سرانجام برسانید و یا حتی می‌توانید مناطق تحت سلطه دشمن را منفجر کنید. بعد از پُر شدن این نوار تا هر جای مشخص، باید منتظر یک گروه از سرسخت‌ترین دشمنان باشید که قصد جان شما را کرده‌اند.

هنوز مشخص نیست که آیا می‌توان از دست این گروه فرار کرد یا خیر، اما می‌دانیم به محض اینکه توسط آنها دستگیر شوید، باید یک مرحله داستانی اضافه را تجربه کنید و با چند سگ قوی جثه در مقر دشمن دست‌و پنجه نرم کنید. من هم در بخش چند نفره همراه با دوستان، از یک منطقه در مقابل چندین موج از دشمنان با کمک چند مسلسل و البته یک توپ جنگی دفاع کردیم. شاید این موضوع در هر بازی شوتری وجود داشته باشد ولی چیزی که موجب لذت‌بخش بودن آن می‌شد، تجربه آن همراه با دوستان بود.

در پایان هر نوار مقاومت، یک باس وجود دارد که با وارد کردن صدمات جدی به دشمنان در منطقه تحت نفوذ او می‌توانید به کارش پایان دهید. فکر می‌کنیم که هر منطقه در دنیای بازی Far Cry 5 یک رئیس منحصربه فرد دارد و هر کدام مربوط به یک فرقه متفاوت هستند که وظیفه حفاظت از منطقه خود را دارند.

دانلود 

گروگان‌هایی که آزاد می‌کنید ممکن است به کمکتان بیایند

بله باز هم شاهد وجود پایگاه‌های دشمن در این سری بازی هستیم. اصلا بدون وجود آنها نمی‌توان بازی را Far Cry خواند. هر چند که عنوان Far Cry 5 تاکید زیادی بر مبارزات گسترده دارد ولی همچنان مانند گذشته می‌توانید به سرعت آنها را تصرف کنید. در حین پاکسازی پایگاه‌ها دو انتخاب پیش رو دارید: می‌توانید گروگان‌ها را آزاد کنید که آنها هم ممکن است برای سپاسگذاری از شما یک اسلحه بردارند و به کمک شما بیایند که البته این مورد سر و صدای زیادی به‌پا خواهد کرد؛ یا اینکه آنها را به حال خود رها کنید تا آنطور که احتمالا برایشان مقدر شده، بمیرند. در هر صورت انتخاب با شماست.

 

طراحی بازی واقعی بنظر می‌رسد (بجز بخش حیات وحش)

دقیقا یادمان نمی‌آید که آخرین بار شهر Montana در کدام بازی به تصویر کشیده شد اما می‌توانیم بگوییم که یوبیسافت در طراحی این شهر به خوبی عمل کرده است. با وجود اینکه تنها چند نشانه از شهر واقعی Montana در محیط بازی وجود دارد، اما حس و حال غرب در این شهر به خوبی احساس می‌شود. سیستم ماهی‌گیری اضافه شده به بازی یکی از این موارد است. در طول بازی Far Cry 5 چند نمایشگاه و فستیوال عجیب برگزار می‌شود که البته از سنت و فرهنگ مردم شهر مونتانا نشات نگرفته و حتی برخلاف آن‌ها است.

یکی از علامت‌های که برخلاف بقیه برای من با اهمیت بود، مجسمه بزرگ گاو در بازی است که از روی مجسمه واقعی آن در شهر مونتانا طراحی شده است.

خیلی از محلی‌ها و مردم شهر مونتانا، مجسمه گاوی که در کنار جاده قرار گرفته است را به‌خوبی می‌شناسند. شاید طراحی و خلق این مجسمه در بازی Far Cry 5 اشاره چندان جالبی به دنیای واقعی نباشد اما همین هم برای من جذابیت دارد. همچنان به‌دنبال پیدا کردن تشابهات بیشتری بین دنیای بازی و شهر واقعی مونتانا هستم. تاکنون تنها شاهد دیدن خرس‌ها، درخت‌ها و مجسمه بزرگ گاو بوده‌ام و تا همینجا می‌توانم به شما بگویم که همه چیز خوب به‌نظر می‌رسد.

در آخر باید گفت که فعلا Far Cry 5 از برخی مشکلات فنی و افت فریم رنج می‌برد، اما با توجه به زمان باقی‌مانده تا انتشار بازی (سه شنبه ۰۷ فروردين ۹۷) می‌توان امیدوار بود که با اثری پولیش‌شده و بهینه طرف باشیم.

منبع : سایت پردیس گیم

کانال رسمی گیمنت سورنا

۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5 6 ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5 6 ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5 6 ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5  ۶ ویژگی مهمِ Far Cry 5 
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید