Apple برنامه اجرای بازی‌های Steam روی سیستم‌های عامل iOS را بلاک می‌کند

0
399
Apple برنامه اجرای بازی‌های Steam روی سیستم‌های عامل iOS را بلاک می‌کند
Apple برنامه اجرای بازی‌های Steam روی سیستم‌های عامل iOS را بلاک می‌کند

اوایل این ماه، Valve برنامه‌ای رسمی به نام Steam Link را که به کاربران امکان اجرای بازی‌های استیم روی تلفن‌های هوشمند را می‌دهد، منتشر کرد. هفته پیش، این برنامه برای آندروید عرضه شد، در حالی که برای سیستم عامل iOS این اتفاق نیفتاد. حال، Valve دلیل این مسئله را توضیح می‌دهد:

 به نقل از سایت kotaku، طبق خبر ارسالی Valve به Kotaku، شرکت Apple در ابتدا این برنامه را تایید کرد؛ اما پس از مدت کوتاهی، این شرکت بزرگ دنیای تکنولوژی، آن را از تایید خود خارج کرد.

Valve گفت: “در روز چهارشنبه، ۹ می (مطابق با ۱۹ اردیبهشت)، Valve اخبار این برنامه را منتشر کرد. اما کمی بعد، Apple به دلیل تداخل برنامه Steam Link با قوانینی که ادعا شده توسط تیم اصلی بررسی به آن پی برده نشده، تایید آن را لغو کرد.”

Valve درخواست بازنگری در این تصمیم را داشت، چرا که برنامه Steam Link فقط یک برنامه کنترل از راه دور بر اساس LAN است؛ چیزی که شبیه آن را می‌توان در App Store به وفور پیدا کرد. اگرچه، ظاهرا این دلیل برای Apple کافی نبوده، چرا که این شرکت درخواست Valve را رد کرده است. حالا این برنامه برای سیستم عامل iOS در برزخ بلاتکلیفی قرار گرفته است. اگرچه Valve اضافه کرد که “ما امیدواریم Apple در آینده در مورد این تصمیم خود بازنگری داشته باشد.”.

فعلا، ساخته دست Valve توسط شرکت سازنده یک پلتفرم بزرگ و مهم رد شده است، و دلیل این امر نیز واضحا مشخص نیست. اگرچه که این اتفاق کاملا جدید نبوده، و مشابه آن در دنیای دیجیتال زیاد رخ داده است، اگرچه تمامی آنها هم مثل این قضیه، دلیلشان مشخص نبوده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید