آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

0
654
آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟
آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟کاراکتر Aloy از بازی Horizon Forbidden West لایق نقد‌های بهتری است. شما درباره این موضوع چطور فکر می‌کنید؟ در ادامه می‌خواهیم نظر Antony Terence نویسنده وبسایت SuperJump را درخصوص Body Shaming یا تمسخر ظاهر شخصیت بازی‌های ویدیویی بخوانیم.

اخیرا تریلر بازی Horizon Forbidden West مرا تحت تأثیر قرار داد. اولین گیم‌پلی آن مکانیک‌های ظریف و برجسته‌ای را نشان می‌دهد که براساس یک فرمول اکشن ماجراجویی قدرتمند ساخته شده‌اند. سازنده بازی (استودیو Guerilla) در حال حاضر نشان داده که آن‌ها بیشترین استفاده را از قدرت پلی استیشن ۵ می‌کنند تا مدل‌ها و محیط‌های شخصیت را به میزان قابل‌توجهی از واقع‌گرایی برسانند. اما اینجاست که موضوع کمی بهم می‌ریزد.

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟
آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

قهرمان بازی، Aloy، بنظر می‌رسد که خودش تحت یک بازنگری جزئی در چهره‌اش توسط استودیو قرار گرفته. جزئیات با وجود تجربه موفق و خوب Horizon Zero Dawn در پلی استیشن ۴ حالا کاملاً مشخص و بهتر است. در حالی که کاملاً مطمئن نیستیم که نحوه نورپردازی بازی یا مدل شخصیت تغییر کرده، اما او همچنان یک ماشین کشتار کاریزماتیک در این صنعت است.

تریلر جدید از بازی تاکنون مورد توجه منتقدان و گیمر‌ها قرار گرفته. اما برخی نیز شروع به شوخی و اعتراض به سمت پف گونه‌های Aloy کرده‌اند. به هرحال عصر ارتباطات است و هیچ چیز نمی‌تواند از نگاه تیزبین گیمر‌ها در امان بماند.

بعد‌ها توئیت‌های بسیاری بعلاوه تصاویر ساخته شده توسط طرفداران در اینترنت پخش شد که نظرات در این باره بسیار زیاد است. نظر طرفداران این است که Aloy بسیار حالت مردانه به خود گرفته است. زیرا از طرفی انتظارات کلیشه‌ای موجود از زن در بازی‌های ویدئویی را برآورده نمی‌کند و از طرفی دیگر انتظار داشتن از شکل و شمایل هر زن بصورت قلبی و کمری به باریکی مداد، یک چیز کاملا ناپسند دیگر است.

در دنیای بازی‌های ویدئویی کدام کاراکتر زن، صفات واقعی زنانه را به دوش می‌کشد؟ به دلایلی بعضی از مردان پاسخ کوتاهی به آن دارند. تمامی این هجمه‌ها باعث شد دوباره یاد همان بحث کهنه و انتقادات همه‌جانبه از کاراکتر Abby’s در سری بازی‌های The Last of Us Part ۲ بیفتیم. آیا اینکه در قرن بیست و یکم خواهان پذیرش انواع تصویر‌های واقع‌گرایانه از زنان باشیم خواسته زیادی است؟

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟
آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

آیا قهرمانان بازی‌های ویدئویی نیز باید از پس دفاع کردن از خود برآیند؟

کاراکتر Abby از بازی The Last of Ss Part II، با انتقاد از اینکه زیادی هیکل مردانه و گاوچران‌گونه دارد از نظر منتقدان جزو بانوان برجسته‌ای است که علی‌رغم داشتن قدرت باورنکردنی بدنی، دارای ویژگی‌های ظریف روحی هستند. برخلاف جادوگرانی که برای جنگیدن از تکه‌های زره ​استفاده می‌کنند، بدن عضلانی و پرهیبت به قدرت جنگی او اعتبار می‌بخشد.

او این بدن و عضله‌ها را با سال‌ها تلاش بدست آورده که با این حال، برخی از مردان در اینترنت این بدن دست‌نیافتنی را یک مشکل بزرگ برای او می‌دانند. البته ظاهرا اینکه Abby مسئول مرگ یکی از شخصیت‌های اصلی بازی نیز هست، در جهت دادن به دیدگاه‌های سمی آن‌ها در مورد ظاهر او نیز بی‌تاثیر نبوده است.

اما حدس بزنید چه شده است؟ هیکل Abby (حداقل تا حدی) بر اساس شخصیتی در دنیای واقعی ساخته شده. البته این واقعیت برای پراکنده کردن منتقدان خودساخته سمی کار چندانی نکرد و آن‌ها همچنان به انتقاد ادامه می‌دهند. حتی برخی اصرار داشتند که Abby فقط در صورت ترنس بودن قادر به داشتن چنین بدن و هیکلی است. از نظر آن‌ها این عضلات شبیه به عضلات مردانه هستند.

این مورد حقیقت زشتی را آشکار می‌کند و آن هم این است که این رسانه‌ها همیشه مجموعه محدودی از انواع بدن را روی شخصیت‌های خود قرار داده و اکنون هم این تفاوت از سوی جامعه‌ای که قبلا چنین چیزی ندیده، پذیرفته واقع نمی‌شود.

استقبال تفرقه‌انگیز از Aloy نیز یادگار همان زخم بهبود نیافته قبلی است

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟
آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

در حالی که ساخت هیکل Aloy متناسب با قالب (زیرکانه، اما خطرناک) بازی است، بنظر می‌رسد که او حالا وزن و هیکل نوجوانی خود را از دست داده و کمی وزن اضافه کرده است. البته این موضوع حتی در فاصله زمانی شش ماهه بین Horizon Zero Dawn و دنباله آن غیرممکن نیست. این چیزی بود که من حتی به عنوان یک مسئله با آن برخورد نکردم. با توجه به اینکه اکثر ما در حال سپری کردن یک بیماری پاندمی جهانی هستیم حداقل دچار این اضافه وزن شده‌ایم.

حال شاید یک بازی ویدئویی در جهت فرهنگ‌سازی و عادی‌سازی این موضوع پیش‌قدم شده است. صادقانه بگویم که در طول این بیماری افزایش وزن کمترین مشکل ما بود. اکنون اضافه‌وزن Aloy از نظر من او را حتی قابل پذیرش‌تر و انسانی‌تر از قبل کرده است. متأسفانه برخی از طرفداران می‌خواهند او را در همان کلیشه‌های سابق که از نظر خودشان قابل قبول است، دوباره ببینند.

در آرزوی تغییراتی مثبت

لوسی او براین از IGN در دفاع از حرکت اخیر گوریلا گیمز در مقاله‌ای گفته بود:این همان اتفاق ساده‌ای است که زن زندگی شما وقتی وزن اضافه میکند اتفاق می‌افتد. من از این که روزنامه‌نگاران حوزه بازی و سازندگان بازی مجبورند از یک شخصیت‌مجازی در برابر سخنان نفرت‌پراکنانه و تحقیرآمیز در مورد بدن دفاع کنند شوکه شده‌ام.

در حالی که شاهد پیشرفت رو به رشد از لحاظ کیفیت و گرافیک واقع‌گرایانه بازی‌ها با یک شیب ثابت هستیم، اما متاسفانه شاهد این هم هستیم که تعصب روی عقاید گذشته و نیز غرور بی‌مورد به همان میزان رشد کرده است. با این حال معتقدم این نظرات در جایی که بتوان آن‌ها را استدلال کرد (تا حدی) بهتر است.

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟
آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

زیرمجموعه سمی گیمر‌هایی که خود را خدایان سفیدپوستی می‌دانند که همچنان به استاندارد‌های غیر واقعی گذشته وفادارند، در صنعت بازی‌های ویدیویی فراگیرند. آن‌ها هنوز هم معتقدند که می‌توانند چگونگی حضور و تاثیر زنان در روند داستان را تعیین کنند و تصور می‌کنند که زن، فقط به عنوان یک قطعه تزئینی برای هیجان بخشیدن به بخشی از بازی و استفاده‌های جنسی می‌تواند در آن حضور داشته باشد.

برخی هنوز هم نمی‌توانند ببینند که برای موفقیت و خلاقیت یک عنوان بلندپروازانه نسل بعدی، بهتر است به سازندگان با استعداد اعتماد کرد و این مسئله که اضافه کردن چند کیلو، باعث نمی‌شود که یک زن ظاهری مردانه داشته باشد.

از نظر من، موضوع زن‌ستیزی همچنان مشکلی است که باید در بازی حل شود و در این راه گیمر‌های صاحب‌نامی که فکر می‌کنند فقط باید از آن‌ها خواسته شود تا تلاش‌های خیرخواهانه برای آگاه‌سازی عموم بردارند، باید الان به میدان بیایند. سازندگان هم باید هر زمان که سعی در ساختن کاراکتر‌هایی برای بازی‌های خود می‌کنند، قالب‌های مرسوم و کلیشه‌ای را بشکنند و باید از اینکه با واکنش طرفداران روبه‌رو شوند واهمه نداشته باشند.

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟
آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

نمایش‌های واقع‌گرایانه Abby و Aloy شروع خوبی برای این موضوع است. اما ما به چنین پرچمدارانی در بازی‌های آینده خیلی بیشتر از آنچه تاکنون شاهدش بودیم نیاز داریم. بعنوان مثال: شهرت لارا کرافت از Tomb Raider برای دهه‌ها با انتظارات بیش از حد مردانه از آنچه که در نظر آن‌ها از زنان قوی بود، سر و کار داشته است و این چندان درست نیست.

از بین بردن ریشه‌های سرسخت تعصب و باور‌های غلط چندان راحت نیست، و این امر به خصوص در بازی‌های ویدئویی نیز آسان نخواهد بود. گیمر‌ها روزی از این باور‌های غلط که در جامعه رواج بسیاری یافته خلاص خواهند شد و امیدواریم روزی بیاید که زنان تنها به خاطر ویژگی‌های جنسی خود بخشی از روایت داستان نباشند.

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟ آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟ آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟ آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟ آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟ آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟ آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید