بازی‌های شوتر اول شخصی FPS که در پنج سال اخیر دست کم گرفته شده‌اند!

0
709
بازی‌های شوتر اول شخصی FPS که در پنج سال اخیر دست کم گرفته شده‌اند!
بازی‌های شوتر اول شخصی FPS که در پنج سال اخیر دست کم گرفته شده‌اند!
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

بازی‌های شوتر اول شخصی FPS که در پنج سال اخیر دست کم گرفته شده‌اند! شوترهایی که باید شانس دوباره به آن‌ها داد.

نشانه گیری با دقت و ظرافت و شلیک کردن یکی از لذت بخش‌ترین و دوست داشتنی‌ترین کارهایی است که بازی‌های ویدیوئی در سال‌های اخیر به گیمرها ارائه داده‌اند. بنابراین ما هم در لیون تک این موضوع را وظیفه خود دانستیم تا چند مورد از بهترین بازی‌های شوتر اول شخص یا FPS که در پنج سال اخیر منتشر و دست کم گرفته شده‌اند را به شما معرفی کنیم.

طبیعتاً با عرضه عناوین بسیاری که امروزه شاهد آن‌ها هستیم، برخی از بازی‌های تازه وارد از قلم خواهند افتاد و گیمرهایی زیادی متوجه حضور این بازی‌ها نخواهند شد. نمی‌توان انتظار داشت که یک بازی خوب به تنهایی به مرور زمان حضور خود را پررنگ‌تر کند، پس بیاید با هم به بررسی چند عنوان هیجان انگیز در سبک شوتر اول شخص که طی پنج سال اخیر توجه زیادی به آن‌ها جلب نشده، بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

۱. بازی Lovely Planet Arcade (2016)

بازی Lovely Planet Arade 2016 در سبک شوتر اول شخص
بازی Lovely Planet Arade 2016 در سبک شوتر اول شخص

بازی Lovely Planet Arcade را می‌توان یک نسخه ضعیف شده در سبک شوتر اول شخص با محور افقی مثل بازی DOOM خطاب کرد، جهان این بازی مملو از تله‌ها و دشمنان متفاوت و معماهای راز آلود است. تنها کافیست برای کسری از ثانیه در دید دشمن قرار بگیرید و کارتان تمام است. تنها با آهسته راه رفتن و یک شات گان، با نشانه گیری دقیق و به خاطر سپردن محل دشمنان موفقیت برای شما حاصل خواهد شد و جان سالم به در می‌برید. احتمالاً فکر می‌کنید این بازی خسته کننده باشد، اما اینطور نیست.

یک ریتم نامرئی در مراحل بازی وجود دارد که آن را شبیه نواختن درامز کرده است، اما با این تفاوت که در اینجا درام شات گان و ریتم هم یک موسیقی جذاب در سبک کارتون‌های مرگبار است.

در بازی Lovely Planet Arcade دشمنان مختلفی حضور دارند، برخی از آن‌ها زمانی که شلیک می‌کنید شما را به محل خود Teleport می‌کنند و برخی دیگر نیز در صورت تیر خوردن زمان را متوقف می‌سازند. در ادامه می‌توانید چند تصویر از گیم پلی این بازی را مشاهده کنید.

(برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

۲. بازی House of the Dying Sun (2016)

بازی House of the Dying Sun 2016 در سبک شوتر اول شخص
بازی House of the Dying Sun 2016 در سبک شوتر اول شخص

بازی House of the Dying Sun 2016 یک بازی فضایی در سبک شوتر اول شخص است که در آن نبرد فضاپیماهای جنگی را تجربه خواهید کرد. اما توجه داشته باشید که این بازی یک شبیه ساز (Simulator) پرواز نیست و در به صورت Arcade طراحی شده است.

کنترل این بازی تقریباً شبیه به بازی‌های FPS، سریع و خشن است. نبردهای بسیار سنیگن و دشواری را در این بازی تجربه می‌کنید و گاهی ناچار می‌شوید تا به سبک Kamikaze (تصادف عمدی با هواپیمای پر از بمب برای منفجر کردن جنگنده دشمن) وارد عمل شوید.

Andy Chalk درباره بازی House of the Dying Sun 2016 چنین گفته است: «خلبانانی که حین پرواز از جنگنده خود خارج می‌شوند (Eject) به اسارت در نمی‌آیند، بلکه می‌میرند! کارگرها و غیرنظامیانی که در صفینه‌ها حضور دارند نیز خواهند مرد. رویدادهای جنگی مانند مثال‌های تاریخی خواهند بود که می‌توان آن‌ها را جنایات جنگی خطاب کرد.

تمام این افراد در جهت بقای گارد سلطنتی و واحدهای نظامی متعصبی که در حال حاضر تحت فرمان من هستند، مثل یک اهداف جایزه خواهند بود». در ادامه می‌توانید تصاویر گیم پلی این بازی را مشاهده کنید.

(برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

۳. بازی LawBreakers (2017)

بازی LawBreakers 2017 در سبک شوتر اول شخص
بازی LawBreakers 2017 در سبک شوتر اول شخص

برای تجربه بازی LawBreakers 2017 دیگر دیر شده است اما نمی‌توان از خوبی‌های این بازی کاراکتر محور در سبک شوتر اول شخص صرف نظر کرد. حرکات سریع، پرش‌های بلند، مبارزات میدانی بسیار سخت از جمله عنصرهای اصلی این بازی هستند. عنوان مذکور ابتدا در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و به صورت مستقیم قصد رقابت با عنوان پرطرفدار Overwatch را داشت. اما با گذشت زمان و عرضه عناوین دیگری نظیر PUBG که سر و صدای زیادی به پا کرده بود، شانس LawBreakers کمتر و کمتر می‌شد.

در نهایت این عنوان در سپتامبر سال ۲۰۱۸ برای همیشه خاموش شد و دیگر نمی‌توانیم آن‌ را بازی کنیم. اما باید بگوییم که این بازی یکی بهترین‌ها در سبک FPS بود. در ادامه می‌توانید چند تصویر از گیم پلی این بازی را مشاهده کنید.

(برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

۴. بازی Rage 2 (2019)

بازی Rage 2 2019 در سبک شوتر اول شخص
بازی Rage 2 2019 در سبک شوتر اول شخص

عنوان Rage 2 را نمی‌توان یکی از بازی‌هایی که دست کم گرفته شده خطاب کرد، اما در سبک شوتر اول شخص تجربه لذت بخشی را ارائه می‌کند که ارزش حضور در لیست امروز را دارد. به غیر از داستان و ماهیت تکراری این بازی، نمی‌توان از تجربه FPS لذت بخش آن صرف نظر کرد. مبارزات این بازی زیاد چالش برانگیز نیستند اما صحنه‌های بسیار خشن و خون آلودی را ایجاد می‌کنند که خشم کاراکتر را می‌توان احساس کرد.

با استفاده از لانچر Grav Dart می‌توانید دشمنان یا اشیا دیگر را بگیرید مثل یک نارنجک به اطرف پرتاب کنید، لانچر موشک با قابلیت نشانه گیری خودکار روی هدف و زره پوش مخصوص Hyper Cannon که در کسری از ثانیه گوشت دشمنان را به مایع تبدیل می‌کند از جمله دیگر قابلیت‌های شگفت انگیز در بازی Rage 2 هستند.

حال تمام این موارد را با حرکات تاکتیکی، جا خالی دادن‌های حرفه‌ای، ترفندهای حرکت آهسته، حملات سلاح سرد قدرتمند، کامیون‌های بسیار بزرگ و ماشین گان‌های قوی ترکیب کنید، حال شما یک موتور آشوب بسیار عالی را در دستان خود خواهید داشت. این‌ها را می‌توان تجربه لذت بخش در شوتر اول شخص نامید. در ادامه می‌توانید تصاویر گیم پلی بازی مذکور را مشاهده کنید.

(برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

۵. بازی Rising Storm 2: Vietnam – Green Army Men (2019)

بازی Rising Storm 2: Vietnam - Green Army Men 2019 در سبک شوتر اول شخص
بازی Rising Storm 2: Vietnam – Green Army Men 2019 در سبک شوتر اول شخص

بازی Green Army Men ابتدا به عنوان یک نسخه رایگان که توسط جامعه پلیرهای بازی آنلان و جنگی ۶۴ نفره استودیوی Tripwire به مناسبت کریسمس ساخته شده بود، عرضه شد. بعد از گذشت مدتی این عنوان در قالب یک بسته الحاقی برای بازی Rising Storm 2: Vietnam با سبک شوتر اول شخص در دسترس قرار گرفت.

با این بسته الحاقی روی نقشه بسیار بزرگ de_rats_style و سایربخش‌های بازی تغییراتی اعمال می‌شود. به عنوان یکی از مهم‌ترین تغییری که با این DLC ایجاد می‌شود می‌توان به تغییر شکل سربازها اشاره کرد که به شکل کارتون‌ داستان اسباب بازی‌ها می‌شوند.

سربازهای اسباب بازی تا حد زیادی حال و هوای خشک و جدی این بازی را کاهش می‌دهند و آن‌ را سرگرم کننده‌تر می‌کنند، اما مکانیک اصلی بازی در مبحث تیراندازی و نشانه گیری و سایر حرکات مبارزه‌ای همانند نسخه اصلی باقی خواهند ماند. در ادامه می‌توانید تصاویر گیم پلی این بازی را مشاهده کنید.

(برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

۶. بازی Dread X Collection: The Hunt (2021)

بازی Dread X Collection: The Hunt 2021 در سبک شوتر اول شخص
بازی Dread X Collection: The Hunt 2021 در سبک شوتر اول شخص

بازی Dread X Collection: The Hunt 2021 یکی بهترین بازی‌های ترسناک به سبک شوتر اول شخص است که از هفت بازی کوچک‌تر تشکیل شده است و امیدواریم که با بازگشت این مجموعه پس از یک دهه، گیمرها هنوز این عنوان و توسعه دهندگان آن را به خاطر داشته باشند.

هریک از بازی‌های این مجموعه به شیوه متفاوتی المان‌های بازی‌های ویدیوئی ترسناک را ارائه می‌کنند. بازی The Fruit از این کالکشن با سیستم بارگیری اسلحه (Reload) واقع گرایانه، سبب دست و پا زدن و متزلزل شدن دشمن شده و تهدید جدی‌تری را روی آن‌ها تحمیل می‌کند. بازی Rose of Mear با سیستم Ragdoll و هندسه بی‌شکل و اساس بازی‌های ویدیوئی سر و کار دارد و یک فضای سورئال و ناراحت کننده را برای بقا ایجاد می‌کند.

بازی Ektena 64 از یک بازی شکاری قدیمی الهام گرفته تا کمی وحشی‌گری را در قالب یک عنوان ترسناک ارائه کند. تمام بازی‌های این مجموعه یک تهدید جدی محسوب می‌شوند و نشان دهنده این هستند که در دنیای شوتر اول شخص فضای بسیار زیادی برای ساخت بازی‌های متفاوت وجود دارد که هنوز کشف نشده است. در ادامه به چند تصویر از گیم پلی این بازی نگاهی داشته باشید.

(برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

۷. بازی Anger Foot (در حال ساخت)

بازی Anger Foot 2020 در سبک شوتر اول شخص
بازی Anger Foot 2020 در سبک شوتر اول شخص

استودیوی ۷dfps سال گذشته از عنوان جدید و هیجان انگیزی به نام Anger Foot در سبک شوتر اول شخص رونمایی کرد که همچنان در دست ساخت قرار دارد. روند این بازی بسیار پرسرعت بوده و در آن با لگدزدن به درب‌هایی بر سر راه شما قرار گرفته‌اند به تمساح‌هایی خواهید رسید که با چوب بیس‌بال دکوراسیون صورت آن‌ها را نابود می‌کنید.

موسیقی متن بازی هماهنگ با خشم و سرعت شما در روند بازی تغییر می‌کند و زمانی که به درب بعدی می‌رسید آرام می‌شود تا با ضربه زدن شما مجدداً منفجر شود. عالی نیست؟ تجربه‌ای موزیکال شبیه به بازی DOOM!

هر ضربه‌ای که بزنید کشنده خواهد بود، فرقی ندارد یک تلویزیون را به صورت یک پرنده بکوبید یا ضربه را مستقیم به خودشان وارد کنید. زمانی که تفنگ آن‌ها روی زمین باشد می‌توانید آن‌ها را بردارید، اما امکان بارگیری مجدد برای اسحله‌ها وجود ندارد. بنابراین اگر خشاب شما خالی شود باید تفنگ را رها کنید و با مشت و لگد زدن به مبارزه ادامه دهید. عنوان مذکور هنوز در دست توسعه قرار دارد و زمان دقیقی برای انتشار آن اعلام نشده است. در ادامه می‌توانید تصاویر منتشر شده از گیم پلی آن را مشاهده کنید.

(برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

۸. بازی Receiver 2 (2020)

بازی Receiver 2 2020 در سبک شوتر اول شخص
بازی Receiver 2 2020 در سبک شوتر اول شخص

الماس‌های پنهان دنیای بازی‌های شوتر اول شخص از بازی Receiver 2 که سال گذشته معرفی شد و نسخه پیشین آن که به سال ۲۰۱۲ مربوط می‌شود، بهتر نخواهند شد. این بازی به شدت ساده است، بین ساختمان‌هایی که به صورت رویه‌ای ایجاد می‌شوند گشت می‌زنید و به پهپادهای در حال پرواز شلیک می‌کنید. اسحله‌های واقعی نظیر Glock و M1911 و Desert Eagle و برخی دیگر در این بازی به خوبی شبیه سازی شده‌اند.

تقریباً هر حرکتی از ضربه زدن با چکش، کنار گذاشتن تجهیزات ایمنی و بارگیری مجدد خشاب اسلحه دستور مجزای خودش را دارد. پس از چند ساعت بازی کردن یاد خواهید گرفت چطور مثل یک بازیکن حرفه‌ای از اسحله خود استفاده کنید. در مجموع می‌توان گفت که Receiver 2 یک عنوان قابل تحسین است که ارزش تجربه کردن را دارد. در ادامه می‌توانید چند تصویر از گیم پلی آن را مشاهده کنید.

(برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

سخن پایانی

با هشت مورد از بازی‌هایی که در سبک شوتر اول شخص (FPS) با کم توجهی گیمرها رو به رو شده بودند، آشنا شدیم. امیدواریم که با مقاله امروز توانسته باشیم تا بازی جدیدی را برای آن دسته از کاربران که به تنوع نیاز دارند، معرفی کرده باشیم. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم، اگر هر یک از بازی‌‌های فوق را تجربه کرده‌اید خوشحال می‌شویم که دیدگاه شما راجع به آن را بدانیم. پس حتماً نظرات خوب خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS بازی‌های شوتر اول شخصی FPS
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید