ترک‌های عجیبی که بر روی شیشه دوربین آیفون X اپل ظاهر می‌شوند

0
640
ترک‌های عجیبی که بر روی شیشه دوربین آیفون X اپل ظاهر می‌شوند
ترک‌های عجیبی که بر روی شیشه دوربین آیفون X اپل ظاهر می‌شوند

از ماه ژانویه، اوایل سال ۲۰۱۸ موضوعی در انجمن های اپل در حال رشد است. به نظر میرسد پوشش شیشه ای که در گوشی آیفون X اپل از دوربین های دوگانه آن در پشت محافظت می کند، ترک های عجیبی دارد. بله شما هم الان به این فکر میکنید که اگر گوشی را بر روی سطح سختی بگذارید، شیشه های آن ترک خواهد خورد. اما بسیاری از کاربران آیفون ۱۰ اصرار دارند که اعلام کنند هرگز گوشی خود را بر روی سطوح تیز و سخت و خشن قرار نداده اند.

AppleCare+ برای تعویض پوشش دوربین آیفون ۱۰ هزینه ۹۹ دلاری از کاربران میگیرد و اگر گوشی شما به هر دلیلی تحت پوشش گارانتی نیست، برای تعویض این شیشه باید به فروشگاه اپل ۵۴۹ دلار پرداخت کنید. اما سوالی که اینجا مطرح می شود اینست که اگر گوشی شما هرگز نیفتاده، پس چه چیزی باعث ایجاد ترک در شیشه محافظ دوربین شده است؟  اپل اعلام کرده است که دمای محیط در هنگام استفاده از آیفون ۱۰ باید بین صفر تا ۳۵ درجه باشد و در حالت عادی بین -۲۰ تا ۴۵ درجه. برخی از کاربران در انجمن اپل اعلام کرده اند که در شرایط سردتری از حدودی که این کمپانی تعیین کرده است با آیفون ۱۰ هزار دلاری خود کار کرده اند اما هیچکونه آسیبی بر روی دستگاه خود مشاهده نکرده اند.

یکی از کاربران انجمن اپل گفته است:

شاید این موضوع ربطی به آب و هوا نداشته باشد. این قطعاً یک عیب در طراحی/جنس گوشی است. دلیل این ترک ها هر چه که بوده است، اپل مسئول قضیه است. با وجود وجه بدی که این شرکت در هفته اخیر پیدا کرده است، وقتی معلوم شد این کمپانی از خم شدن آیفون ۶ و ۶ پلاس خبر داشته و تصمیم گرفته که هیچ حرکتی انجام ندهد، اپل باید در مورد این موضوع کاملاً شفاف سازی کند.

کاربری دیگری پس از دیدن تصویر خراش دوربین کاربر دیگری گفته است که من هم دقیقاً چنین ترکی در همان نقطه از محافظ دوربینم را دارد. او اعلام کرده که گوشی را قبل از کریسمس خریداری کرده و حالا با این مشکل مواجه شده است. این در حالیست که تمام مدت گوشی محافظ داشته و هرگز زمین نخورده است. پس از آنکه اپل استور به او گفته است برای تعویض کاور باید هزینه ۵۴۹ دلار پرداخت کند، بسیار ناامید شده و خودش و خانواده اش قصد دارند دیگر گوشی آیفون خریداری نکنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید