دیسکورد به پلی استیشن ۵ می‌آید

0
274
کانال تلگرام سورنا

دیسکورد به پلی استیشن ۵ می‌آید .همکاری سونی و Discord به معنی عرضه این پیام رسان برای پلی استیشن ۵ است؟ با توجه به شروع همکاری این دو شرکت گفته می‌شود که پلی استیشن میزبان پیام رسان Discord خواهد بود.

روز گذشته خبری بسیار بزرگ برای گیمرهای کنسول پلی استیشن ۵ منتشر شد، ظاهراً شرکت سونی همکاری جدیدی با شرکت Discord آغاز کرده است. براساس اطلاعات منتشر شده اینطور به نظر می‌رسد که سرانجام دعاهای کاربران پلی استیشن مستجاب شده و پیام رسان Discord که از محبوبیت بسیار بالایی بین گیمرها برخودار است برای این PS5 نیز عرضه خواهد شد.دیسکورد به پلی استیشن ۵ می‌آید

 دیسکورد به پلی استیشن 5 می‌آید
دیسکورد به پلی استیشن ۵ می‌آید

اول از همه چیز باید به این نکته اشاره کنیم که همکاری جدید این دو شرکت بدین معنا نیست که سونی قصد سرمایه گذاری در Discord دارد یا می‌خواهد آن را بخرد، تنها هدف این همکاری ادغام این پیام رسان برای پلتفرم PS5 است. این دو شرکت تنها تصمیم دارند تا مسیر ارتباطی طرفداران خود را هموارتر کنند تا دیگر نیازی به استفاده از اپلیکیشن‌های خارج از اکوسیستم پلی استیشن وجود نداشته باشد.

دیسکورد بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر دارد

پیام رسان Discord براساس آخرین آمار اعلام شده، دارای بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر است که اغلب آن‌ها گیمر هستند، بنابراین می‌توان گفت که با عرضه این اپلیکیشن برای پلی استیشن ۵ حتماً این شرکت نیز سود خواهد برد. اما هنوز دقیقاً مشخص نیست که کدام یک از قابلیت‌ها و امکانات این پیام رسان راهی PS5 خواهند شد. آیا نسخه کنسولی یک نسخه کامل خواهد بود؟

اگر اینطور باشد، پلی استیشن قرار است چطور از قابلیت‌ چت متنی پشتیبانی کند؟ همانطور که می‌دانید تایپ کردن با استفاده از کنترل و Joystick و انتخاب کردن تک تک حروف برای نوشتن تنها یک جمله کار بسیار سخت و خسته کننده‌ای است.

نسخه کنسول چطور خواهد بود؟

آیا نسخه کنسولی فقط شامل قابلیت چت صوتی خواهد بود؟ احتمال به وقوع پیوستن این فرضیه از مورد قبلی بیشتر است، اما در هر صورت باید صبور باشیم تا ببینیم نتیجه همکاری این دو شرکت بزرگ چه خواهد بود. مدتی پیش شرکت مایکروسافت با پیشنهادی میلیون دلاری قصد داشت شرکت Discord خریداری کند که با مخالفت این شرکت مواجه شد، اکنون با آغاز همکاری سونی و Discord احتمال می‌رود که مایکروسافت نیز چنین رویکردی را پیش بگیرد.

دیسکورد به پلی استیشن ۵ می‌آید

اما اگر این پیام رسان تنها برای پلی استیشن ۵ عرضه شود، می‌توان آن را یک مزیت بسیار خوب نسبت به کنسول‌های Xbox Series X و Xbox Series S دانست. براساس صحبت‌های سونی، نسخه کنسولی این پیام رسان تا سال ۲۰۲۲ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.


دیسکورد به پلی استیشن می‌آید – پلتفرم محبوب چت در کنسول محبوب سونی

اتفاق رایجی نیست که پلتفرم‌های گفت و گوی متنی راهی به کنسول‌های بازی پیدا کنند اما این موضوع در حال تغییر است چرا که قرار است دیسکورد به پلی استیشن اضافه شود. جیم رایان، مدیرعامل سونی در خبری اعلام کرده است که این کمپانی ژاپنی در همکاری با دیسکورد، این پلتفرم را در اوایل سال ۲۰۲۲ به اکوسیستم پلی استیشن اضافه خواهد کرد. این خبر خوبی برای پلی استیشن گیمرهاست.

سالهاست که طرفداران پلی استیشن از سونی برای پشتیبانی پلی استیشن از دیسکورد درخواست شدید خود را اعلام کرده‌اند و حالا بعد از انتظاری طولانی آنها به خواسته خود خواهند رسید. البته این همکاری در مراحل اولیه به سر می‌برد بنابراین اطلاعات در رابطه با این همکاری هنوز محدود است.

دیسکورد به پلی استیشن ۵ می‌آید

دیسکورد به پلی استیشن در اوایل ۲۰۲۲ اضافه می شود

البته لازم به ذکر این نکته است که این صرفا یک همکاری میان سونی و دیسکورد است و قرار نیست سونی پلتفرم دیسکورد را از آن خود کند و ادغام این دو پلتفرم به معنای ادغام دو کمپانی نیست. سونی و دیسکورد صرفا قصد دارد طرفداران دو پلتفرم ارتباط راحت‌تری با خود داشته باشند بدون آنکه نیاز باشد گیمرها اکوسیستم پلی استیشن را ترک کنند.

دیسکورد و ۱۴۰ میلیون کاربر این پلتفرم نیز از این همکاری نفع‌هایی خواهند برد. اما از آنجایی که مشخص نیست چه ویژگی‌هایی از دیسکورد قرار است به پلی استیشن راه پیدا کند، میزان منفعت آنها هنوز مشخص نیست.

دیسکورد به پلی استیشن ۵ می‌آید

اگر قرار باشد تمامی قابلیت‌های دیسکورد به پلی استیشن اضافه شود، سوال اینجاست این اتفاق در مورد گفت و گوی متنی چگونه رخ می‌دهد. مسلما استفاده از کنترلر برای انتخاب کرکترها در کیبورد مجازی کاری سخت و عذاب آور است. اینها مسائلی هستند که گذشت زمان مشخص خواهد کرد. خبر خوب برای اکس باکس گیمرها این است که مایکروسافت نیز به زودی به توافقی با دیسکورد خواهد رسید. که اگر چنین اتفاقی صورت نگیرد پلی استیشن و طرفدارهایش یک مزیت دیگر به رقیب در اختیار خواهند داشت.

دیسکورد به پلی استیشن ۵ می‌آید دیسکورد به پلی استیشن ۵ می‌آید
کانال تلگرام سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید