رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران

0
980
کانال تلگرام سورنا

رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران

رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران
رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران

وقتی صحبت از بازی های پرطرفدار میشه اسم خیلی از بازی هارو میشنویم اما قطعا یکی از پر خاطره ترین اونها برای پلیرهای ایرانی بازیه World of Warcraft است که چیزی حدود سیزده ساله پلیرها دارن داخلش با هم رقابت میکنند و با هم در ارتباط هستند که متاسفانه چند وقتی بود خبرهای کمتری از این بازی به گوشمون میرسید.

اما امروزه حجم خیلی بیشتری از پلیرها در این بازی مشغول فعالیت هستند و این بازی جدیدا داخل ایران رونق بسیار زیادی گرفته و ما قصد داریم که در این مقاله توضیحاتی در مورد این مساله بدهیم.

در این سیزده سال گیلدهای ایرانی زیادی در این بازی شکل گرفته و هر کدام به یک شکل نتایجی رو کسب کرده اند. امروزه پلیرهای قدیمی هستند که این گیم را از ابتدا و حدود ده، یازده سال بازی میکنند و هنوز از این بازی جدا نشدند، اما در ایرانی ها گیلدی وجود ندارد که از ابتدای این بازی تا به امروز مانده باشد، معمولا اکثر گیلدهای ایرانی موقتی هستند و بعد از یک پچ یا یک نسخه از بازی منحل میشوند.

جالب اینجاست که بدونید خیلی از پلیرهای ایرانی در این بازی به صورت انفرادی یا تیم های پنج نفره نتایج خیلی خوب و سطح بالایی گرفته اند اما تا به امروز گیلدی در داخل ایران نبوده که یک پچ یا یک نسخه بازی رو در سطح خیلی بالایی به پایان برساند و این نشان از ضعف ما ایرانی ها در بازی های گروهی و کارهای گروهی میدهد

که این مساله بعد از نسخه ی Mist of Pandaria وخیم تر هم شد و بلیزاد بعد از این نسخه اعلام کرد از این به بعد تمام ریدها در حالت Mythic باید با بیست پلیر انجام شود که این خود کار گیلدهای ایرانی را سخت تر کرد و خیلی از گیلد های ایرانی را منحل کرد.

البته دلیل دیگر نا موفق بودن گیلدهای ایرانی را شاید بتوان اینترنت دانست که بخاطر تعداد افراد بیشتر در تیم های این بازی مساله ی اینترنت روی روند پیشرفت در این گیم نسبت به گیم های دیگر تاثیر بیشتری می گذارد.

با به وجود آمدن همه ی این مسائل برای ایرانی های داخل این بازی، خیلی ها امید چندانی به نتیجه گرفتن گیلدهای ایرانی داخل نسخه ی Warlords of Draenor نداشتند و نتایج ضعیف اکثر گیلدهای ایرانی داخل این نسخه به این مساله دامن میزد.

اما در موقعی که خیلی ها امیدی برای نتیجه گرفتن در این بازی نداشتن و بیشتر برای سرگرمی و گذراندن وقت این بازی را انجام میدادند یک سری پلیر بودند که با همه ی سختی ها و مشکلات و مسائلی که وجود داشت هیچ وقت امید خود را از دست نمی دادند و هر روز بیشتر از روز قبل تلاش میکردند تا به نتایج خوبی برسند و اسم ایرانی ها رو داخل این بازی نگه دارند.

در ریدهای اولیه ی نسخه ی Warlords of Draenor گیلد ایرانی Dream Varamin با گرفتن نتایج خوب باعث شد گیلدهای دیگر ایرانی نیز امیدوار بشن و تلاش خودشون رو بیشتر کنند. گیلد Dream Varamin گیلدی بود که از پچ Fireland شکل گرفت و در پچ Hellfire Citadel منحل شد که در این دوره نتایج خوبی گرفت.

بعد از یک سری بالا پایین هایی که این گیلد داشت و به وجود آمدن یک سری مشکلات داخل گیلد، این گیلد منحل شد و از این گیلد و تعدادی پلیر خوب دیگر گیلد جدیدی به نام Vantage شکل گرفت که پچ Hellfire Citadel را شروع کرد و نتایج فوق العاده ای گرفت.

این گیلد موفق شد رنک خود را به دویست و پنجاه در جهان برساند، اما بعد از چند ماه بخاطر یک سری مشکلات این گیلد طی یک تصمیم برای تقویت کردن و گرفتن نتیجه ی بهتر با گیلد دیگر ایرانی ادغام شد و گیلد جدیدی به نام Dìsconnect شکل گرفت که این گیلد موفق شد پچ Hellfire Citadel را در ایران اول و در جهان در رنک ۹۷۵ تمام کند در ادامه نیز گیلد Reaper Of soul  نیز توانست به عنوان گیلد دوم ایران این پچ و نسخه WOD را به اتمام برساند.

در نسخه ی Legion گیلد Dìsconnect و Reaper of soul کار خودشان رو مثل قبل خوب شروع کردند. ولی با انتشار نسخه Nighthold برخی از پلیرهای اصلی این ۲ گیلد به خاطر یک سری مسائل ازگیلد های خود جدا شدند. بعد از این اتفاق خیلی ها فکر میکردند کار این گروه از پلیرها به پایان رسیده است. اما جالب است بدانید که هر دو گروه، چه بازیکنان باقی مانده و چه افرادی که گیلد را ترک کرده بودند به بازی خود ادامه دادند. 

رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران

بعد از این اتفاق گیلدهایی به نام های Team Frantic و Fool Me Once ودر نهایت S a n c t u m ایجاد شد که تا امروز وضعیت خوب و موفقی رو سپری کردن و پچ ها رو پشت سر هم با بالا و پایین بسیار تمام کردند. گیلد S a n c t u m بعد از فراز و نشیب های بسیاری که هر تیم گیمینگ در شروع کار خود با آنها دست و پنجه نرم میکند الان به حالت ثابت و آرومی رسیده که هر روز در حال بهتر شدن نیز هست.

الان هر ۲ این گیلد ها در جهان جایگاه قابل توجهی دارند شاید جدا شدن این پلیرها از هم باعث انگیزه وتلاش بیشتر در آنها شده که هر روز بهتر از روز قبل به کار خود ادامه دهند. به هر حال ما خوشحالیم و برای هر ۲ گروه آرزوی موفقیت و پیشرفت روز افزون را داریم.

در کنار این ۲ گیلد ایرانی گیلد دیگری به نام Nirvana نیز در حال فعالیت هست که از اول نسخه ی Legion کار خود را شروع کرده و مانند تمام تیم های گیمینگ در ابتدای کار سختی های زیادی رو پشت سر گزاشته اند. اما امروز وضعیت بهتری پیدا کرده است.

درسته که این گیلد نتوانست پچ Nighthold و Tomb of Sargeras رو به پایان برسونه، اما این مساله نمیتونه باعث این بشه که از تلاش های این گیلد چشم پوشی بشه. به هر حال Nirvana در حال حاضر رقابت خوبی با ۳ گیلد ایرانی دیگه یعنی Dìsconnect و S a n c t u m و reaper of soul داره و در حال حاضر این ۴ گیلد با فاصله ی کمی از هم دیگه در صفحه دوم گیلد های ریلم کازاک در سایت مرجع wowprogress دیده می شوند.

موقعی که با پلیرهای ایرانی در مورد پلیرهای این گیلد ها صحبت میکنیم  همه هم نظر هستند. آنها جزو پلیرهای خوب، با انگیزه و با تجربه ی ایرانی هستند که کمک خیلی زیادی به این بازی و بالا بردن اسم ایران در این بازی کرده اند.

جالب است بدانید تلاش ها و سماجتهای پلیرهای این گیلد ها باعث شده تعداد پلیرهای ایرانی این بازی امروزه نسبت به تمام نسخه های قبلی بیشتر باشد. به طوری که اگر شما در ریلم کازاک وارد شوید حس میکنید داخل یک ریلم ایرانی هستید و حتی خیلی ها داخل Trade Chat این ریلم فارسی صحبت میکنند. به هر حال نتایج گیلدهای ایرانی در نسخه ی Legion باعث شد دوباره نگاه قابل توجه ی به این بازی شود و پیش بینی میشود در آینده نزدیک نتایج بهتری نیز حاصل شود.

فکر کنم با این که خیلی از ما پلیرهای این گیلدهارو میشناسیم و با آنها آشنا هستیم، شاید حتی با آنها بازی هم کرده باشیم خالی از لطف نباشد که اسم یک سری از پلیرهای اصلی این گیلدها رو در این پست بیاریم تا دیگران هم بیشتر با پلیرهای این گیلدها آشنا بشن.

لیست بازیکنان:
Dìsconnect اسم S a n

c t u m

اسم Nirvana اسم
Mêrciless هادی Devilprínce امیر Argaas مهدی
Ef  علیرضا Sixtynïne صالح Rajaz پیام
Bigshammy فاروق Supernova سجاد Kanio رامین
Lasthopê امید Däafi سعید Wumonk پدرام
Meyo محراب Icefury مرتضی Braxxy مهرداد
Artstyl امیر Xerø کامیار Anosh انوش
Rafaél محمد Wökï امید Admirål سجاد
Sitoon استفان Gracê کیوان Årsenal ارش
Ashut مسعود Fenrìr امین Vvin پوریا
Kalissi  معین Mamoush محمد Valencial فواد
Gandôlf  علی Cralius محمد Undércôver رضا
Star  علی Aghakasra کسری Rëborn علی
Icecream سیاوش Chaosknight علی Sacrëd علی
Sumptuous علی Êffêct حسام Sôlaris علی
Ajáx  احمد Kitylicious علی محمد Rottentouch محمدرضا
Mamz  محمد Xarthás جلیل Maximiliian رامبد
Frôstknight امیر Shishsese مجتبی Firebreathe مجتبی
Rexløck علی Duinor فرید Antihot حسین
Poisenlord محمد Icygirl پیام Monkknightt پوریا
Insane عرفان Ðefiance احمد Rôotrex پوریا
Dalaho مسعود Ashix خشایار Legendpalá بهادور
Resuscitator یوسف Deicidee سالار Shadowless علی
Sonofshadow کیان Potmoon میلاد Cutelady میلاد
Alibesi  علی Deathsóul هانی Taliman نیما

 

 در حال حاضر نتیجه ی خوبی که این پلیرهای ایرانی کسب کرده اند و رشد قابل توجهی که داشته اند باعث شده خیلی از پلیرهایی که فقط برای سرگرمی این بازی رو انجام میدادند نگاه جدی تری نسبت به این گیم داشته باشند و پلیرهای بیشتری جذب این بازی شوند.

رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران

حال این ۳ گیلد با هم رقابت خیلی خوب و نزدیکی دارند و ما برای هر ۳ گیلد آرزوی موفقیت داریم  و امیدواریم بتوانند خیلی سریع تر این پچ رو در جایگاه خوبی در جهان به پایان برسانند. قطعا ما در آینده باز هم اطلاعاتی از پیشرفت این گیلدها و گیلدهایی که رشد خوبی داشته باشند برای شما میگزاریم.

البته پیشرفت گیلدهای ایرانی در این بازی تنها دلیل رشد و رونق گرفتن این بازی نیست. دلیل دیگری که باعث شده حجم پلیرهای ایرانی داخل این بازی بیشتر از قبل شود تصمیمی بود که کمپانی بلیزار در تقریبا ۲ سال اخیر برای سیستم جدید شارژ اکانت و افزایش بالانس گرفته است.

از آنجای که در جریان هستید در سالهای گذشته سایت های بسیاری برای خرید و فروش گلد در این بازی شکل گرفته بود و خیلی ها از این کار کسب درآمد میکردند. کمپانی بیلیزارد برای اینکه بتواند جلوی این دسته از افراد را بگیرد سیستم جدیدی را با عنوان WOW Token وارد بازی کرد که افرادی که نیاز به Gold در داخل بازی دارند میتوانند از قسمت فروشگاه بازی WOW Token را تهیه کنند

و در Auction House بازی به دیگر پلیرها بفروشند و کسانی که نمی توانند یا نمی خواهند اکانت خود را با پول شارژ کنند میتوانند با خرید WOW Token از طریق طلای داخل بازی اکانت خود را شارژ کنند و به بازی خود ادامه دهند. 

همان طور که در جریان هستید در گذشته بسیاری از مردم به دلیل شارژهای ماهیانه اکانت وارد این بازی نمیشدند. اما با این سیستم جدید، این بازی تقریبا برای اکثر افراد دیگر هزینه ای ندارد که این مساله دلیل خیلی مهمی برای افزایش پلیر این بازی در داخل ایران بوده است .

همان طور که میدانید بازی World of Warcraft یکی از بهترین بازی های سبک MMORPG در دنیا است که مسابقات زیادی نیز در آن برگزار می شود. طبق آخرین اعلام کمپانی بلیزارد در سال ۲۰۱۵ این بازی ۵.۵ میلیون اشتراک فعال داشته و از سال ۲۰۰۴ که این بازی رو نمایی شده تا به امروز بیش از ۱۰۰ میلیون اکانت در این بازی ساخته شده است. ما امیدواریم پلیرهای ایرانی در این بازی هر روز بیشتر از قبل پیشرفت کنند و اسم پلیرها و گیلدهای ایرانی رو در جایگاه بالاتری شاهد باشیم.

به امید پیشرفت برای همه …

منبع : سایت گیم پلاس

نویسنده : امیر چهره پاک

رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران رشد پلیرهای World of Warcraft در ایران 
کانال تلگرام سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید