سونی ممکن است تولید موبایل را متوقف کند

0
431
سونی ممکن است تولید موبایل را متوقف کند

سونی چند وقتی است که مشغول کار با مدیرعامل جدید خود که جانشین کاز هیرای باسابقه شده، است. همانطور که میدانید مدیر عامل جدید یعنی برنامه های جدید برای آینده کمپانی.

حالا به نظر میرسد که این کمپانی بزرگ ژاپنی قصد ایجاد تحولات بزرگی در خود دارد که نه تنها به توقف تولید موبایل ربط خواهد داشت، بلکه ممکن است دوربین ها و حتی پلی استیشن های دوست داشتنی این کمپانی را نیز قربانی کند.

سونی ممکن است تولید موبایل را متوقف کند
سونی ممکن است تولید موبایل را متوقف کند

در حالیکه ما امیدواریم این اتفاق هرگز رخ ندهد، کنیچیرو یوشیدا، مدیر اجرایی sony از سه برنامه این کمپانی در روز سه شنبه پرده برداری کرد، تمرکز اصلی برنامه ها بر روی سرویس ها و زمینه های کلیدی سودآور sony بود و هیچ اشاره ای به گجت های مورد استفاده مشتریان از جمله گوشی های هوشمند این شرکت نشد.

علاو بر این چند دلیل وجود دارد که نشان دهنده آنست که sony قصد دارد از بازار تولید گجت دور شود و تمرکز خود را بر روی سرویس دهی بگذارد.

سونی ممکن است تولید موبایل را متوقف کند

کلمه کلیدی در این خبر “تمرکز” است. sony سنسورهای بسیار زیادی برای دوربین ها و دوربین موبایل های کمپانی های دیگر میسازد و این موضوع باعث شده که میلیاردها دلار کسب درآمد کند. در طرف مقابل اما بازار فروش موبایل sony به سرعت در حال کاهش است.

نام این کمپانی هنوز برند قدرتمندی به حساب می آید و در بین مشتریان از شهرت خوبی برخوردار است، اما در سال ۲۰۱۸ این شرکت تنها در حدود ۱۰ میلیون دستگاه فروش داشته است، این در حالیست که در مدت مشابه در سال قبل سونی ۲۲.۵ میلیون دستگاه فروخته بود و مشکل اینجاست که این کمپانی نتوانسته پایگاه ثابتی در خارج از آسیا برای خود پیدا کند.

سونی ممکن است تولید موبایل را متوقف کند

در سمت دیگر، حتی فروش پلی استیشن ۴ محبوب و دوست داشتنی هم با کاهش ۱۸ درصدی در سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۸ همراه بوده و باعث قبول این باور شده که دوران PS4 به پایان رسیده است. البته PS4 هنوز هم برای سونی از طریق درآمدهای حاصل از بازی، استریم و… کسب دارایی می کند اما فروش خود دستگاه وضعیت چندان جالبی ندارد. هر چند که نظریه توقف یکباره دستگاه های پلی استیشن کمی بعید به نظر میرسد، اما عدم سوددهی در بازار موبایل باعث شده تا احتمال اول بسیار قوت گیرد.

سونی یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان گوشی موبایل است و ما از ته قلبمان دوست نداریم با این برند خداحافظی کنیم. اکسپریا XZ2 و XZ2 کامپکت جدیدترین گوشی های این شرکت هستند که با تحولات مثبتی معرفی شدند. اما قطعاً سونی باید در طراحی و دیگر بخش های تولید گوشی باز هم بهبود ایجاد کند و تنها در این صورت است که این برند همچنان شانس رقابت با دیگر غول های دنیای موبایل را خواهد داشت.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید