شارژ بی‌سیم از راه دور، یک فناوری جدید و جذاب در یک قدمی گوشی‌های هوشمند

0
69
شارژ بی‌سیم از راه دور
شارژ بی‌سیم از راه دور
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

شارژ بی‌سیم از راه دور، یک فناوری جدید و جذاب در یک قدمی گوشی‌های هوشمند

هرآنچه باید درباره شارژ بی‌ سیم بدانید؛ قسمت اول - زومیت
شارژ بی‌سیم از راه دور، یک فناوری جدید و جذاب در یک قدمی گوشی‌های هوشمند

آژانس FCC که وظیفه تنظیم و تعیین مقررات ارتباطی مختلف را برعهده دارد امروز فناوری جدیدی با عنوان انتقال دهنده WattUp Mid Field را تایید کرد که قادر است دستگاه‌های مختلف را به صورت بی‌سیم و از فاصله ۳ فوتی یا ۹۰ سانتی متری شارژ کند.

اگرچه این روزها صنعت گوشی‌های هوشمند منتظر معرفی و عرضه باتری‌های جدید با قابلیت شارژدهی دو برابری و همچنین سرعت شارژ شدن ۵ برابر حد معمول است اما FCC امروز فناوری جدید و مهمی را تایید کرد که می‌تواند گامی مهم و بزرگ در فناوری‌های شارژ بی سیم باشد.

فناوری WattUp Mid Field محصولی از استارت آپی با عنوان Energous است که می‌تواند دستگاه‌های مختلف را از فاصله ۹۰ سانتی متری و بدون برقراری هیچگونه ارتباط فیزیکی شارژ کند. در قیاس با فناوری‌هایی که در سال‌های اخیر در حوزه شارژ بی سیم معرفی شده است و به یک رابط فیزیکی و برخوردی نیاز دارند؛ این فناوری می‌تواند به عنوان یک گام بزرگ و قابل توجه به همگان معرفی شود.

فناوری شارژ Mi Air شیائومی، دستگاه‌ها را از راه دور شارژ می‌کند - زومیت
شارژ بی‌سیم از راه دور

استارت آپ Energous با استفاده از فناوری WattUp Mid Field، اولین سیستم شارژ بی‌ سیم تجاری سازی شده که قابلیت شارژ از راه دور چند دستگاه به صورت همزمان را داراست نیز معرفی کرده است. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی تیم پشتیبان این فناوری، WattUp Mid Field می‌تواند طیف نامحدودی از دستگاه‌های مختلف، از صفحه کلید و ماوس گرفته تا گوشی‌های هوشمند را از راه دور شارژ نماید.

این تیم همچنین اخیراً سیستم شارژ بی سیم جدیدی با نام WattUp Far Field را معرفی کرده است که همانطور که از نامش پیداست قادر است از فاصله ۱۵ فوتی یا ۴.۵ متری نیز دستگاه‌های مختلف را شارژ کند اما این فناوری هنوز به صورت عمومی معرفی نشده و همچنین تا به امروز تاییدیه آژانس FCC را دریافت نکرده است.

اگرچه حتی تصور استفاده از این فناوری در دستگاه‌های مختلف نیز بسیار جذاب به نظر می‌رسد اما باید به میزان بازدهی انرژی آن نیز توجه داشت. تیم پشتیبان از این فناوری تاکنون اعلام کرده است که شارژ چند دستگاه به صورت همزمان کندتر از شارژ یک دستگاه صورت می‌گیرد؛ با این وجود هنوز اطلاعات دقیقی از سرعت شارژ توسط این فناوری اعلام نشده است.

فناوری شارژ بیسیم چیست و چگونه عمل می کند؟
شارژ بی‌سیم از راه دور

اما بزرگ‌ترین نگرانی در هنگام استفاده از این فناوری مربوط به پشتیبانی دستگاه‌های مختلف از آن است. Energous اعلام کرده است که این دستگاه‌ها به یک گیرنده سخت افزاری خاص نیاز دارند. این موضوع ممکن است در گسترش آن محدودیت‌های جدی را ایجاد کند. تیم پشتیبان قرار است در نمایشگاه CES پیش رو که در روزهای آینده برگزار می‌شود این فناوری را در معرض دید همگان قرار دهد.

منبع : سایت شهر سخت افزار

کانال رسمی گیمنت سورنا

شارژ بی‌سیم از راه دور شارژ بی‌سیم از راه دور شارژ بی‌سیم از راه دور
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید