طراح بازی The King of Dragon Pass در سن ۷۰ سالگی درگذشت

0
477

طراح بازی The King of Dragon Pass در سن ۷۰ سالگی درگذشت. تعداد افراد معدودی هستند که در صنعت بازی‌های رایانه‌‌ای نامشان برای همیشه جاودان خواهد ماند. افرادی مانند هیدئو کوجیما و شینجی میکامی به واسطه‌ی ذهن خلاق و ایده‌های نابشان توانستند جایگاه بالایی در این صنعت بدست آورند.

شاید آقای استفرد (Greg Stafford) به اندازه‌ی این دو مشهور نباشد ولی قطعا با عناوینی که این بزرگوار برروی آنان کار کرده‌اند آشنایی کامل دارید. متاسفانه متوجه شدیم که ایشان در سن هفتاد سالگی دار فانی را وداع گفته‌اند.

قطعا بیشتر شما با نام دنیای Glorantha آشنایی دارید. این عنوان جزو اولین کارهای آقای استفرد است که به شهرت رسید. ایشان در دهه‌ی ۷۰ میلادی توسعه‌ی این عنوان را آغاز کرد و پس از آن نیز عناوین بسیاری را منتشر کردند که در این دنیا روایت می‌شدند.

از جمله این عناوین می‌توان به بازی‌های نقش‌آفرینی White Bear and Red Moon، بازی Nomad Gods، عنوان RuneQuest و بازی HeroQuest اشاره کرد. علاوه بر این موارد ایشان چندین رمان نیز منتشر کردند که تقریبا همگی به موفقیت نسبی دست پیدا کردند. او در سال ۱۹۷۵ برای منتشر کردن کارهای خود استودیوی Chaosium را تاسیس کرد.

طراح بازی The King of Dragon Pass در سن ۷۰ سالگی درگذشت
طراح بازی The King of Dragon Pass در سن ۷۰ سالگی درگذشت
او چندین وقت بعد از این شرکت جدا و در سال ۲۰۱۵ دوباره به آنجا بازگشت. او همچنین در انتشار و ساخت بازی The King of Dragon Pass که یکی از شاخص‌های عناوین نقش‌آفرینی کلاسیک بود، نیز نقش بسیار موثری داشت. این عنوان در سال ۱۹۹۹ برای سیستم عامل مک (Mac) و رایانه‌های شخصی و در سال ۲۰۱۲ برای سیستم‌عامل‌های آی‌او‌اس (ios) و اندروید (Android) منتشر شد.

از شنیدن خبر فوت آقای استفرد همگی بسیار متاثر شدیم. خانواده‌ی گیمفا این واقعه دردناک رو خدمت تمامی افراد این صنعت تسلیت عرض می کند.

طراح بازی The King of Dragon Pass در سن ۷۰ سالگی درگذشت طراح بازی The King of Dragon Pass در سن ۷۰ سالگی درگذشت

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید