فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo چیست؟ چه فایده‌ای دارد؟

0
163
فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo چیست؟ چه فایده‌ای دارد؟
فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo چیست؟ چه فایده‌ای دارد؟
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo چیست؟ چه فایده‌ای دارد؟ راهکار جدید اینتل برای خنک‌کنندگی هرچه بهتر

فناوری خنک کننده‌ جدید شرکت اینتل که Intel Cryo نام دارد، اخیراً به سوژۀ جدیدی در رسانه‌های سخت افزاری تبدیل شده است. اما بیایید یک بار برای همیشه، با این فناوری جدید به صورت کامل آشنا شویم و درک خوبی از آن به دست آوریم.

فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo چیست؟ چه فایده‌ای دارد؟
فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo چیست؟ چه فایده‌ای دارد؟

با وجود رقابت شدیدی که در بازار سخت افزار، مخصوصاً قطعه‌های پردازنده به وجود آمده، ‌شرکت اینتل که همیشه به عنوان یک غول ساخت پردازنده مرکزی شناخته می‌شود، تحت فشار قرار گرفته و قطعاً نیاز به پیروزی و جلب نظر مشتریان دارد. در حالی که کاربران منتظر عرضۀ سری جدید پردازنده‌های اینتل و مشاهده عملکرد آن هستند، این شرکت با فناوری جدید خنک کنندۀ خود، همه را غافلگیر کرد.

فناوری Intel Cryo یک ترکیب خاص از نرم افزار، فریمور و سخت افزار است که طراحی شده تا رایانه‌های شخصی را به کمترین دمای ممکن رسانده و فضا را برای اورکلاک (Overclock) و بهره‌وری هر چه بیشتر از قطعات پردازشی باز کند.

طبق اطلاعات منتشر شده، با استفاده از فناوری Intel Cryo می‌توان به دمایی حتی کمتر از دمای محیط (دمای اتاق) دست یافت و در نتیجه، سیلیکون خنک‌تر می‌تواند با ولتاژ و مصرف برق کمتر، به فرکانس‌های بالاتری دست یابد. به این شکل می‌توان کار اورکلاک را راحت‌تر و با دردسر کمتری انجام داد.

بیایید کمی درباره Intel Cryo دقیق‌تر شویم و اطلاعات بیشتری از آن به دست آوریم:

سخت افزار خنک‌کننده‌ Intel Cryo از چه مواردی تشکیل شده است؟
https://www.youtube.com/watch?v=e295NaVldZs
فناوری خنک کننده جدید اینتل

سخت افزار فناوری Intel Cryo از عناصر زیر تشکیل شده اما به صورت کلی، این موضوع بستگی به نوع پیاده سازی شرکت یا فروشنده مورد نظر دارد:

  • پمپ
  • رادیاتور
  • هیت‌سینک/کولینک بلاک
  • کنترلر میعان (روی کولینگ بلاک نصب شده است)
از کجا می‌توان سخت افزار فناوری Intel Cryo را خریداری کرد؟

سخت افزار فناوری خنک کننده Intel Cryo را می‌توان از فروشندگان و شرکت‌های مختلفی مانند EK و کولر مستر (CoolerMaster) خریداری کرد. شرکت کولر مستر با مدل MasterLiquid ML360 Sub-Zero، یکی از اولین شرکت‌هایی است که از فناوری خک کننده جدید اینتل بهره می‌گیرد.

از کجا می‌توان نرم افزار فناوری Intel Cryo را دانلود کرد؟

نرم افزار فناوری خنک کننده Intel Cryo را می‌توان از وب‌سایت شرکت‌ها و فروشنده‌های مختلفی از جمله EK و کولر مستر دانلود و استفاده کرد.

سیستم مورد نیاز برای فناوری Intel Cryo چیست؟
فناوری خنک کننده Intel Cryo
فناوری خنک کننده Intel Cryo
  • سخت افزار (خنک کننده مایعی که از فروشگاه خریداری می‌کنید)
  • نرم افزار (برنامه‌ای که از وب‌سایت فروشگاه دانلود می‌کنید.)
  • یک پردازنده نسل ۱۰ اینتل که با فناوری خنک کنندۀ جدید، سازگار باشد (i9-10900K, i9-10900KF, i9-10850K, i7-10700K, i7-10700KF, i5-10600K, یا i5-10600KF)
  • مادربردهای مبتنی بر چیپست Z490 با آخرین BIOS
  • سیستم عامل ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی
  • برای اطلاع پیدا کردن از مواردی مانند توان (Power)، یو اس بی (USB) و… به اطلاعات فروشندگان مراجعه نمایید.
حالت عملیاتی پیشنهادی برای نرم افزار Intel Cryo چیست؟

حالت عملیاتی پیشنهادی برای راهکار خنک کننده‌ جدید شرکت اینتل، Cryo است. در حالت Cryo، دمای سیستم از دمای محیط کمتر می‌شود و همچنین از سیستم شما دربرابر میعان، محافظت می‌کند. این مود یا حالت برای عملکرد اضافه پیشنهاد می‌شود و با آیکون سبز رنگ روی Tray قابل مشاهده است.

در حالت Unregulated، باز هم دمای سیستم کمتر از دمای محیط می‌شود اما میزان محافظت از سیستم در برابر میعان، کاهش پیدا می‌کند. در این حالت، ریسک میعان روی سطوح و اطراف هیت سینک وجود دارد و دلیل آن نیز دمای بسیار پایین است. این مود یا حالت که باید هنگام کار با آن مراقب باشید،‌ با رنگ بنفش نمایش داده می‌شود.

فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo فناوری خنک ‌کنند‌ه Intel Cryo
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید